Neo wrote on 06. May 2018 at 10:11:
Za odpowiednią cenę firmy chętnie coś takiego wykonają. Modderzy powszechnie korzystają z CNC do wytwarzania części i nawet całych obudów. Moja skrzynka nie prezentowała by się tak dobrze cała przezroczysta ze względu na skręcony i napięty przedłużacz PCI. Slot na płycie te jest nadpęknięty. A tak największa gwiazda jest na widoku i jest cool
Niedawno miałem projekt własnej obudowy, nawet pod ten cel ogarnąłem podstawy CAD 3D, zaprojektowałem bryłę z otworami, frezami, otworami wentylacyjnymi i sekcją na backpanel do mobo. Pociąłem na kawałki z punktami styku i montażu wg lektury czyli każda ścianka ma takie unikalne cechy, że nie można pomylić lewej z prawą i złożyć czegoś na odwrót. Narzuciłem następnie wcześniejszy model 3D na płaszczyznę 2D, przeprowadziłem optymalizację tak aby nie ciąć każdego z elementów osobno tylko gdzie się da to w ramach jednego cięcia tworzyć krawędzie wspólne poszczególnych elementów no i jak najwięcej długich prostych.
Wszystko pięknie, wymiary mieściły się na standardowych szablonach materiału itd itp. Gdy zacząłem szukać firm, które świadczą takie usługi to się zaczęło... A to tylko jedna sztuka?.. Za samo odpalenie maszyny u nas koszt to.. Za małe detale.. itp itd. Pomijając w ogóle dziesiątki firm, które takie zapytania zwyczajnie wywalają do kosza i pozostawiają bez odpowiedzi. Podobny temat wałkowałem przy okazji szlifowania płytek... Podobne podejście do klienta detal.
Są serwisy typu ponoko i bliźniaczy mu formulor (chociaż nie wiem czy formulor de facto jeszcze działa bo ich support też mnie olał, a strona wygląda w wielu miejscach na zaniedbaną). W UK jest też jeden podobny serwis ale nazwy nie pamiętam. Generalnie jak podliczyłem koszty wykonania i wysyłki to doszedłem do wniosku, że o ile komuś nie zależy na tym, żeby to był jakiś konkretny własny model to lepiej poszukać sobie obudowy z "demontażu" (czy spojrzeć na nowe z pozostałości po biznesówkach, reklamacjach itp itd), kupić i najwyżej wyciąc sobie samemu potrzebne otwory, wprowadzić małe modyfikacje i doszlifować ręcznie żeby nie kaleczyło. Taniej i szybciej...
Do takich małych komputerów nadają się np. obudowy ze starych ThinkCentre IBM - przykładowo model 8086 lub 8104. Jest tam tyle miejsca, że da się zmieścić Voodoo2, w domyślnej konfiguracji przeszkadza w tym wiatrak zasilacza ale jak się go wytnie i zastąpi mniejszym to również jest to możliwe.