Page Index Toggle Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności (Read 34097 times)
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8096
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #150 - 02. Sep 2022 at 19:38
Print Post  
smola wrote on 04. Jul 2022 at 14:14:
3dfx VooDoo1 PCI 4MB part #2 [filmik z ruchomymi nozkami]

Dzisiaj to by powiedzieli,że to celowa robota producenta i postarzanie sprzętu  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
rarek
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 36
Joined: 31. Mar 2021
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #151 - 05. Sep 2022 at 20:21
Print Post  
Wystawione były jako nowe. Przyszły ładnie zapakowane w takich korytkach plastikowych. Na nóżkach żadnej pamięci nie było śladu lutu.

Wiec chyba nowe.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8096
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #152 - 07. Sep 2022 at 13:28
Print Post  
podaj linka.
Moze to jakiś uczciwy ćinczyk  Roll Eyes
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
rarek
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 36
Joined: 31. Mar 2021
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #153 - 18. Sep 2022 at 23:41
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
df1c240sOZfb&gatewayAdapt=glo2pol
  
Back to top
 
IP Logged
 
Beszcza
YaBB Newbies
*
Offline


Retro Mania

Posts: 28
Location: Chełmża
Joined: 29. May 2021
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #154 - 29. Oct 2022 at 18:45
Print Post  
Panowie potrzebuje pomocy z Voodoo Rush. Kupiłem okazyjbie kartę i okazało się, że nie działa. Sprawdziłem na dwóch płytach głównych i  nie wykrywa karty. Podejmie się ktoś naprawy? Będę mega wdzięczny bo potrzebuje do mojego nowego retro buildingu. Cry
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 623
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #155 - 29. Oct 2022 at 22:48
Print Post  
Ogarnie sie, daj info na priv, chyba ze juz dales Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 623
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #156 - 31. Oct 2022 at 17:44
Print Post  
Dodalem spis naprawianych pieknosci vga, 2 dni temu rowniez dodalem spis naprawinych mobasow. Oba linki w stopce, powinno byc latwiej cos znalesc. Troche zaniedbalem ten dzial kosztem napraw mobo, ale to sie lada chwila odmieni, bo ida do mnie kolejne karty a mobo warte naprawy sie koncza powoli Wink Czas chyba na kolejne zakupy zlomu Smiley
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #157 - 31. Oct 2022 at 22:30
Print Post  
Jakbyś nie miał co robić to się nieśmiało przypominam, że masz jeszcze z 10 graf ode mnie z początku roku do odratowania (wiem wiem, niektóre popsułem po raz drugi Tongue - tylko ja tak potrafię ) Cheesy

A te spisy to bardzo fajna rzecz, łatwiej się w tym wszystkim odnaleźć Smiley
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 623
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #158 - 03. Nov 2022 at 14:52
Print Post  
Mam na uwadze Wink Ale nie wroze tym naprawianym wczesniej swietlanej przyszlosci, podbite agp moze psuc gpu/ram. Ogarne jak sie da Smiley
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 623
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #159 - 05. Nov 2022 at 12:33
Print Post  
card: 3dfx Voodoo Rush (InnoVision 3DXRush)
gpu: 2x3dfx + AT25
board: 600-0023-02
ram: 6MB EDO 12x256Kx8 35ns
bus: 64-bit
pci: 5V
directx: 5
out: vga
bios: MX28F1000QL@PLCC32 wlutowany, v2.00.26

src: beszcza ( (You need to Login or Register to view media files and links)) [edit: literowki, justowanie, drobne bledy]
{
W mojej retro jamie mam już dużą bazę komputerów jak i laptopów. Części też sporo jednak robiąc porządki znalazłem płytę pod socket 7. Szybka weryfikacja w procesory i znalazłem P120! Postanowiłem złożyć kolejną maszynkę ale tym razem pod gry MS-DOS połączone z Voodoo. Płyta okazała się, że wymaga drobnej naprawy - wymiana kondensatorów. Po wymianie odpaliła od strzała wraz z P120, 32 mb ramu i kartą S3.

Wszystko prowizorycznie zbudowałem na moim blacie roboczym i nastąpiła instalacja oprogramowania oraz konfiguracja sterowników. Wszystko pięknie zadziałało więc zacząłem szukać obudowy z epoki oraz Voodoo. Ceny jedno i drugiego są dość wysokie więc projekt trochę zwolnił ponieważ szukałem okazji. Obudowę udało się złapać na OLX a Voodoo Rush pojawił się na jakiejś grupie retro.

Szybko napisałem do właściciela. Otrzymana informacja to "działała 10 lat temu, więc myślę, że nadal działa". Dla mnie to informacja, że biorę kota w worku. Postanowiłem zaproponować 50 zł z wysyłką. Sprzedający się zgodził więc oczekiwałem paczki.

No i nastał dzień radości! Czwartek! Odbieram dwie paczki jest obudowa i jest Voodoo! Radość ogromna jadę do mojej pracowni i... Paczkę otwieram z obudową, która została uszkodzona przez kuriera. Masakra... Patrze w Voodoo i... Nie działa na płycie z chipsetem Vxpro. Sprawdzam na kolejnej płycie z P4 i... Nie działa... Masakra...

Po dwóch dniach udało mi się dojść do ładu z obudową i trzyma się całości, powiedzmy że naprawiona. Na grupie 3dfx.pl, gdzie jestem użytkowaniem od ponad roku postanowiłem szukać pomocy. Dzięki uprzejmości ludzi z forum trafiłem na smole. Grupowy master od napraw sprzętu Smiley Wymiana informacji na signalu pozwoliła na wysłanie karty do niego. Teraz wszystko w jego rękach Smiley Czas pokaże czy karta ruszy Smiley Dziękuję bardzo za pomoc i chęć naprawy mojej karty Smiley
} historia pelna emocji, badzmy dobrej mysli Smiley

info:
* karta w bardzo zlym stanie, spedzila troche czasu w wilgoci, wszechobecna korozja, co gorsza praktycznie kazda via jest podgnita - wskazane pranie w wannie u-d
* brak sledzia, moze byc problem ze znalezieniem dawcy - do uzupelnienia
* pod mikroskopem przepatrzone z grubsza chipy, ramy wygladaja na ok, oba 3dxf tez, natomiast at25 czyli 2d ma brzydkie slady zalania
* odpale ja jak jest i sprawdze czy sa napiecia jakies i jak jest wykrywana
* platforma testowa: 98SE SP3, Pentium III 500/100, SDRAM 128MB/PC133@100, ASUS P2B, HDD SEA30GB DX9.0c
* niewiarygodne ale karta przechodzi post i wyswietla obraz Smiley magia voodoo na i440bx? Wink
* uruchomilem memtest aby sprawdzic czy platforma jest stabilna - zaliczony
* diagnoze zaczalem robic przed otrzymaniem opisu, to ze rush nie chce dzialac z p4 to wiadomo, one nie lubia sie z intelami i8xx+ ale ze nie chce dzialac z via 430vxpro? hmm, to jest dziwne, moze sie nie lubia a z i430vx by poszla? dlatego testuje je na i440bx Smiley mozliwe tez, ze wkladal ja do zlego slotu pci ktory szarowal zasoby z innym urzadzeniem na pci a tego rush moze tez nie lubic, to sa w koncu grymasne karty jak to voodoo Wink
* ok, w98 dociagnal sterowniki, karta wykryta jako standardowa vga, potrzeba sterow dla at25
* zainstalowane sterowniki oemrush, karta wykryta jako 'AT25 + Voodoo Rush (Single Board)'
* dxdiag 2d testy ok, 3d fail, pojawily sie lekkie artefakty na ekranie, podczas testu ok - wskazanie na sterowniki
* d3dtest w trybie rgbramp zaliczony ok
* puscilem "na pale" 3dm99, wyswietlil blad ze brak karty 3d, ale test odpalil, brzydkie artefakty na texturach i zwiecha
* przeinstalowane sterowniki, tym razem wszystkie pliki od 3dfx nadpisane starszymi wersjami, zasadniczo rush nie ma sterow dla 98, tylko dla 95 i dx5, to moze byc rowniez problem, pulpit ustawiony na 640x480
* pady na pci przemyte benzyna ekstrakcyjna
* testy z dosbench zaliczone, wlacznie z doom i quake, w win unreal gold dziala plynnie w 640x480 tryb 3dfx glide
* standardowe testy 3dfx w czystym dos przechodza ale brak tekstur, fizyka ok czyli fbi ok, tmu nie ok
* pod w98 zmienione sterowniki na 'DrivHIGH Xtreme86 V1.0a'
* 3dm99 zaliczony, 1133 punkty, niestety problem z teksturami a wlasciwie ich brakiem
* gdzies musi byc zimny lut, tmu do przepatrzenia
* nogi wszystkich ukladow trzymaja sie mocno, nie potrzeba lutowac, wskazanie na ram
* karta wymoczona i umyta w ipie, sprawdzone okoliczne rezystory smd, all ok
* testy w dos wykazuja artefakty, podgrzewanie kostek ram od tmu powoduje zanikniecie artefakow, brak teksturowania, fizyka ok
* 4 kostki ram przy tmu sa inne niz pozostale, do wymiany, oby tmu zyl Wink
* niestety nie mam kostek 35ns tylko 50, dawcy brak, trzeba sie rozejrzec na ali
* sa dostepne i stosunkowo niedrogie, ale nie wiem czy legitny chinczyk, jesli ktos ma sprawdzone i tanie zrodlo, to prosze o info
* podjeta decyzja ze kupie ramy i przelutuje 4 kostki, a jesli tmu bedzie padniety, to bedziemy zebrac o dawce Wink

fail Sad mam nadzieje, ze tymczasowy i zobaczymy sie w part#2

web:
(You need to Login or Register to view media files and links)

ram EDO 35ns 256Kx16 SOJ40:
T224162B-35J 175zl/10szt (You need to Login or Register to view media files and links)
V53C16258HK35 33zl/5szt (You need to Login or Register to view media files and links)

edit: literowki, doprecyzowania
edit2: (You need to Login or Register to view media files and links)
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4212
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #160 - 05. Nov 2022 at 19:48
Print Post  
Ale chwila - jakim cudem Unreal ma tekstury w trybie glide skoro nigdzie indziej nie działa? Musiał się odpalić w trybie software (bo na Rushu to by raczej płynnie nie chodziło)
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 623
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #161 - 05. Nov 2022 at 19:57
Print Post  
Tez to zauwazylem i mam takie same wnioski, ze ten glide w unreal gold na win, to poszedl na procu (nie bylo tez mgly). Z ciekawostek, to dosowe demko nature pod 3dfx, ktore zapodal jenot, poszlo gladko ale tez tylko fizyka bez tekstur. Nizej file_id.diz:

        VERTIGO    NATURE       
        First at Crash 97
--------------------------------
Bug-Fixed Party Version
Win95 and DOS Executables
P166+ For Software rendering
Any Pentium for 3DFX
Extra driver patch, coming soon.

edit: dodana fotka z konfiga unreala
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 2950 KB | 0 Downloads )

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #162 - 06. Nov 2022 at 01:32
Print Post  
ciekawe z tym unrealem, mozna by przestawic na software i porownac grafike - jakies takie poszarpane te tekstury, a w software zazwyczaj sa ostre

z tego co pamietam, to w raszu FBI i 2D razem korzystaja z 4mb, ale czy to FBI rozni sie od V1 pod wzgledem dzialania?
AT25 powinien zadowolic sie 2mb, jezeli FBI rowniez, to mozesz przelutowac polowe kostek dla TMU i w ten sposob sprawdzisz jego sprawnosc
  
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4212
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #163 - 06. Nov 2022 at 15:47
Print Post  
A może tam jakiś wrapper działa? Zdecydowanie coś jest nie halo, bo wyraźnie brakuje ditheringu - color banding w menu i kręgi wokół świateł. No i płynne działanie - na tej karcie bym się spodziewał max kilkunastu klatek na sekundę
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 623
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: Chirurgia VGA - przywracanie do życia piękności
Reply #164 - 06. Nov 2022 at 17:43
Print Post  
Fajny pomysl z przerzuceniem ramow z fbi na tmu ale to duzo roboty, wiec odpuszcze. Same ramy juz zamowione, beda na przelomie 11/12, przelutuje i zobaczymy. Unreal na bank poszedl w glide na sofcie, ta dll to tylko wrapper na directx, wiec poszlo jak poszlo. Za to dos, to juz direct access i hw, tam nie ma mowy o wrapperach, uwalony tmu albo/i jego ram. Nic innego raczej nie przychodzi mi do glowy Wink Ale to moze tez byc wina rokitnika %)
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top