Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Zamiana zasilacza w IBM 6899 Intellistation Z Pro (Read 655 times)
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Zamiana zasilacza w IBM 6899 Intellistation Z Pro
21. Feb 2016 at 20:33
Print Post  
Dzisiaj postanowiłem znaleźć zaminnik dla oryginalnego zasilacza AT 200W. Wybór padł na nowocześniejszy i cichy ENERMAX EG365AX. Stary ATX v1.2, ale ma i -12V i -5V oraz duuuużo prądu na liniach 3,3V i 5V (180W).
To było proste.

Walczyłem jak się tu włącza w ogóle ten komputer; do czego służy dodatkowy 3 żyłowy przewód do gniazdka w płycie Remote ON/OFF, jak go podłączyć? Komp jest APM lub bardzo wczesny ATX(jeszcze niestandardowy) i włącza go przycisk znany z ATX. Można wyłączyć z poziomu win95. A więc to nie jest zwykłe AT.

Zasilacz 12J5108 w opisanym kompie ma wtyczki AT z dodatkowymi dwoma wtyczkami 3,3V oraz 3pinowy opisany Soft-ON/Soft-OFF. A więc coś a la wczesne ATX z wtyczkami AT i jedną Remote ON/OFF.

Wielkim zdziwieniem powitałem odkrycie, że ów dodatkowy przewód to +5Vsb oraz PS-ON i GND jak w późniejszym ATX  Cheesy
A więc po dotarciu zasilacza będzie trochę lutowania i prądu nie zabraknie dla:
2x Pentium Pro 512k, 256MB edo ecc, Banshee, kontroler s-ata i velociraptor 10k, eth.

Chodziło mi również o zapewnienie cichszej pracy i lepszego przepływu powietrza via zasilacz.
W starym ograniczanie obrotów i  hałasu powodowało nadmiernie grzanie zasilacza.


  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top