Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Polecany retro Joystick do symulatorów lotniczych (Read 749 times)
systemX
YaBB Newbies
*
Offline


Kiedyś było lepiej.
nowe = hujowe!

Posts: 23
Joined: 16. Feb 2020
Polecany retro Joystick do symulatorów lotniczych
08. Jun 2021 at 21:06
Print Post  
Witam.

Wstyd się przyznać Wink ale nigdy nie grałem na prawilnym analogowym dżoju. Interesują mnie symulatory lotnicze, wyścigi też, oczywiście tylko retro gry pod DOS!

Co polecacie? Nie szukam jakiegoś zbytnio wyszukanego sprzętu, po prostu ma działać i być kompatybilny ze wszystkim.
  

QDI Advance 10T ISA/PCI/AGP, P3 866Mhz, 640MB SDRAM, Voodoo 3 2000 AGP, AIM SC8000, Linksys WMP54G, Samsung SyncMaster 795MB CRT
HP Pavilion ZT3200
ASUS P/I-P55TP4N ISA/PCI, Pentium 100Mhz, 48MB RAM, SzumBlaster CT4170 ISA
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: Polecany retro Joystick do symulatorów lotniczych
Reply #1 - 09. Jun 2021 at 12:09
Print Post  
Jeśli wymaganiem jest czysty DOS, to bardzo dobry jest (You need to Login or Register to view media files and links). Jest na optycznych czujnikach, więc nie wymaga kalibracji i emuluje CH Flightstick Pro albo Thrustmaster FCS, a tego oczekuje sporo gier pod DOSa. Na Allegro pojawia się w cenie < 100 PLN, ja niedawno kupiłem sprawny za 50 PLN. Tylko nie kupuj SideWinder Standard - wygląda podobnie, ale to zwykły analogowy joystick. Z kolei SideWinder 3D Pro Plus nie emuluje analogowego joysticka, więc pod czystym DOSem nie będzie działał.

Jeśli grasz w gry DOSowe pod Windows 9x (w sensie nie potrzebujesz restartować kompa w trybie MS-DOS), to możesz wziąć coś nowszego, ja grałem w X-Winga na SideWinder Precision Pro (czasem występujący pod wspomnianą wcześniej nazwą SideWinder 3D Pro Plus), również na czujnikach optycznych. Ewentualnie szukaj czegoś na czujnikach Halla, one również nie wymagają kalibracji. Na GamePort jest np. Logitech WingMan Interceptor albo Thrustmaster Millennium 3D Interceptor (chociaż ten ostatni bywał różnie oceniany).

Jeśli chodzi o ścigałki, to nie mam doświadczenia, ale sprawdziłbym, z czego potrafią korzystać. I być może nie joystick a bardziej gamepad by się przydał.
  
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top