Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) propozycje zmiany w menu :) (Read 3713 times)
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
propozycje zmiany w menu :)
20. Nov 2016 at 20:04
Print Post  
Nie chcę się za bardzo wychylać jako nowy członek społeczności tego forum, ale pozwolę sobie zaproponować.

Zmiana nazwy Retro Hardware, na Retro PC
Dołożenie do Retro PC kategorii Software.

  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #1 - 20. Nov 2016 at 22:13
Print Post  
Mogę dołożyć Software, nie ma problemu.

Co do zmiany nazwy to się wstrzymam, w dziale Retro PC, była by jeszcze elektronika i kultowe komputery, rozmowy o Amigach itp. Trochę nie za bardzo mi się to podoba.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #2 - 20. Nov 2016 at 22:48
Print Post  
Czy można będzie przenieść tematy z 3dfx software do nowego software by trochę to uporządkować?

Jak dla mnie retro hardware może zostać, kwestia przyzwyczajenia Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #3 - 20. Nov 2016 at 23:19
Print Post  
dla mnie też może zostać hardware
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #4 - 21. Nov 2016 at 08:58
Print Post  
Zmiana z nazwy z "retro hardware" na inną , bez członu hardware, porządkuje sprawę. Nie musi być Retro PC, byle nie było w nazwie słowa "hardware".
Trochę mylący jest dział Software w sekcji "retro hardware".
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #5 - 21. Nov 2016 at 09:11
Print Post  
Dla mnie jest też jest ok.

Rozumiem stworzenie nowego "software" aby w jednym miejscu był tylko ten od 3dfx a w drugim każdy inny... ale jednak drugi "główny" dział forum "retro hardware" wydaje mi się ok.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #6 - 22. Nov 2016 at 11:30
Print Post  
Zgadzam się, że jakaś modyfikacja byłaby dobra.

Podzielę się może moją impresją z VOGONS-a: generalnie, na pewnym etapie moim zdaniem problemem jest periodyzacja sprzętu. Retro PC nie dla każdego oznacza to samo.

Obecnie np. na VOGONS drogę do kategorii retro przeciera sobie coraz śmielej generacja core2duo i wszelkie z radeony z chłodzeniem wielkości mojej lodówki. A dla mnie to po prostu nie jest retro. Nie chcę przy tym nikogo obrazić.

Może dobrze byłoby wprowadzić jakieś przedziały:

286-5x86;

Pentium-Pentium II

Nowsze generacje sprzętu

To tylko propozycja. Mnie osobiście nieco męczy przekopywanie się przez stosy lekko podstarzałych kart z 2008, żeby poczytać o czymś na prawdę retro Wink



  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #7 - 22. Nov 2016 at 12:29
Print Post  
Zgadzam się z Nem84...
jak już piałem, w którymś z wątków że karty GF8800 GTX to osobiście dla mnie już nie za bardzo "retro"...

Sprawa tutaj jest o tyle prostsza w porównaniu z Vogons, że nas - aktywnych użytkowników jest... hhmmmm...   Roll Eyes ... hmmm... no! powiedzmy 20 Smiley a na Vogons jest jakieś 4 tysiące razy tyle Smiley więc w takim "tłumie" potrzebne są jakieś ramy...

Od razu zaznaczam, że nie piszę o tym w kontekście tworzenia nowych działów itp. bo przy takiej ilości użytkowników i postów ciężej będzie to ogarnąć jeśli będzie 30 działów w każdym po 3 posty...

To co przychodzi mi do głowy to właśnie 3Dfx.. i skoro jesteśmy na takim forum... i od 3Dfx się tutaj wszystko zaczyna to podział " do końca 3Dfx" i "po 3Dfx" mógłby mieć tu jakieś uzasadnienie... już nawet GF256 to też jeszcze czasy 3Dfx... Nie chciałbym mówić, że wszystko później nie jest już retro ale... (i tak to właśnie powiedziałem  Wink) chyba duża część z Was - zodzi się, że Pentium II jest bezsprzecznie retro a Core 2 Quad już... a raczej jeszcze nie... tym bardziej że prawie wszyscy pokoleniowo jesteśmy w podobnym wieku 30-40 lat.

Ewentualnie... ale tak bardzo ewentualnie dział typu "sprzęt po epoce 3Dfx" gdzie można by sobie pisać o radeonach rodem ze star-treka i "retro płytach" z podświetleniem RGB  Wink
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #8 - 22. Nov 2016 at 12:36
Print Post  
@nem84
Może nie sprzętu a systemu.
To system decyduje o tym co można na komputerze uruchomić.
Czyli DOS, WIN 3.1, Win95, Win98, Win NT, Win XP/Win2000. Na tym bym poprzestał, powiedzmy 10 lat to minimum aby stać się namiastką retro Smiley Czyli Vista za rok Smiley
Sprzętu było tak wiele, że trzeba by całą długość linijki aby wypisać producentów klonów pentium.
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #9 - 22. Nov 2016 at 12:39
Print Post  
Batyra wrote on 22. Nov 2016 at 12:29:
Od razu zaznaczam, że nie piszę o tym w kontekście tworzenia nowych działów itp. bo przy takiej ilości użytkowników i postów ciężej będzie to ogarnąć jeśli będzie 30 działów w każdym po 3 posty...


Z tym się zgadzam,więc póki co może zostać jak jest. Tylko ten dział software w dziale hardware mi nie pasuje. To tak jakby w salonie samochodowym sprzedawali paliwo Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #10 - 22. Nov 2016 at 12:52
Print Post  
barwniak wrote on 22. Nov 2016 at 12:36:
Może nie sprzętu a systemu


Dla mnie sprzęt. IMO: system to kwestia wtórna. Tym bardziej, że na wielu platformach można zainstalować wiele systemów...

Odnosząc się do samochodowych porównań, auta możnaby klasyfikować rodzajami dróg po których mogą jeździć: gminne, powiatowe, ekspresoe  Grin a nie po tym jaki mają "hardware"... silnik rocznik tip.

Idąc w tą stronę dojdziemy do wniosku, że hardware się mało liczy bo przecież wszystko da się odpalić na współczesnych maszynach z emulatorami... Za dużo kasy władowaliśmy w nasze kolekcje  Wink aby teraz powiedzieć że to się nie liczy wazny jest soft  Tongue
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: propozycje zmiany w menu :)
Reply #11 - 22. Nov 2016 at 13:29
Print Post  
To jest jałowa dyskusja, bo przy tej liście użytkowników/postów, nie ma sensu tworzenia wielu działów, jak sam zauważyłeś.
Razi mnie tylko software w dziale hardware.
Odseparowanie Voodoo od reszty jak najbardziej zasadne przy uwzględnieniu nazwy domeny. Swoją drogą ciekawe ile kosztowała Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top