Page Index Toggle Pages: 1 Send Topic
Normal Topic Robił ktoś zakupy na aliexpress? (Read 1055 times)
Callahan
3dfx Friends
*****
Offline



Posts: 8100
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Robił ktoś zakupy na aliexpress?
21. Nov 2015 at 17:21
 
Śladem moich znajomych zrobiłem pierwszy zakup na aliexpress. Jest ułatwienie płatności: można użyć portalu przelewy24.pl i płacić jak PayU na alle.
Znajomi używali kont walutowych i płatności via visa/mastercard.
Zobaczymy jak to się sprawdzi.
Na pierwszy ogień poszły układy rtc dallas 12887a po... 50 centów + 2,44$ za przesyłkę. Wziąłem 5 sztuk.
U nas najtaniej po 30zł... strasznie droga ta łunia...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
Back to top
 
IP Logged
 
adalbert
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 280
Joined: 01. Aug 2015
Gender: Male
Re: Robił ktoś zakupy na aliexpress?
Reply #1 - 21. Nov 2015 at 23:37
 
Pięć razy jakieś drobiazgi tam kupowałem. Dwa razy to były miniaturowe zasilacze. Jeden przyszedł z oderwanym kondensatorem SMD i nie wiedziałem jaki tam wstawić, napisałem maila i dostałem na następny dzień parametry. Oferowali zwrot kasy za koszty naprawy. Zamawiałem też przedłużacz AGP na taśmie i był jakoś dziadowsko zlutowany, przez co nie działał mimo że miernikiem trudno było znaleźć przerwy. Zwrócili mi 100 procent kasy, ale ostatecznie udało mi się to naprawić, chociaż karta się zawieszała czasami z tym adapterem.

Generalnie jest w porządku, a jak coś nie gra to zwracają kasę. Sprzedawcom zależy na ugodzie bo chcą dostawać same pięciogwiazdkowe opinie. Na niektórych elementach widać ślady ręcznego lutowania albo pozostałości topnika, po prostu nie wszędzie mają automaty do montażu (mam tylko nadzieję że nie są to jakieś niewolnicze manufaktury...)

Jeszcze raz coś na banggood.com kupowałem (sterownik matrycy lcd) oraz jakąś przetwornicę DC-DC na dziwnym portalu którego nazwy nie pamiętam, tłumaczonym chyba przez google translate - ale doszło terminowo  Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic