Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4  Send Topic
Very Hot Topic (More than 25 Replies) AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500 (Read 9060 times)
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #15 - 19. Oct 2018 at 11:06
 
forteller wrote on 19. Oct 2018 at 10:55:
10k pkt jest osiągalne na Pentium III z GF4Ti4600 bez OC któregokolwiek, także nie rozumiem Twojego komentarza.

Najzwyczajniej GF4Ti 4600 to szybsza karta nawet od Radeon 9500pro Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #16 - 20. Oct 2018 at 13:41
 
barwniak wrote on 19. Oct 2018 at 10:49:
udam_u wrote on 15. Oct 2018 at 20:44:
@barwniak To ciekawe, nie wiedziałem, że w wersji 64MB da się odblokować potoki, gdzieś mam taką kartę, będzie trzeba ją odkurzyć... (:


Da się, ale karta ma GPU mem 128bit. Na A64 lub P4 idzie dostać ~11k pkt w 3dmark 2001SE. U ciebie pewnie nie osiągniesz bez OC GPU/Vram nawet 10k pkt.

Tu masz mój rekordowy wynik z 3dmark 2001SE na Cel 3,06GHz s478, DDR 400 z Radeon 9500 64MB 8ROP stock GPU/vram.


Dzięki za screena, wyniku ja też troszkę lepszego bym się spodziewał (może 64MB to za mało, jednak 4600Ti ma 128MB), szczególnie, że na całkiem mocnym CPU testowałeś. A mógłbyś pokazać okno GPU-Z dla tej konfiguracji?
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #17 - 21. Oct 2018 at 01:55
 
Wspominałem wcześniej o moich nieszczęśliwych próbach testowania modułów Corsair 512MB opartych na kościach Samsung TCCD (uszkodził mi się podczas tej zabawy bios). Dzisiaj zabrałem od brata programator i przeprogramowałem zapasową kostkę, wróciła mi więc ochota na eksperymenty. Sprawdziłem tym razem moduły 512MB oparte na kościach Samsung TCCD ale tym razem produkcji Kingstona i ku mojemu zdziwieniu współpracują z tą płytką o wiele lepiej niż Corsairy. Ogólnie moduły Kingston lepiej mi na tej płycie działają (bios jaki używam to LPNF2UBDB24). Udało mi się odpalić 1GB w dual channel na magistrali 250MHz. (: Wiem, że tymingi kiepskie i command rate 2T ale jednak dalej jest to dla mnie ciekawy wynik. Rezultatów 3DM01 dla porównania nie wrzucam, ponieważ chwilowo wyjąłem R9500@R9700 i wsadziłem X850 Pro, które ma z kolei chyba jakąś zeschłą pastę, bo po odpaleniu czegokolwiek w 3D rozgrzewa się momentalnie do 70C i system się zawiesza. Mam zamiar jutro zrobić jej serwis i zobaczymy (załączam zdjęcie karty, sorki za jakość ale sztuczne oświetlenie...sucks).
Jak ktoś z Was ma X850Pro to do ilu stopni rozgrzewa się Wam ona podczas spoczynku i podczas obciążenia aplikacją 3D?
  

250_bench-1_tccd1GB_.png ( 298 KB | 18 Downloads )
r850pro.jpg ( 294 KB | 14 Downloads )

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: KrakĆ³w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #18 - 21. Oct 2018 at 08:25
 
Dokładnie nie pamiętam, ale wychodziło spokojnie 65-70°C, aczkolwiek nie gwałtownie, a stopniowo. X850 Pro używałem krótko, bo po naprawie X850XT PE właściwie wylądowała w pudełku i tyle Smiley
  

Mam za dużo zestawĆ³w i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #19 - 21. Oct 2018 at 20:31
 
Wymieniłem pastę na GPU (ta co była oryginalnie to jakaś masakra jeżeli chodzi o czyszczenie - metaliczna a konsystencja...masła z czymś zmieszanego, nie mogłem tego doczyścić izopropanolem, te małe elementy smd obok rdzenia też życia nie ułatwiają) i jest minimalnie lepiej ale dalej karta zachowuje się niestabilnie. Spróbuję jeszcze wymienić przewód zasilający, bo bezpośrednio z zasilacza nie mogłem tego podpiąć, ponieważ molex zasilacza ma takie bulwy po bokach ułatwiające wypinanie przewód z napędów typu CD-ROM ale kosztem kompatybilności z kartami takimi jak ta, gdzie złącze jest głęboko w PCB osadzony. Przedłużka, która pochodzi z demobilu od brata jest natomiast bardzo licha, oby to było to.

Druga rzecz to zrobiłem benchmark tych kostek 512MB ale puszczonych na 200MHz przy bardzo niskich tymingach i Command Rate 1, okazało się, że SuperPi policzyło się szybciej niż przy 250MHz przy kiepskich tymingach. Teraz zrozumiałem przeczytany gdzieś w czeluściach internetu komentarz, że XS to "memory bandwidth forum". Grin Jak widać przepustowość może być niższa ale wyniki mogą być lepsze. (;

@foreteller co tam za kontuzje miałeś w X850 XT PE?
  

200_bench-1_tccd1GB_.png ( 294 KB | 10 Downloads )

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: KrakĆ³w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #20 - 21. Oct 2018 at 22:00
 
Rób proszę jeszcze próbkę 1M. Te 16M nic mi nie mówią Cheesy

X850XT PE uwaliłem w ten sposób, że podałem jej zasilanie na molex, bez włączania karty. We wszystkich Radeonach z tamtego okresu coś takiego pali tranzystor na środku karty i karta przestaje wykrywać dodatkowe zasilanie nawet jak jest podpięte i nie puszcza POSTu.
  

Mam za dużo zestawĆ³w i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #21 - 22. Oct 2018 at 20:47
 
He he he ok przy następnej okazji będę pamiętał o Tobie! (:

No to nieźle, że udało Ci się to zdebugować i przywrócić do życia. Pochwaliłeś się kiedyś w jakimś wątku jakiego sprzętu używasz do reanimacji retro stuffów? Tongue
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: KrakĆ³w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #22 - 22. Oct 2018 at 21:21
 
Żaden ze mnie elektronik - dysponuję jedynie multimetrem Metex M-3270, lutownicą TS100 z dwoma grotami i zwykłymi narzędziami używanymi podczas lutowania.

Jeśli chodzi o cięższe przypadki, to mam kolegę który dysponuję znacznie szerszą wiedzą z zakresu elektroniki niż ja, a przede wszystkim ma naprawdę wiele lat doświadczeń. Choć w przypadku X850XT PE uratowała nas X850Pro właśnie - mając jedną kartę sprawną, można było porównać co jest nie tak, bo PCB jest takie samo.

Kolega jednak dysponuje znacznie lepszym warsztatem z dostępem do takich cudeniek jak frezarka CNC, kamera termowizyjna, mikroskopów i pewnie wielu innych rzeczy które nie wiem do czego służą Smiley

Znamy się od czasów gimnazjum. To co wiem, wiem od niego. To on miał Bartona Mobile 2800+ tak swoją drogą Wink
  

Mam za dużo zestawĆ³w i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #23 - 27. Oct 2018 at 23:23
 
@foreteller jak widać lutownicą można już fajne renowacje robić ale super, że masz dostęp do jeszcze lepszego zaplecza... Dla fana retro nie raz się przyda dobra diagnoza i dzięki temu reanimacja antyka.

A teraz część dalsza build loga, eksperymentów i przygód z tym związanych... xD

Poznając po kawałku historię foretellera, jego kolegi elektronika oraz Athlona XP-M 2800+ doszedłem do wniosku, że fajnie by było też mieć takiego procka.
Na Alledrogo pojawił się interesujący mnie egzemplarz w całkiem dobrej cenie. Bez namysłu postanowiłem, że go biorę. Załącznik 1 to zdjęcie z aukcji przedstawiające mój procesor marzeń w pełnej krasie. ;P
Niestety po rozpakowaniu paczki, ze zdziwieniem przekonałem się, że jednostka, którą otrzymałem wygląda jakby brała udział w jakimś konflikcie zbrojnym (załącznik 2).
Brzegi w kilku miejscach ukruszone, w wewnętrznej części rdzenia bruzda jakby ktoś go jakimś śrubokrętem zaatakował (załącznik 2). Cheesy
Byłem mega zawiedziony (trochę na ten CPU czekałem i nawet sobie już dumałem na jakich ustawieniach będę go testował).
Będąc w jakimś niesamowitym amoku postanowiłem, że mimo uszkodzeń wypróbuję go (historia z bratem zapomniana?). Mimo tak ogromnej lekkomyślności procesor na szczęście nie uszkodził płyty, udało się nawet uruchomić na nim WinXP, który po chwili się zawiesił.
Zdemontowałem "kasztana" i wróciłem do wcześniejszego AXP-M 2400+.

Druga sprawa to ostatnio dopadła mnie mania testowania kart graficznych, w których da się poprzed instalowanie zmodyfikowanych sterowników (Radeon 9500 i Omega drivers) lub biosów odblokowywać dodatkowe nieaktywne jednostki wykonawcze.
Tym razem postanowiłem, że na warsztat pójdzie Radeon X850 Pro, który ma domyślnie aktywnych 12 potoków renderujących. W wersji VIVO tej karty (którą można rozpoznać poprzez dodatkowy żółty konektor obok molexa do zasilania) da się odblokować dodatkowe 4 potoki.
Poniżej opis jak to modyfikowałem, jeżeli ktoś by to chciał powtórzyć, to prośba aby przed przystąpieniem do operacji przeczytał cały opis poniżej a dopiero w drugiej iteracji postępował krok po kroku (jest tak z pewnego ważnego powodu, o którym napisze poniżej).

Początkowo posiłkowałem się artykułem ze stronki Techpowerup
(You need to Login or Register to view media files and links)

oraz ich repo z biosami:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Zgodnie z manualem pobrałem BIOS do karty ATI X850XT (nie PE, bo ta ma sporo wyższe zegary ale i dużo solidniejsze chłodzenie).
Przy szukaniu biosu trzeba patrzeć jakie kostki pamięci ma nasza karta (bardzo ważne są czasy dostępu oraz producent) oraz zaznaczyć typ magistrali na AGP(!!!).
Ja wybrałem jako "Card Vendor" "Ati" (bo moja karta to referent) i ukazał mi się jeden bios, po kliknięciu w "Details" mamy opis pliku:
"ATI.X850XT.256.Samsung16_050119.rom".

Na mojej karcie mam właśnie pamięci Samsung 1.6ns a więc wszystko "gut gut". Piszę o tym, bo nie wiem, czy np. producenci typu Sapphire nie korzystali z kilku dostawców pamięci a też nie mam czasu tego wszystkiego weryfikować, jeżeli więc chcesz samemu taką modyfikację robić, zwracaj uwagę na te szczegóły.
1) Robimy pendrive/dyskietkę systemową DOS/Freedos, kopiujemy na niego katalog katalog "atiflash". Do katalogu "atiflash" wrzucamy bios z X850XT, najlepiej ze skróconą nazwą aby było nam łatwiej później jako parametr programu atiflash.exe podać, czyli np "new.bin".
2) Botujemy DOS'a z dyskietki/pendrive, wchodzimy do katalogu atiflash i wpisujemy następującą komendę aby zrobić backup aktualnego BIOS'u (to bardzo ważne, za żadne skarby nie pomijaj tego kroku:
atiflash -s 0 old.bin
3) Wgrywamy bios od X850XT aby odblokować 16potoków, robimy to poleceniem:
atiflash -newbios -f -p 0 new.bin

Mamy odblokowane dodatkowe  4 potoki ale powstaje problem, o którym w punkcie 4)

4) Ważna uwaga! Wgranie biosu od X850XT powoduje, że wentylator na karcie przestaje się obracać! Jeżeli używamy jakiegoś niestandardowego chłodzenia wpiętego w płytę główną lub molex to nie ma problemu ale jeżeli używamy defaultowego coolera to jest mega problem i nie próbuj odpalać żadnej aplikacji 3D w tym stanie.
Remedium na to jest wgranie ponownie biosu oryginalnego, który zapisaliśmy w kroku 2 poprzez użycie polecenia:
atiflash -f -p 0 old.bin

jak widać brakuje tutaj opcji -newbios. Opcja ta powoduje nadpisanie konfiguracji GPU (czyli też ile potoków jest aktywnych). W kroku 3) wgraliśmy konfigurację z 16potokami aktywnymi oraz bios z X850XT, teraz przywracamy bios od X850PRO ale zostawiamy konfigurację GPU z X850XT (czyli 16 potoków ON).

5)Po restarcie wentylator powinien zacząć się znowu obracać, mamy też aktywne 16 potoków (ale zegary jak z X850Pro). Sprawdzamy to odpalając GPU-Z i patrzymy na zakładkę ROP's, powinno być ich 16.
Nie martwimy się tym, że pokazuje 12Pixel/6Vertex Shaderów.

6)Jeżeli po odbloku mamy artefakty to należy przywrócić oryginalny bios i konfigurację GPU. Robimy to poprzez wykonanie polecenia:
atiflash -newbios -f -p 0 old.bin

Poniżej screeny oraz atiflash.
Screen 3 to defaultowy X850Pro z 12p.
Screen 4 to widok po wgraniu biosu z X850XT (niekręcący się wentylator).
Screen 5 X850Pro z 16p.
Ostatni załącznik to atiflash, którego używałem.

Eksperyment pokazał mi też, że X850 nawet w wersji Pro to overkill dla mojej konfiguracji i jest mega CPU bootleneck... xD
  

atiflash.zip ( 90 KB | 0 Downloads )
XP-M2800auk.png ( 345 KB | 8 Downloads )
XP-M2800real.png ( 1510 KB | 10 Downloads )
x850pro_12p_3DM03.png ( 143 KB | 15 Downloads )
x850xt.png ( 73 KB | 8 Downloads )
x850pro_16p_3DM03.png ( 146 KB | 19 Downloads )

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: KrakĆ³w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #24 - 28. Oct 2018 at 11:30
 
Akurat również eksperymentowałem z BIOSami X850Pro i X850XT. Miałem plan by na chłodzeniu z X850Pro uruchomić X850XT, ponieważ w moim ASRocku 4CoreDual-VSTA zależało mi na wykorzystaniu slotu PCI-E na gigabitową sieciówkę. Skończyło się na tym, że dopóki była mi ona potrzebna (podczas zgrywania kaset VHS), używałem X850Pro. Jednak nie bez powodu XT ma większe chłodzenie i chłodzone pamięci - grzeją się one bardzo mocno.

Mówię o tym jednak dlatego, że X850XT ma bardzo specyficznie ustawioną krzywą wentylatora. Otóż do 91*C wentylator kręci się z prędkością 5%! To jest powód dla którego chłodzenie X850Pro ma unieruchomiony wentylator, gdyż jej śmigiełko jeśli dobrze pamiętam, startuje ustawione dopiero na 20%.

Wentylatorem można sterować z poziomu RivaTunera. Ciekawsze jest jednak to, że można wyedytować BIOS i pozmieniać progi prędkości wentylatora. Za pomocą ATi Rabit można powpisywać odpowiednie wartości i zrobić bios X850XT kompatybilny z wentylatorem z Pro. Szczerze mówiąc, obie moje karty mają pozmieniane te wartości tak aby mniej się grzały.

PS. złącze VIVO nie jest wyznacznikiem tego, że kartę da się odblokować. Mam identyczną kartę jak Ty i niezależnie od tego co robisz, aktywne pozostaje 12 potoków.

PPS. Podpinanie karty przez jakieś przejściówki to chybiony pomysł. Karta powinna być wpięta bezpośrednio do zasilacza.
  

Mam za dużo zestawĆ³w i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #25 - 28. Oct 2018 at 12:17
 
udam_u wrote on 20. Oct 2018 at 13:41:
Dzięki za screena, wyniku ja też troszkę lepszego bym się spodziewał (może 64MB to za mało, jednak 4600Ti ma 128MB), szczególnie, że na całkiem mocnym CPU testowałeś. A mógłbyś pokazać okno GPU-Z dla tej konfiguracji?
                   


Nie mam. Ale ustawiania karty były na zegarach stock, czyli
GPU 275 MHz, Memory Clock 270 MHz (540 DDR). 64MB na 128bit. Zmienione tylko 4ROP na 8ROP.
Niestety kart 9500 64MB nie dało się przerobić na 256bit, co by dało sporego kopniaka.
Pamięć RAM to było DDR400 2x256MB w dual-u, a CPU to był Cel 3,06GHz Prescot, a więc z 256MB cache. Zatem setup rakieta dla tej karty.
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #26 - 28. Oct 2018 at 12:19
 
forteller wrote on 28. Oct 2018 at 11:30:
Akurat również eksperymentowałem z BIOSami X850Pro i X850XT. Miałem plan by na chłodzeniu z X850Pro uruchomić X850XT, ponieważ w moim ASRocku 4CoreDual-VSTA zależało mi na wykorzystaniu slotu PCI-E na gigabitową sieciówkę. Skończyło się na tym, że dopóki była mi ona potrzebna (podczas zgrywania kaset VHS), używałem X850Pro. Jednak nie bez powodu XT ma większe chłodzenie i chłodzone pamięci - grzeją się one bardzo mocno.

Mówię o tym jednak dlatego, że X850XT ma bardzo specyficznie ustawioną krzywą wentylatora. Otóż do 91*C wentylator kręci się z prędkością 5%! To jest powód dla którego chłodzenie X850Pro ma unieruchomiony wentylator, gdyż jej śmigiełko jeśli dobrze pamiętam, startuje ustawione dopiero na 20%.

To by wiele tłumaczyło, chociaż ciekawe jest, że przy 90C X850XT jest dalej stabilne, gdy moja przy 70C zaczyna się wysypywać. Jakieś jeszcze tajemnice skrywają te układy.

forteller wrote on 28. Oct 2018 at 11:30:
Wentylatorem można sterować z poziomu RivaTunera. Ciekawsze jest jednak to, że można wyedytować BIOS i pozmieniać progi prędkości wentylatora. Za pomocą ATi Rabit można powpisywać odpowiednie wartości i zrobić bios X850XT kompatybilny z wentylatorem z Pro. Szczerze mówiąc, obie moje karty mają pozmieniane te wartości tak aby mniej się grzały.
Rivatunera nie próbowałem, Rabit faktycznie widziałem w nim te opcje ale nie próbowałem (bo myślałem, że w czymś innym leży problem, także wielkie dzięki za cenną uwagę). Rabita potrzebowałem aby przeliczał checksume biosu po edycji w hexedytorze.

forteller wrote on 28. Oct 2018 at 11:30:
PS. złącze VIVO nie jest wyznacznikiem tego, że kartę da się odblokować. Mam identyczną kartę jak Ty i niezależnie od tego co robisz, aktywne pozostaje 12 potoków.

Zgadza się, nie jest to wyznacznik 100%. (: Nie miałem jednak kontrargumentu, czyli kart X850Pro VIVO AGP zablokowanej hardware'owo aby to podważyć.

Metoda bardziej PRO stwierdzania, czy jest możliwy odblok to ATITool i sprawdzanie tzw. Fuse. Aby to zrobić należy uruchomić ATITool i trzymając wciśniięty klawisz Shift kliknąć myszką na przycisk Settings (zaznaczony na screnie okno 1).
Wyświetli nam się konfiguracja GPU, gdzie interesuje nas aby dwie wartości były na F:
CONFIG_DIE_FUSES:xxxxFxxx
CONFIG_SUBSTRATE_FUSES:xxxxxxxF
 
Pierwsza wartość F oznacza, że rdzeń da się skonfigurować na odblok 16potoków a druga wartość F oznacza, że układ nie został zablokowany poprzez cięcie laserem na powierzchni chipa (podobno kiedyś ludzie próbowali to łączyć ale nie sprawdzałem tego sam, także jako legendę należy traktować).

Jest jeszcze CONFIG_ROM_FUSES (u mnie na screenie ma wartość 0x860). U mnie karta jest już odblokowana, dlatego 3 wartość jest 0, co oznacza 0 zablokowanych tzw. quadów (przed odblokiem było tam 0x861, co oznacza, że jeden quad był zablokowany - quad, czyli 4 potoki nieaktywne). Ta wartość ostatnia może przyjąć wartości:
0 - 16 potoków aktywnych
1 - 12 potoków aktywnych
2 - 8 potoków aktywnych
3 - 4 potoki aktywne

Zamieść screen jak to wygląda na Twoim X850Pro.

forteller wrote on 28. Oct 2018 at 11:30:
PPS. Podpinanie karty przez jakieś przejściówki to chybiony pomysł. Karta powinna być wpięta bezpośrednio do zasilacza.

Nie da się molexa bezpośrednio z zasilacza wpiąć do karty z powodu bulwy na wtyczce... :/
  

sprawdzanie_gpu.png ( 46 KB | 3 Downloads )
molex_xD.jpg ( 215 KB | 2 Downloads )

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: KrakĆ³w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #27 - 28. Oct 2018 at 12:49
 
Robiłem ten manewr z ATiToolem i wychodziło wprost, że karty nie da się odblokować. Screena nie zrobię, bo karta jest zakopana głęboko w pudłach, ale nie da się jej odblokować i już Wink Nie zależy mi też jakoś bardzo skoro mam X850XT PE.

Zmień zasilacz albo obetnij bulwę. Te karty pobierają dość dużo prądu, więc ogólnie złącze molex nie jest wybitnie fortunne na nich, ale dokładanie do tego przejściówki jest kiepskim pomysłem. Myślę, że dlatego się wysypuje w ATiToolu - ten sześcian u mnie robił deltę w poborze prądu większą niż test Nature w 3DM03.

U mnie zarówno X850Pro jak i X850XT pozostają stabilne z temperaturami do 90*C, ale staram się nie używać ich w ten sposób. Z tego co wiem, te karty były podatne na "złe kulki" pod układem BGA, ponieważ to początki RoHS. Dlatego mam obniżone progi w BIOSie.
  

Mam za dużo zestawĆ³w i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


ā€œHere Be Dragonsā€

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #28 - 28. Oct 2018 at 13:14
 
@foreteller X850XTPE ultra zajefajna karta (chyba najszybsza z natywnym AGP?). Zdecydowanie nie dziwię Ci się więc. Jedyna jej wada dla mnie, że przerwałą epokę chłodzeń 1 slotowych w kartach ATI. Rozwalało mnie to, że Nvidia w FX'ach, czy NV-40 musiała stosować takie monstrualne chłodzenia a ATI zadowalało się konstrukcjami wielkością nawiązującą do poprzedniej epoki, to było słodkie. xD

Ta opcja z zasilaczem będzie wchodziła w rachubę, zmiana przewodu już trochę pomogła, mówisz, że ATItool taki pobór generuje, to może być faktycznie przyczyna. Fajne pomysły podrzucasz. Skalpowanie bulwy jednak odpada, nie lubię rozwiązań typu "brute force" xD.

Słusznie, słusznie lepiej zapobiegać niż leczyć. ^^

@barwniak a wyniki fillrate np. w 3DM01 potwierdziły odblokowanie dodatkowych potoków? Dlatego też prosiłem o screen z GPU-z.
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: AXP-M 2400+/LParty NF2 Ultra B/2x256MB/Radeon 9500
Reply #29 - 28. Oct 2018 at 13:56
 
udam_u wrote on 28. Oct 2018 at 13:14:
@barwniak a wyniki fillrate np. w 3DM01 potwierdziły odblokowanie dodatkowych potoków? Dlatego też prosiłem o screen z GPU-z.
                     


Na bank ROP 8. Na 4ROP na tym samym setup-ie nie szło dobić do 10k w 3dmak2001SE.
Masz jeszcze wyniki na tym setup-ie dla 3dmark 2001SE 1600x1200
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 
Send Topic