Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Drukowanie 3D (Read 1407 times)
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Drukowanie 3D
01. Aug 2021 at 17:40
Print Post  
Potrzebuję delikatnie zmodyfikować i wydrukować obudowę do stacji lutowniczej Unisolder 5.2 wg tego projektu:

(You need to Login or Register to view media files and links)

Ma ktoś z Was może drukarkę i/lub doświadczenie aby zmodyfikować i ewentualnie wydrukować tę obudowę?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Drukowanie 3D
Reply #1 - 03. Aug 2021 at 16:52
Print Post  
Drukarkę mam (Anycubic 4max pro), mogę wydrukować, ale tylko wydrukować.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Drukowanie 3D
Reply #2 - 03. Aug 2021 at 23:32
Print Post  
Jenot wrote on 03. Aug 2021 at 16:52:
Drukarkę mam (Anycubic 4max pro), mogę wydrukować, ale tylko wydrukować.


Karamba - wczoraj wysłałem zamówienie do drukarni 3D, trochę głupio mi się wycofać... ale z drugiej strony chciałem zabrać gotową stację Unisolder 5.2 na zlot abyście sobie ją obejrzeli, bo być może warta jest grzechu. Nie jest to tani projekt, ale z drugiej strony ekwiwalent najprostszego JBC kosztuje dwa razy tyle.

Na szczęście STLe poprawił mi @zami555, więc tylko drukować. Cheesy
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Drukowanie 3D
Reply #3 - 03. Aug 2021 at 23:52
Print Post  
Jak widzę, to dość duże elementy więc pewnie drukowałbym to parę dni na swoim złomie. Poza tym do stacji lutowniczej to lepiej ze względu na temperatury i wytrzymałość drukować z ABSu, a ja mam setup zoptymalizowany do PLA (do ABS wymieniam głowicę na "full metal jacket"). Dlatego chyba lepiej że oddałeś to do drukarni - oni mają kilka sprzętów, zapuszczą na raz wszystkie elementy do druku i będziesz miał szybciej.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Drukowanie 3D
Reply #4 - 04. Aug 2021 at 00:29
Print Post  
Jenot wrote on 03. Aug 2021 at 23:52:
Jak widzę, to dość duże elementy więc pewnie drukowałbym to parę dni na swoim złomie. Poza tym do stacji lutowniczej to lepiej ze względu na temperatury i wytrzymałość drukować z ABSu, a ja mam setup zoptymalizowany do PLA (do ABS wymieniam głowicę na "full metal jacket"). Dlatego chyba lepiej że oddałeś to do drukarni - oni mają kilka sprzętów, zapuszczą na raz wszystkie elementy do druku i będziesz miał szybciej.


No właśnie ja się zupełnie nie znam na wydrukach 3D i liczyłem, że nie będę musiał się poznawać. Na pewno będę chciał u nich wyciąć panele boczne z pleksi na CNC, ale przed chwilą mi odpisali, że kolejka jest na ~3 tygodnie... wrrrrr jeszcze się okaże, że do zlotu nie ogarnę stacji. No nic, serdecznie dziękuję za chęć, postaram się uśmiechnąć aby trzepnęli to do ~18 sierpnia to jeszcze będę mieć szansę to poskładać.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top