Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Nowy w starym (Read 2078 times)
DooM
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 525
Joined: 19. May 2017
Nowy w starym
04. Aug 2019 at 17:14
Print Post  
Cześć,
chciałbym zacząć budowę czegoś co od długiego czasu chodzi mi po głowie. Mianowicie:

Nowe bebechy w retro obudowie. Pisząc nowe mam na myśli coś typowo do dosboxa, jakiś klient HP albo płytę itx. Chciałbym to zmieścić w obudowie baby AT. I teraz parę pytań które może pomożecie mi rozwiązać.

-Większość klientów/ terminali ma zasilanie z małych zasilaczy takich jak w laptopach. ja chciałbym używać normalnego zasilacza tak aby wyglądało to z tyłu na nietknięte. Czy są jakieś modele terminali dobrych do dosboxa z normalnym wtykiem jakim jak z dużych zasilaczach ATX?  jak to ogarnąć aby z tyłu obudowa pc wyglądała zwyczajnie a ten wtyk zasilacza łączył by sie w srodku z terminalem? jakis przedłużacz zasialania?

- Wiadomo że panel z terminala lub płyty iTX nie będzie pasował do obudowy AT więc mam pomysł aby umieścić ją odwróconą a połączenie USB wyciągnąć na śledziu - to pozwoli mi podłączyć myszkę/ klawiaturę i bedzie wyglądać jak nietknięte Smiley

- Co z kartą graficzną? potrzebny by był przedłuzacz VGA z koncem zamontowanym w śledziu tak aby udawał kartę graficzną . Jakość obrazu bedzie gorsza po zastosowaniu takiej przedłużki? najkrótszą na Allegro widziałem 30cm

- karta dzwiekowa- są płyty ITX z miejscem na front panel- i teraz pytanie czy są sledzie audio podłączane do płyty głównej uniwersalne?  wiem że poszczególni producenci mają takie cos i na Allegro się trafia, ale czy to jest uniwersalne?  tzn brac obojetnie jaki i bedzie działać czy to juz trzeba po modelu płyty głownej?

-i ostatnie: co byście polecali wsadzić do takiej obudowy? jest mała i dość ciasna, tak wiec klient np Hp t610 pasował by idealnie. A moze macie jakies płyty główne zbędne ITX z kompletem śledzi które mozna by dopasować ( wiem ze są modele nawet z miejscem na taśmę i śledzia Vga )

Co myślicie?
  
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1750
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Nowy w starym
Reply #1 - 04. Aug 2019 at 17:44
Print Post  
Pośrednio związane z tematem, ale ciekawe:

(You need to Login or Register to view media files and links)

Mam taki sam terminal, ale nie zdążyłem się nim jeszcze pobawić.
  
Back to top
 
IP Logged
 
DooM
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 525
Joined: 19. May 2017
Re: Nowy w starym
Reply #2 - 04. Aug 2019 at 17:47
Print Post  
No własnie o takie cos mi chodzi tylko zeby ten terminal był w środku obudowy tak aby na zewnątrz komputer wyglądał oryginalnie bez przeróbek. Jak te kable, przedłużacze  wszystkie pociągnąć ?
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nowy w starym
Reply #3 - 04. Aug 2019 at 18:32
Print Post  
Jak już iść tym tropem to nie widzę innej możliwości jak wsadzenie nowych bebechów do obudowy w stylu 5150, poza tym, że one są bardzo estetyczne to wewnątrz jest sporo miejsca Smiley
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Nowy w starym
Reply #4 - 04. Aug 2019 at 18:54
Print Post  
Płyta micro-ATX wejdzie do kazdej obudowy AT, kwestia ile blachy sie wytnie... Tongue
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
DooM
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 525
Joined: 19. May 2017
Re: Nowy w starym
Reply #5 - 04. Aug 2019 at 18:58
Print Post  
Hahaha 🙂 właśnie ja to chce zrobić bez ciecia blachy 🙂stąd pytanie o te wszystkie przedłużacze portów i śledzi 🙂
  
Back to top
 
IP Logged
 
DooM
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 525
Joined: 19. May 2017
Re: Nowy w starym
Reply #6 - 04. Aug 2019 at 20:02
Print Post  
A gdyby tam chamsko, po prostu wstawić ten klient Hp t610 do środka obudowy ( zmieści się mierzyłem ) .

Jak wypuścić kable do śledzi- USB, AUDIO, VGA i Zasilanie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Nowy w starym
Reply #7 - 04. Aug 2019 at 21:36
Print Post  
Chamsko wkładasz płytę mini-itx do środka, najlepiej na podobnych bebechach co taki thin client, tj amd e350 - o taka: (You need to Login or Register to view media files and links), wymieniasz zasilacz, przycisk do zasilacza (albo power podlaczas do resetu Tongue ), wideo przez kable przedluzacze przykrecone z jednej strony do mb, a z drugiej do sledzi, usb tez po sledziach, audio - ot przez takie g... (You need to Login or Register to view media files and links) mozna je pomalowac na bialo, albo najleic biala folie i wyciac dziury na wyjscia.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top