Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Przechowywanie kart (Read 172 times)
pawlak
YaBB Newbies
*

I Love YaBB 2.5

Przechowywanie kart
17. May 2018 at 21:43
Print Post  
Od dłuższego czasu zachodzę w głowę nad  tym jak przechowywać swoją kolekcje która powoli wymyka się z pod kontroli. W każym pokoju w każdej szufladzie i półce w szafie znajdzie się "coś" O ile po płyty głowne itp siegam rzadko przebudowywując pc na inny bulid i mogę to skutecznie pochować to bardzo lubię  oglądać karty graficzne i dzwiekówki.  Przez to często je wyciągam. Na te chwile wszystkie zawinięte w bąbelkowa folie trzymam w komodzie  i martwię się że takie trzymanie ich na kupie nawet w foli i wyciąganie wszystkiego raz w tygodniu na pewno im nie służy a i burdel z tym jakiś taki. Myślę nad jakimiś skrzynkami z przegrodami na pojedyncze sztuki a każda ze skrzynek osobno na s3, nvidie, cirrus logic, 3dfx`y itp. Karty wszystkie mam bez pudełek, lubię goły sprzęt;p No i tak się zastanawiam jak to wygląda u was. Może macie jakieś ciekawe rozwiązania i zechcecie się tym podzielić.  No i żeby kobiety w oczy nie gryzło bo o ile nie robi problemu z "dziwnego" hobby to graciarnia to główny problem:) A najchetniej zrobił bym drzewo genealogiczne na całą ścianę z tych kart xD

Back to top

IP Logged

Batyra
VIP Member

collection.batyra.pl

Re: Przechowywanie kart
Reply #1 - 17. May 2018 at 22:54
Print Post  
Już o tym pisaliśmy w dziale o swoich retro jaskiniach o ile pamiętam.

Ja sprzęt do którego nie mam originalnych boksów trzymam tak:
Pudełka z kawałkiem pianki lub folii babelkowej na dole i w takim pudełku karty w foii ESD. Jedno takie pudełko mieści 5-10 kart. Oczywiście wszystko posegregowane kategoriami - na każdym pudełku naklejka. Dodatkowo w kazdym pudełku pochlaniacz wilgoci - tak na wszelki wypadek.

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged

Tomek
Full Member

komputery-retro.ddns
.net

Reply #2 - 18. May 2018 at 19:19
Print Post  
Proponuje kupić niedziałające duplikaty i je oglądać, a sprawnych nie przerzucać bez przerwy.

Intel BX / Pentium III / Sound Blaster AWE32 CT3900 / Flight Unlimited for Windows 95 / Nvidia Geforce FX
Back to top

IP Logged

HanJammer
YaBB Newbies
*

I'm so 80s!

Reply #3 - 01. Sep 2018 at 18:12
Print Post  
Tylko i wyłącznie w humidorze dobrej klasy przeznaczonym do przechowywania najzacniejszych kubańskich cygar! Grin

Ale mnie ubawiło to pytanie Grin

Back to top
IP Logged

Bosman
Junior Member
**

3Dfx Voodoo

Reply #4 - 01. Sep 2018 at 21:02
Print Post  
Fajnie by było mieć gabloty i wszystkie karty za szkłem na widoku, ale do tego potrzebne by było duuuuże pomieszczenie Grin
« Last Edit: 01. Sep 2018 at 21:03 by Bosman »  
Back to top

IP Logged

HanJammer
YaBB Newbies
*

I'm so 80s!

Reply #5 - 02. Sep 2018 at 16:12
Print Post  
Wg mnie - jeśli kolekcjonować to takie, które mają oryginalne opakowania... a wtedy trzymać je w oryginalnych pudełkach, które sobie można poustawiać na półce... a jeśli kupować karty bez opakowań, to nie do kolekcjonowania tylko do używania i przechowywać w faktycznych, działających komputerach a nie ślinić się do PCB, paru scalaków, kilku kondensatorów i śledzia  Cheesy

Back to top
IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top