Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send Topic
Hot Topic (More than 10 Replies) No i zepsułem pierwszy w życiu BIOS płyty - hel (Read 3608 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: No i zepsułem pierwszy w życiu BIOS płyty - hel
Reply #15 - 11. Dec 2018 at 04:08
 
Callahan wrote on 10. Dec 2018 at 18:01:
Na fake nie wyglądał, bo identyfikacja prędkości to dopiero w pentium3 sie pojawiła. A bios identyfikuje prędkość/PR w k5 po zegarze mnożnik x FSB. Miałeś niższy mnożnik, a wiec i identyfikacja była niższa... tam chyba jest bazowe 1,75x FSB.


Tyle że ja na prędkość i to co BIOS wykrył nie patrzyłem w ogóle tylko na CPUID w dwóch różnych programach - Navratil i chkcpu - byłem przekonany, że to jeden z opcode-ów i niezależnie od zezworkowania nie powinien się zmieniać... no ale się myliłem najwyraźniej).

PS: No i się wydało, że około-pentiumowe klimaty nie są moje... ale w sumie nigdy nie ukrywałem, że epokę 486/pentium przespałem i załapałem się na samą końcówkę Socket 7 a potem już SS7 na dłużej Wink

  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
demonolog
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 123
Location: Bedzin
Joined: 29. Dec 2018
Re: No i zepsułem pierwszy w życiu BIOS płyty - hel
Reply #16 - 07. Jan 2019 at 00:07
 
Zaprogramować można w starszej płycie też BIOS takiej działającej o ile kość jest zgodna (a większość jest). Sam tak programowałem kości do kart 3Com aby startować system z sieci.
Używałem chyba oprogramowania UniFlash.
Uruchamiasz kompa z DOSem i uruchamiasz to narzędzie.
Podmieniasz BIOS i odczytujesz ją (w sensie jej parametry).
Programujesz odpowiednim plikiem.
Wyłączasz wszystko i wstawiasz kości w swoje miejsca.

Należy jednak uważać bo można też narobić problemów, u mnie nigdy nic nie nawaliło jednak nie znaczy że tak się nie stanie - You've been warned.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: No i zepsułem pierwszy w życiu BIOS płyty - hel
Reply #17 - 07. Jan 2019 at 00:46
 
Problem już dawno rozwiązany.

Co do tego sposobu, to przeszło mi to przez myśl, ale i tak nie mam płyty, na której chciałbym takie eksperymenty robić. Pewnie za jakiś czas ściągnę sobie z AliExpress jakiś lepszy programator i tyle.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send Topic