Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 5 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Uprawa ostryk papryczek :D (Read 14026 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #15 - 23. Apr 2021 at 16:44
Print Post  
Strzałka

Zapodaje screenshoty samych jalapeno, zrobiłem je dwa dni temu czyli dokładnie tydzień po tych z pierwszego posta. Do ziemi dodałem skorupki jajek w ramach wiejskiego zabobonu a same rośliny wzmacniałem florovitem w oprysku 1/3 dawki i w korzeń xD 1/10 dawki. Zdechlaki ładnie bujnęły xD nawet ta sucha padlina z ostatniej foty ale nie wiem już która to która.

Po przycięciu świetnie się rozgałęziają ale co utnę kwiatka to zaraz gdzieś drugiego wypuszcza, chyba coś im się pokręciło po przygodach ze słońcem. Tak ogólnie widzę jakieś niedobory mineralne, nadal są w tych małych plastikowych doniczkach Undecided Niestety od dłuższego czasu leje albo pada a słońce wychodzi zza chmur tylko jak się pomyli Tongue

Jeszcze z miesiąc i wynocha Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #16 - 24. Apr 2021 at 11:48
Print Post  
MarianX wrote on 23. Apr 2021 at 16:44:
Do ziemi dodałem skorupki jajek w ramach wiejskiego zabobonu

Słyszałem, że skorupki się moczy w wodzie i dopiero nią podlewa rośliny.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #17 - 24. Apr 2021 at 12:46
Print Post  
Taką wodą trzykrotnie podlewałem wszystkie papryki ale od wczoraj podlewam jakaś minerałką z ekstra wapniem i magnezem bo habanero coś złapało albo ma specjalne wymagania.

Skorupki i tak zbieram bo chce zmienić wodę na bardziej potasową jeśli po tej nie będzie poprawy
  
Back to top
 
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 618
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #18 - 24. Apr 2021 at 15:56
Print Post  
konku wrote on 24. Apr 2021 at 11:48:
Słyszałem, że skorupki się moczy w wodzie i dopiero nią podlewa rośliny.

Moja sp. babcia tak wlasnie robila, ze wrzucala skorupki do butelek z woda i potem kwiaty tym nawadniala. Rosly pieknie, ale to byla tez chyba zasluga nawozenia. Jak sie nie brzydzisz, to skombinuj troche krowiego placka, rozciencz go i raz na miesiac/dwa podlej doniczki. Pamietam, ze straszliwie to smierdzialo, ale efeky byly niezwykle Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #19 - 24. Apr 2021 at 17:37
Print Post  
Opinia mojej ogrodniczki:

Skorupki tak jak dał Marian bardzo lekko puszczą wapno podczas podlewania, sprawiaja tez ze ziemia jest bardziej napowietrzona, mniej zbita, ma wieksza przepuszczalnosc.

Do nawapnienia skorpkami najlepiej je zblendowac na pyl i posypac, podlac.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #20 - 24. Apr 2021 at 17:44
Print Post  
Wapń ze skorupek wpływa pozytywnie na korzenie i chyba przy wybarwieniu się owoców. Dlatego teraz zapodałem taką minerałke. Mam dość jajek  na kilka najbliższych dni Tongue Dziś trudno o krowiego placka ale zamiast tego robię nawóz z pokrzyw. Dorównuje plackom pod względem doznań zapachowych i dobrze działa Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #21 - 24. Apr 2021 at 18:01
Print Post  
@kazeobi
Z lenistwa wrzuciłem jak są Smiley Dziś przysypałem skorupki ziemią by wysychała wierzchnia warstwa a skorupki były w minimalnej wilgoci ponieważ wolę podlewać częściej a mniej.

A może Twoja ogrodnicza podrzuci jeszcze jakieś paprykowe tipsy? Smiley Lece amatorsko i na czuja Tongue
  
Back to top
 
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 618
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #22 - 24. Apr 2021 at 18:46
Print Post  
Wapn odkwasza glebe, zmienia jej pH na bardziej zasadowe. Zaleznie od zrodla, optymalny odczyn pH dla kwiatow i roslin jest gdzies pomiedzy 5.5-7, ja sobie prywatnie przyjalem 6 Wink Jak np. na jakiejs glebie/ziemi pojawia sie mech, to znaczy ze zakwaszona, trawa nie chce rosnac, wtedy zapodajesz odkwaszacz, gdzie glownym skladnikiem jest wlasnie wapno. U mnie tak sie dzieje, bo mi kotka leje do doniczek na balkonie i wsio znika, tylko mech sie pojawia Smiley
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #23 - 24. Apr 2021 at 19:12
Print Post  
Równie dobrym źródłem wapnia jest popiół Smiley poza tym zawiera dużo innych składników mineralnych po majówce powinienem mieć go dużo więc pewnie sypnę w czerwcu jak już papryki przyjmą się na ogrodzie.

Nie dam rady odizolować roślin od siebie by nie skrzyżowały się ale na pewno postaram się zmutować ostrą paprykę ze słodką Grin Kiedyś koledze udała się ta sztuka przez przypadek ale efekt był bardzo fajny. Papryki wielkości pięści o umiarkowanej ostrości Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 618
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #24 - 24. Apr 2021 at 19:39
Print Post  
Lepiej pomysl jakby tu dodac THC do tych papryczek Cheesy
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #25 - 25. Apr 2021 at 01:23
Print Post  
MarianX wrote on 24. Apr 2021 at 19:12:
Papryki wielkości pięści o umiarkowanej ostrości Grin

o, takie coś to chętnie
MarianX wrote on 24. Apr 2021 at 18:01:
Lece amatorsko i na czuja Tongue

ja mniej więcej podobnie, zajrzałem dziś do pomidorków v2.0 i okazało się że wykiełkowały Cheesy

co do wiedzy mam ksiązki o cebulach, pieczarach, różach ogólne działkowe ale jak na złość o papryce nic
a i żadnego chili w okolicy na surowo nie ma Angry

@smola o konopiach i growboxach jest od groma literatury, dużo więcej niż o uprawie papryk Cool
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #26 - 25. Apr 2021 at 10:21
Print Post  
MarianX wrote on 24. Apr 2021 at 18:01:
A może Twoja ogrodnicza podrzuci jeszcze jakieś paprykowe tipsy? Smiley Lece amatorsko i na czuja Tongue


Uprawia pomidory bardziej, o papryki ja ja mecze Tongue

Ale polecila kupic kwasomierz chemiczny i sprawdzac kwasnosc/zasodowosc, bo popiolem/wapmen/mineralka mozna wyjsc poza ulubiony zakres papryk...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #27 - 25. Apr 2021 at 10:50
Print Post  
do pomidorów to ja się skuszę na porady jak mi dojdą do etapu rozsadzania...
30 sie udało skiełkować i trafiło do ziemi, żeby połowa rosła dalej to dobrze będzie  Roll Eyes
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #28 - 25. Apr 2021 at 19:29
Print Post  
smola wrote on 24. Apr 2021 at 19:39:
Lepiej pomysl jakby tu dodac THC do tych papryczek Cheesy

Heheheh jest chyba tyko jeden sposób - położyć razem na talerzu xD Ale moi ludzie już nad tym pracują, brak tylko papryczek Wink

kazeobi wrote on 25. Apr 2021 at 10:21:
Ale polecila kupic kwasomierz chemiczny i sprawdzac kwasnosc/zasodowosc, bo popiolem/wapmen/mineralka mozna wyjsc poza ulubiony zakres papryk...

Chyba w moim przypadku już jest za późno, papryki będą na parapecie jeszcze przez ok 3 tygodnie i wyjeżdżają na wieś. Niepotrzebnie wymyśliłem sobie 5 odmian bo teraz, żeby uniknąć krzyżowania, muszę znaleźć 5 miejsc dość odległych od siebie, osłoniętych od wiatru i maksymalnie nasłonecznionych Smiley Jaka gleba by nie była nie mam za bardzo wyboru gdzie kopać Undecided Ale w przyszłym roku sieję mutanta habanero-THC więc kwasomierz się przyda Wink

Mam doświadczenie w "przenawożeniu" papryk Cool Teraz uważam ze wszystkim, jedynie habanero i jalapeno dostają trochę więcej michy. Jalapeno ze względu na przeboje ze słońcem a habanero złapało jakąś chorobę Undecided
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Uprawa ostryk papryczek :D
Reply #29 - 25. Apr 2021 at 22:25
Print Post  
a moze miniszklarnia lub tunele? pomidory u dziadkow ladnie w foliowch tunelach rosly, moze paprykm tez posluzy..
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 5
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top