Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send Topic
Hot Topic (More than 10 Replies) Apexim 386 / 8MB (Read 5287 times)
demonolog
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 123
Location: Bedzin
Joined: 29. Dec 2018
Re: Apexim 386 / 8MB
Reply #15 - 02. Feb 2019 at 23:46
 
Ze screena poznałem nowe narzędzie czyli serwer FTP dla DOSa także dzięki.
Co do grafiki to jej używanie nie spowoduje, że będziesz musiał zmienić kondensatory - elektrolity mają to do siebie, że same z czasem wysychają i lub wylewają. Tak miałem w Macintosh Classic - szachownica na ekranie podczas uruchamiania.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Apexim 386 / 8MB
Reply #16 - 03. Feb 2019 at 00:16
 
demonolog wrote on 02. Feb 2019 at 23:46:
Ze screena poznałem nowe narzędzie czyli serwer FTP dla DOSa także dzięki.
Co do grafiki to jej używanie nie spowoduje, że będziesz musiał zmienić kondensatory - elektrolity mają to do siebie, że same z czasem wysychają i lub wylewają. Tak miałem w Macintosh Classic - szachownica na ekranie podczas uruchamiania.


Możesz mi wierzyć, że schną przede wszystkim od wyższej temperatury, w której pracują. Planowane starzenie sprzętu elektronicznego w znacznym stopniu opiera się właśnie na tej właściwości kondensatorów elektrolitycznych - sprzęt jest w pełni sprawny, dopóki nie zacznie być używany, wtedy następuje jego stopniowa degradacja.
Samsung dopracował to do perfekcji...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
demonolog
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 123
Location: Bedzin
Joined: 29. Dec 2018
Re: Apexim 386 / 8MB
Reply #17 - 03. Feb 2019 at 00:18
 
Tak, z tym się też zgadzam, że temperatura ma wpływ. Ale na szczęście uważam, że kondensatory to jedna z prostszych napraw i na dodatek tańszych.
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Apexim 386 / 8MB
Reply #18 - 03. Feb 2019 at 00:25
 
tyle ze to planowane starzenie w nowoczesnej elektronice to jest szczyt wszystkiego..
jak to jest ze stary sprzet dziala latami a nowe sie pierniczy chwile po minieciu gwarancji
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Apexim 386 / 8MB
Reply #19 - 03. Feb 2019 at 00:39
 
m4us wrote on 03. Feb 2019 at 00:25:
tyle ze to planowane starzenie w nowoczesnej elektronice to jest szczyt wszystkiego..
jak to jest ze stary sprzet dziala latami a nowe sie pierniczy chwile po minieciu gwarancji


Tak jak pisałem - Samsung doprowadził to do perfekcji. Ich sprzęt psuje się niemal dokładnie po upływie gwarancji. Zaglądając do środka można się wiele dowiedzieć ;] - np. mimo, że Samsung sam jest producentem kondensatorów - używa zdecydowanie tańszych/słabszych komponentów... płytki pięknie wykonane i w znacznym stopniu ładnie rozłożone komponenty ale jednocześnie zaprojektowane tak, by kondensatory umiejscowione były w okolicy 'grzejących' komponentów... sądzę, że mają cały dział R&D który zajmuje się optymalizacją sprzętów tak by popsuły się dokładnie wtedy gdy korpo tego chce...

Dla odmiany - takie np. Delle z 2011 nadal u mnie w robo śmigają niezawodnie... może poza fakapem z Radeonami, (You need to Login or Register to view media files and links) (karta w moim kompie jest wykręcona przez to w chińskie RZ ale nadal działa) Cheesy...
Mój dział nadal w pracy śmigam na OptiPlexie DT790, tylko dołożyliśmy RAMu do 8GB i dyski SSD i nie widzę istotnej różnicy w Windows 10 w porównaniu do mojego domowego Ryzena 1700X z 32GB DDR4 i takimi tam...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
demonolog
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 123
Location: Bedzin
Joined: 29. Dec 2018
Re: Apexim 386 / 8MB
Reply #20 - 03. Feb 2019 at 08:50
 
HanJammer wrote on 30. Jan 2019 at 01:01:
żeby nie hałasował okleiłem ją w środku styropianem,

Ja kiedyś dawno temu wylepiłem matami bitumicznymi tymi takimi cienkimi co przy samochodach się używa. Nie było to grube a w miarę ciche.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send Topic