Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic FLIR (Read 1222 times)
kva.pl
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 356
Location: Warszawa
Joined: 03. Oct 2017
Gender: Male
FLIR
01. Apr 2021 at 13:19
Print Post  
Interesują Was zdjęcia płyt głównych i kart retro w termowizji? Kupiłem sobie kamerę FLIRa, moim zdaniem ciekawie wyglądają zdjęcia starych płyt i kart graficznych, ale nie wiem czy nie jestem odosobnionym w swym nerdowskim szaleństwie Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 619
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: FLIR
Reply #1 - 01. Apr 2021 at 14:33
Print Post  
Dawaj Cheesy Przydalby sie jeszcze x-ray Wink

BTW. Jaka kamerka konkretnie? Tez sie przymierzam zakupic cos do diagnostyki elektroniki, niestety dobry sprzet = dobra cena.
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kva.pl
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 356
Location: Warszawa
Joined: 03. Oct 2017
Gender: Male
Re: FLIR
Reply #2 - 01. Apr 2021 at 14:37
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)

Do takich rzeczy świetna, ale fakt, droga zabawka.
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: FLIR
Reply #3 - 01. Apr 2021 at 17:07
Print Post  
Jakiś czas temu kupiłem okazyjnie FLIRa w obudowie do iPhone 5s, a skoro walał mi się zapasowy wolny 5s to skompletowałam sobie kamerę IR.

Ogólnie spoko, tylko 2 wady zauważyłem, Pierwsza poważną, nie wiem na jakiej wysokości mierzyć temperaturę aby nie było rozjazdu miedzy kamerą telefonu a IR, to trochę komplikuje namierzanie drobnicy bo obraz z IR jest przesunięty względem kamery. Druga to mój egzemplarz mierzy do maks 150 stopni Celsjusza - to uniemożliwia skuteczne użycie przy lutowaniu układów do podglądu podgrzania.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
smola
Full Member
3dfx Friends
***
Offline



Posts: 619
Location: krk
Joined: 16. Dec 2020
Gender: Male
Re: FLIR
Reply #4 - 01. Apr 2021 at 18:24
Print Post  
314TeR wrote on 01. Apr 2021 at 17:07:
Jakiś czas temu kupiłem okazyjnie FLIRa w obudowie do iPhone 5s, a skoro walał mi się zapasowy wolny 5s to skompletowałam sobie kamerę IR.

Akurat mam tez wolnego 5s Smiley

Quote:
Ogólnie spoko, tylko 2 wady zauważyłem, Pierwsza poważną, nie wiem na jakiej wysokości mierzyć temperaturę aby nie było rozjazdu miedzy kamerą telefonu a IR, to trochę komplikuje namierzanie drobnicy bo obraz z IR jest przesunięty względem kamery.

To niestety wada tych "tanich" kamer, bo tak naprawde sa 2, 1 do ir i 2 normalna, jest przesuniecie miedzy obiektywami ktore powoduje blad paralaksy. Daniel Rakowiecki jakis czas temu zrobil (You need to Login or Register to view media files and links) o tym na yt. Mowil, ze w sofcie jest opcja offset ktora to koryguje ale pomiar trzeba robic zawsze z tej samej odleglosci.

Quote:
Druga to mój egzemplarz mierzy do maks 150 stopni Celsjusza - to uniemożliwia skuteczne użycie przy lutowaniu układów do podglądu podgrzania.

No jak chcesz kalibrowac lutownice czy jakies stacje grzewcze to faktycznie problem. Ja bardziej potrzebuje do prob zwarciowych, ale tam to tempy znacznie nizsze, przy 150* to juz sprzet zaczyna dymic i kamera niepotrzebna Wink

Ja raczej sie przymierzam do Thermal Expert TE-Q1, tylko 1k euro mnie dzieli od niej Wink (You need to Login or Register to view media files and links)
  

(You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links) :: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: FLIR
Reply #5 - 01. Apr 2021 at 20:16
Print Post  
Voodoo 3 3000 PCI w 3DMarku 99MAX Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top