Page Index Toggle Pages: 1 Send Topic
Normal Topic Głośność wentylatorów (Read 2545 times)
DKnoto
Junior Member
**
Offline


I Love Alpha AXP

Posts: 146
Location: Warszawa/Marki/Miączynek
Joined: 31. May 2013
Gender: Male
Głośność wentylatorów
18. Apr 2014 at 01:19
 
Witam,
Dziś znalzałem intersującą cenowo kartę (You need to Login or Register to view media files and links) ale ta karta ma na pokładzie dwa wentylatory.
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest ich głośność i czy można je zastąpić dużymi radiatorami, i wzmożonym
  przepływem powietrza w obudowie?
Pzdr.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Głośność wentylatorów
Reply #1 - 19. Apr 2014 at 16:08
 
Można zamieniać na większe, ale czeka cię wtedy odrywanie starych. Prawdopodobnie trzeba będzie kartę zmrozić i potem na zimno lekko radiator podważać (np skalpelem) oddzielając go od chipa, aż "prztyknie". Ponadto całkiem na pasywie bym nie pozostał - lepiej dać coś dużego dmuchającego na oba radiatory np. powietrzem zassanym od przodu odbudowy .
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Campaniero
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 116
Joined: 27. Apr 2013
Gender: Male
Re: Głośność wentylatorów
Reply #2 - 19. Apr 2014 at 20:51
 
Jeśli wentylatorki hałasują ze starości, brudu zużycia ..to można spróbować je wyciszyć. Ja stosuję taki patent że ździeram naklejkę i tam zwykle jest widoczna ośka albo jakieś łożysko. Najpierw przedmucham , później naleje trochę dynksu lub izopropanolu i dalej kapkę oleju używanego do maszyn do szycia. Zwykle pomaga, czasami jak mi się spieszy to psiknę tylko WD40 Smiley Oczywiście otwór należy zakleić choćby taśmą klejącą by syfu nie naszło.
  
Back to top
 
IP Logged
 
DKnoto
Junior Member
**
Offline


I Love Alpha AXP

Posts: 146
Location: Warszawa/Marki/Miączynek
Joined: 31. May 2013
Gender: Male
Re: Głośność wentylatorów
Reply #3 - 19. Apr 2014 at 21:39
 
Ja też tak zwykle robię ale to na długo nie pomaga Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Online


3dfx Collector

Posts: 3789
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Głośność wentylatorów
Reply #4 - 19. Apr 2014 at 22:20
 
Witam,
jeśli chodzi o demontaż radiatorów to jest prosta sprawa. Kładziemy zaraz obok radiatora np kartę płatniczą lub coś podobnego i podważamy płaskim śrubokrętem, mamy małe "click" i radiatora już nie ma. Pozostaje tylko pozbyć się pozostałości kleju, a trzeba to zrobić mechanicznie, więc ostrożnie. Potem dobrać tylko odpowiednie radiatory, lub radiatory z wentylatorami i zamontować.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic