Page Index Toggle Pages: 1 Send Topic
Normal Topic moje pudełko :) (Read 1984 times)
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
moje pudełko :)
30. Oct 2016 at 12:37
 
     Skoro inni opisują swoje pecety to ja również zapodam swojego retraka  .Może na początek trochę historii .
Zabawę z pecetami zacząłem w 1992 roku ,kiedy to tata mi zakupił IBM`a Ps/1 . 286/10 1mb ramu i 30 mb HDD robiło robotę na osiedlu .Później były kolejne pc`ty .Najpierw 486dx-33 , potem odrazu poszedłem w DX4/100 .Następnie nastała era pentiumów i Voodoo .Niestety na Voodoo i pentacza  nie było mnie długo stać .

Cały czas ciorałem na 486dx4 /100. Długo długo nic sie nie zmieniało .W końcu udało się zakupić celka 300A wraz rivą tnt2 a poźniej to  już było z górki .
W pewnym momencie zachciało mnie się cofnąć w czasie i złożyć coś ciekawego .Przez moje ręce przeszło pare retro PC.
Zacząłem od 486 dx4/ 100 wraz z voodoo .Wszystko pięknie fajnie ,ale nowsze produkcje ,albo nie działały ,albo działały bardzo wolno,za to w Dosie było ok  .Kolejny był P2 /233 oraz wyższe typu 400mhz . Tym razem udawało się nieźle pogiercować w win98 w gry typu NFS II ,ale powrót do Dosa rozczarowywał bo bylo znowu za szybko lub wyskakiwał  błąd dzielenia przez zero .

Dowiedziałem się o takim fajnym procesorze na socket 7 jakim jest K6 "z plusem" i jego wspaniały odblokowany mnożnik .Programem Setmul można fajnie zmieniać mnożniki z poziomu win98 / Dosa .

Odpowiednio ustawiając setmula mogłem mieć 386 / 486 dx4 100 / p133 /albo osiągi zbliżone do P2 -400 .W zasadzie nic dodać nic ująć   .
Jednak platforma socket 7 ma 1 minus .Bardzo powolne AGP które dyskwalifikuje niektóre gry ( spróbujcie zagrać w rally trophy lub mafie1...). Dobrze przejdźmy do meritum sprawy Smiley  Weszłem w platforme opartą na socket370 wraz z ciekawym procem jakim jest mało znany i "nie lubiany "procesor serii C3 via na jądrze Samuel2 .Teraz zapewne pytanie czemu C3 i czemu socket370 .Już wyjaśniam .

C3 via (akurat mam wersje 733 mhz) również posiada odblokowany mnożnik ,również działa z nim Setmul oraz ma jedna fajną funkcję w "setmulu" -można w nim wyłączyć połowe Cache L1 .Efekt zaraz pokarze na zdjęciach .Tym sposobem również możemy mieć 386 / 486 /486 dx4 /P133 /P200 oraz na maksymalnej prędkości 800 mhz ( bo jest stabilny do 800 ) leci łeb w łeb z P2-400 / K6-3-450 .Ciekawostką jest fakt że błąd dzielenia przez 0 wywala dopiero pow.650 mhz w dosie przy niektórych starociach .Natomiast pytanie czemu  PGA370 a nie socket7 ?- w porównaniu do socket 7 socket370 posiada bardzo szybkie  (a raczej w końcu normalne ) AGP. Do tego mam zapięte na AGP asus gf2 GTS 32mb , w dolnym pci siedzi Vooodoo2 .Bardzo fajnie się dogaduje GF2 z Voodoo ,za rolę dźwięku odpowiada najdłuższy AWE32 w historii czyli CT2760 sprzężone z DB50XG .

Warunkiem tego zestawu miała być uniwersalność. Pogram w starocie a i z 2001 r gry dają rade .  W ciepłej piwnicy leżą kolejno 486dx2 / 66 z Optimusa ,kolejny 486dx /100, następnie 5x86 -160 . 2 złote P60 z czego jedna również z Optimusa ,parę p166 / 200 mmx , niezliczona ilość płyt na socket7 Smiley .Jednak w tym przypadku uniwersalność wygrała bo nie mam miejsca na 486 /  p200 oraz p3 -1000 ,a wszelakie dos boxy odpadają .Teraz z obrazuję jak wygląda spowalnianie c3 via . Jeden fajny plus tego proca jest  taki że nie musi posiadać radiatora .U mnie akurat on jest ,ale wiem że do pracy wcale go nie potrzebuje no i to że procek przypomina stare P60 bo jest złoty .Z góry przepraszam za objetość tekstu...

1.Skrzynia
(You need to Login or Register to view media files and links)

2.długaj czyli awe32 zajmujace całą długość obudowy

(You need to Login or Register to view media files and links)

3 .Voodoo2 raz z DB50XG oraz wyzej GF2 gts

(You need to Login or Register to view media files and links)

4.Złoto czyli wspomniany c3 via

(You need to Login or Register to view media files and links)

5.C3 na 800mhz

(You need to Login or Register to view media files and links)

6.C3 na 400 mhz

(You need to Login or Register to view media files and links)

7.C3 z wyłączoną połowa ceszu na 400 mhz

(You need to Login or Register to view media files and links)

8. wyłaczony całowicie cache L1
(You need to Login or Register to view media files and links)

9. Odpowiednia kombinacja cache L1 /L2

(You need to Login or Register to view media files and links)

Oczywiście wszystko ustawiane z poziomu Dosa bez ponownych restartów .
Oraz na sam koniec wynik z 3dmarka 2000 na defaultowych ustawieniach lecz na pełnej mocy proca .Wynik z GF2 GTS oraz Voodoo 2 Smiley

(You need to Login or Register to view media files and links)


(You need to Login or Register to view media files and links)
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: moje pudełko :)
Reply #1 - 30. Oct 2016 at 12:46
 
Dodam że był moment w którym Awe32 był spiety wraz z GUS`em jednak po dołożeniu DB50XG miałem konflikt z portem 300 /330 którego nie zdołałem usunąć i GUS wyleciał -czeka na lepsze czasy .Aktualnie walczę z Fic`em 2013 i porównuje z dfi k6xv3 wraz z k6 plusem . Zobaczymy co z tego będzie .Planuje dołożyć drugie voodoo2 które również posiadam ,jednak niestety do dziś nie dorwałem kabelka SLI
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
3dfx Friends
*****
Offline


OC freak

Posts: 4214
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: moje pudełko :)
Reply #2 - 30. Oct 2016 at 17:20
 
Świetny sprzęt, ale obudowę masz paskudną Tongue Ale co kto lubi Wink
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: moje pudełko :)
Reply #3 - 30. Oct 2016 at 17:23
 
Najbardziej to mi się obudowy AT z wyświetlaczem podobają ,a z ATX to jakoś wszystkie na jedno kopyto.Do poprzedniej obudowy która była zdecydowanie ładniejsza ,awe32 nie chciał sie schować  Angry
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: moje pudełko :)
Reply #4 - 30. Oct 2016 at 18:05
 
Mam jedną AT z wyświetlaczem... nawet ją wybieliłem więc jest jak nówka sztuka... nie mogę się tylko zebrać żeby ją poskładać do kupy... Jeśli chcesz to daj znać - zrobię Ci foto.

O! dokładnie taką jak na foto (wziąłem jakąś pierwszą lepszą fotkę z sieci)... tylko w stanie jak nówka... (w moim poście odn. obudowy AT w "markecie" jest przykład jak potrafię przywrócić obdowę do stanu nowości... a ta na prawdę ładnie wyszła...

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: moje pudełko :)
Reply #5 - 30. Oct 2016 at 18:39
 
Buda ważna rzecz!

Ja swój główny zestaw złożę (składam...) w tym towerze (fotki po prawej) - najpiękniej wykonana obudowa AT jaką miałem w rękach... zatrzaski, uchwyty na kable, płyta z kartami oddzielnie wysuwana na takich sankach / rokach, miejsca na wiatraki... normalnie tak samo jak mój bardzo przyzwoity Corrsair ze "współczesności" Smiley do tego zasilacz AT Hipro 250...
Wczoraj z synkiem skończyliśmy jej składanie po czyszczeniu i wybielaniu...

Drugi zestaw (pomyślany tylko pod DOS i do Yamahy SW20 z P75 itp) złożę w obudowie (foto drugie od lewej) którą mam dzięki Callahan'owi - a potem ją odnowiłem...

Mam jeszcze klasykę gatunku GreenPower (pierwsza od lewej)...
swojego czasu miałem niezłego bzika z obudowami... Smiley

I tutaj wracamy chyba do postu, który kiedyś pisałeś czy składać kilka czy jeden "uniwersalny" (dobrze pamiętam?) - no i chyba sprawa się wyjaśniła Smiley
  

BATYRA_nowa_obudowyAT_001.jpg ( 423 KB | 12 Downloads )
Back to top
WWW  
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: moje pudełko :)
Reply #6 - 30. Oct 2016 at 19:18
 
Tyle że ja obudowy AT mam , fajne są ,ale jako że użytkuje sprzęt ATX to mija się to z celem. Batyra  sprawa się wyjaśniła Smiley oczywiście zawsze mogę wyciągnąć inne sprzęty ( a mam ich ze 10)  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: moje pudełko :)
Reply #7 - 30. Oct 2016 at 19:20
 
aaaa.... to inna sprawa...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic