Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Zlotowy mATX: 3200+ / AM39L / 1GB / 9600SE / ALS4k (Read 4902 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Zlotowy mATX: 3200+ / AM39L / 1GB / 9600SE / ALS4k
11. Feb 2022 at 23:42
Print Post  
Hej i czołem!
Po paru eksperymentach, mam finalny pomysł na to co przygotować na zlot. Pomyślałem, że zrobię z tego małą zabawę - co jakiś czas wrzucę kolejny komponent, który trafi do finalnego zestawu.

Założenia są następujące: ma być microATX w budzie, którą dostałem od Varusa Smiley

Na pierwszy rzut idzie płyta główna. Nie jest przesadnie czysta, seksowna, ani ładna. Mimo to, ma coś w sobie! Nie wiem czy to konkretny kolor laminatu, czy może naklejki, albo opisy elementów na laminacie. Jakoś tworzy takie poczucie wysokiej jakości Intela. Nie że jest najszybsza na świecie, albo że się podkręca, ale że będzie działać nawet po wojnie nuklearnej. Takie mam odczucia Smiley Poza tym, ma zasilanie z linii +12V więc można to poskładać komputer na nowym / nowoczesnym zasilaczu.

Żeby było zabawniej, ja tej płyty używałem. Co prawda z jedną kością RAM i w sumie na dobrą sprawę, tyle mi wystarczy, niemniej cynę w slocie RAM zauważyłem dopiero po zrobieniu zdjęcia Shocked Po jej usunięciu sprawdzę czy drugi slot jest też sprawny.

Przyjmuję sugestie co mogłoby finalnie trafić do tego komputera Smiley

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: ? / AM39L / ? / ? / ?
Reply #1 - 12. Feb 2022 at 12:05
Print Post  
forteller wrote on 11. Feb 2022 at 23:42:
Jakoś tworzy takie poczucie wysokiej jakości Intela.

zdecydowanie jakosc intela, a nawet wyzsza, bo przeciez chipset VIA pod procesory AMD wykonana przez FIC  Cheesy
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: ? / AM39L / ? / ? / ?
Reply #2 - 12. Feb 2022 at 13:23
Print Post  
Nie wiem czy to ironia z Twojej strony, ale wrzucam fotkę która być może powoduje, że mam takie odczucia Wink

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: ? / AM39L / ? / ? / ?
Reply #3 - 12. Feb 2022 at 13:26
Print Post  
O nie! Zupełnie nieopatrznie zdradziłem jaki planuję procesor do tego zestawu! Będzie to najwyżej fabrycznie taktowany Barton Smiley

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / ? / ?
Reply #4 - 12. Feb 2022 at 15:35
Print Post  
jakosc intela to ironia  Tongue

chcesz wlozyc proca na fsb200 do plyty z oblsuga fsb166 - sprawdzales, czy wyciska fsb200 ?
bardziej pasowaloby podkrecenie jakiegos nizszego modelu Bartona, ale co kto lubi
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / ? / ?
Reply #5 - 12. Feb 2022 at 16:43
Print Post  
A kto powiedział że to procek na szynie 200? Wink to jest 14x166 = 2333MHz.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / ? / ?
Reply #6 - 12. Feb 2022 at 17:33
Print Post  
faktycznie, z pamieci uznalem, ze D to 200 ,a C 166 (B 133 ,A 100)
a D to 166 , 200 to E - moj blad

w wiki wygrzebalem, ze ten procek byl montowany tylko w  oemach HP, prawda to ?
w kazdym razie bardzo ciekawy model i pasuje do takiego zestawu

P.S.
sprawdzales jak sie podkreca ? fabrycznie 2.3 na 1.65v to juz bardzo dobry wynik i sugeruje dobre OC

  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / ? / ?
Reply #7 - 13. Feb 2022 at 04:30
Print Post  
Grafikę dałbym Radeona 8500 zielonego i cynilbym na zlocie efektami Trueform w Q2 itd. (; Epokowo zgadza się z resztą podzespolow mniej więcej, pozwoli prockowi rozwinąć skrzydła i ma unikalne ficzery (najkompletniejsza karta DX8). Parhelia też by mogła być teoretycznie - ale wydaje mi się, że przy niej taki procek by się marnował, o jedną epokę jednak za stara jest. Karta muzyczna jakaś zielona z A3D koniecznie do tego.
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / ? / ?
Reply #8 - 13. Feb 2022 at 12:23
Print Post  
ta plyta ma gniazdo agp4x, wiec wlozenie tam innej karty niz 3dfx to retrogrzech  Tongue

jeszcze jest kwestia RAMu, 1gb czy wiecej,
zeby swobodnie zainstalowac win98se to nie mozna przekroczyc 1gb - inaczej trzeba robic jakies zmiany w rejestrze, bo win98 komunikuje,ze jest za malo ramu, zeby zechcial dzialac  Shocked
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / ? / ?
Reply #9 - 14. Feb 2022 at 11:02
Print Post  
Powiem Wam Panowie, że jednak kusicie swoimi propozycjami, zwłaszcza udam_u Wink
udam_u wrote on 13. Feb 2022 at 04:30:
Grafikę dałbym Radeona 8500 zielonego i cynilbym na zlocie efektami Trueform w Q2 itd. (; Epokowo zgadza się z resztą podzespolow mniej więcej, pozwoli prockowi rozwinąć skrzydła i ma unikalne ficzery (najkompletniejsza karta DX8). Parhelia też by mogła być teoretycznie - ale wydaje mi się, że przy niej taki procek by się marnował, o jedną epokę jednak za stara jest. Karta muzyczna jakaś zielona z A3D koniecznie do tego.

Nie do końca rozumiem aspekt epok. Parhelia jest kartą młodszą od Radosława 8500, a wydajność ma zbliżoną. Wszystkie one jednak pochodzą z czasu, gdzie top u AMD to były pierwsze Palomino. Ostatnie Bartony to już 2003 rok i bardziej pasują do Radeona 9700/9800. Mimo to, propozycja jest kusząca, bo nigdy nie widziałem TruForm w akcji. Z drugiej jednak strony, 8500 mam tylko w wersji od Herculesa która jest niebieska. Parhelii nie mam wcale.

KGB wrote on 13. Feb 2022 at 12:23:
ta plyta ma gniazdo agp4x, wiec wlozenie tam innej karty niz 3dfx to retrogrzech  Tongue

Właśnie tu mam zgryz. Chętnie wstawiłbym V5 5500, ale ten slot jest moim zdaniem tylko fizycznie uniwersalny. Chipset to KM400, AGPx8 obsługuje, boję się tam wkładać karty 3,3V.

KGB wrote on 13. Feb 2022 at 12:23:
jeszcze jest kwestia RAMu, 1gb czy wiecej,
zeby swobodnie zainstalowac win98se to nie mozna przekroczyc 1gb - inaczej trzeba robic jakies zmiany w rejestrze, bo win98 komunikuje,ze jest za malo ramu, zeby zechcial dzialac  Shocked

Z RAMem to zobaczymy jeszcze na co ostatecznie się zdecyduję, bo zależy mi na ciasnych timingach. Jeśli o W98 z dużą ilością pamięci chodzi, to ja po prostu używam małych ilośći podczas instalacji, a później aplikuję himemx.

KGB wrote on 12. Feb 2022 at 17:33:
w wiki wygrzebalem, ze ten procek byl montowany tylko w  oemach HP, prawda to ?

Trudno mi się do tego odnieść. Był dostępny w sprzedaży detalicznej, niemniej możliwe że jedynie jako OEM, bez pudełka i coolera. Ta sztuka, jak widać po naklejce, pochodzi z popularnego w tamtych czasach sklepu, który zajmował się sprzedażą akcesoriów i części do tuningu komputerów, więc skądś ten procesor musieli wziąć Smiley

KGB wrote on 12. Feb 2022 at 17:33:
P.S.
sprawdzales jak sie podkreca ? fabrycznie 2.3 na 1.65v to juz bardzo dobry wynik i sugeruje dobre OC

Jakoś nie mam weny do testowania potencjału OC na tych procesorach odkąd trafiłem na XP-M który robi 2,7GHz na powietrzu z napięciem poniżej 2V Smiley Ten procesor kupiłem względnie niedawno, nie używałem go jeszcze w płycie innej niż ta (a tutaj opcji OC w BIOSie nie ma).

Wrzucam zatem fotkę tego, co planuję na chwilę obecną: jest to Radeon 9500 Smiley Tak, ten moduje się i podkręca do (prawie) pełnego 9700 Pro Wink

Podmieniłem wszystkie zdjęcia w postach na kopie leżące na moim prywatnym serwerze.

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / R9500 / ?
Reply #10 - 14. Feb 2022 at 12:33
Print Post  
forteller wrote on 14. Feb 2022 at 11:02:
Właśnie tu mam zgryz. Chętnie wstawiłbym V5 5500, ale ten slot jest moim zdaniem tylko fizycznie uniwersalny. Chipset to KM400, AGPx8 obsługuje, boję się tam wkładać karty 3,3V.

gdyby nie obslugiwala kart agp2x, to nie dostalaby takiego gniazda, a juz na pewno, gdyby obslugiwalaby agp8x to nie dostalaby takiego gniazda,
KM400 to wczesniejsza wersja bazujaca na KT333,
dopiero KM400A obsluguje agp8x i takie gniazdo jest na plytach,

KM400 i KM400A niby sa zgodne (na diagramach) elektrycznie i protokolami transmisji, ale KM400 ma parametry jak KT333 a KM400A jak KT600,
nawet gdy KM400 pochodzi od KT333CF, to jemu obcieli agp do 4x, a gniazdo na plytach bylo 8x,
FIC moze nie wyglupial sie i zastosowal gniazdo adekwatne do mozliwosci,
SB tez dali bieda wersja, czyli tak jak w KT333CF i biedniejszych KT400,
sprawdz,czy w biosie w ogole masz opcje pracy agp8x (musisz wlaozyc karte 8x), sadze nie bedzie takiej mozliwosci
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / R9500 / ?
Reply #11 - 14. Feb 2022 at 12:48
Print Post  
Podaję zrzuty z instrukcji. Jest opcja w BIOSie (za instrukcją, ale sprawdziłem też u siebie). W instrukcji nie ma wzmianki o tym, żeby nie wkładać kart 3,3V.

Na moje jednak KM400 = KT400, KT400A nie ma swojego odpowiednika z integrą, a KM400A = KT600. KM400 bez "A" za wikipedią AGP x8 obsługuje. KT333CF również kart 3,3V nie obsługiwał.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / R9500 / ?
Reply #12 - 14. Feb 2022 at 15:24
Print Post  
skoro w ogole obsluguje agp8x to dziwne, ze dali gniazdo uniwersal, bo to sugeruje obsluge kart agp2x - po to powstalo to gniazdo,
zeby wyeliminowac* agp2x wystarczy dac gniazdo agp8x,
napiecia zaleza od gniazda, zasilanie zawsze jest takie samo, napiecia sygnalow malaly, wiec raczej nie powinno nic uszkodzic sie,
skoro nawet w instrukcji nie ma ostrzezenia

*podobno KyroII pracuje na agp2x, a ma oba naciecia do gniazda agp4x, rowniez podobno po wlozeniu w agp8x palilo sie,
plyta palila sie, karta palila sie - generalnie byly rozbieznosci w zeznaniach co sie spalilo, nie wiadomo komu i czy w ogole cos uleglo uszkodzeniu,
wiesci byly inspirowane dalekim internetem, bo ktos odkryl, że KyroII pracuje z protokolem agp2x no i przeciez musi sie cos zdazyc po wlozeniu w agp8x,
jako wlasciciel KyroI troche sie tym przejalem, zwlaszcza ze siedzialo w gniezdzie agp8x Abita KD7E i wyswietlalo obraz,
ale okazalo sie, ze KyroI obsluguje transmisje agp4x, pozniej sie okazalo, ze KT333CF tez obsluguje tylko agp4x, wiec generalnie o temacie zapomnialem,

tylko tak sobie mysle, ze co ma sie spalic, gdy karte agp2x sygnal 3.3v wlozymy w gniazdo plyty z obsluga agp8x sygnal 0.8v ?
przeciez na sciezki sygnalowe karty tolerujacej wyzsze napiecie trafi nizsze napiecie - rozumiem, ze nie zadziala, ale dlaczego ma sie uszkodzic,
w odwrotej sytuacji nie ma tematu, wiadomo ze cos ma prawo sie przepalic, bo podajemy duzo wyzsze napiecie
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / R9500 / ?
Reply #13 - 14. Feb 2022 at 16:28
Print Post  
Ściągałeś radiator z chipsetu aby zobaczyć oznaczenia układu?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zlotowy MicroATX: 3200+ / AM39L / ? / R9500 / ?
Reply #14 - 14. Feb 2022 at 17:04
Print Post  
Nie ściągałem, mogę spróbować Smiley
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top