Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Nieśmieszne retro memy i inne suchary... (Read 50502 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #45 - 12. Mar 2019 at 08:39
Print Post  
Zdecydowanie nie powiedziałbym, to w zupełnie innym kierunku idzie. Moja siostra śmiga na smartfonie jak zła, ale do czego służą aktualizacje Windowsa nie ma potrzeby wiedzieć. Gdyby nie były automatyczne, to by je po prostu ignorowała.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #46 - 12. Mar 2019 at 09:38
Print Post  
smartfony tez sie aktualizuja..chyba nawet tez probuja automatycznie
jak dla mnie to autoupdejty sa zbedne, nie zamierzam ladowac wszystkiego od producenta,bo a nuz zamuli albo cos nie bedzie dzialac..
a jak bede jakiegos konkretnego pacza potrzebowal to se recznie sciagne
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #47 - 12. Mar 2019 at 10:27
Print Post  
forteller wrote on 11. Mar 2019 at 20:44:
Na komputerach nieświadomych użytkowników, aktualizacje automatyczne to lepsze wyjście.


Świadome wyłączanie aktualizacji (poza jakimiś skrajnymi przypadkami) to jak celowe niezapinanie pasów bezpieczeństwa. Oczywiście są przypadki, w których aktualizacja rozwala jakąś rzecz w systemie, jak też sporadycznie zdarza się, że niezapięcie pasów ratuje życie, jednak to są odstępstwa od reguły.

I właśnie szczególnie na komputerach tzw. "świadomych użytkowników" (a przynajmniej w ich opinii świadomych) aktualizacje powinny być koniecznie włączone.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #48 - 12. Mar 2019 at 10:45
Print Post  
Różnie do tego podchodzę. Komputery na Core 2 Duo (zwłaszcza z tradycyjnymi twardzielami) nie za bardzo radzą sobie z aktualizacjami pod Windows 7. Na takich komputerach instaluję wszystkie aktualizacje, a następnie wyłączam usługę. Bez tego takie komputery nie nadają się do użytku na codzień.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #49 - 12. Mar 2019 at 10:50
Print Post  
jak dla mnie to to przymula system, irytuje itp itd
najchetniej to bym poustawial po swojemu i zabezpieczyl dysk przed zapisem
no i bez wgrywania pierdol system chodzi stabilniej
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #50 - 12. Mar 2019 at 10:59
Print Post  
m4us wrote on 12. Mar 2019 at 10:50:
jak dla mnie to to przymula system, irytuje itp itd
najchetniej to bym poustawial po swojemu i zabezpieczyl dysk przed zapisem
no i bez wgrywania pierdol system chodzi stabilniej


Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Właśnie o tym piszę... "świadomi użytkownicy"...
A potem płacz...

@forteller - ja takie komputery dawno użytkownikom wycofałem. Najstarsze jakie eksploatuję to i3-ki z 2011 i z dyskami SSD i 8GB RAM nie widzę pod Win 10 zasadniczo różnicy w stosunku do mojego Ryzena 7 z 32 GB RAM w takiej normalnej pracy. Komputer poleasingowy z i5, 8GB RAM i SSD można mieć poniżej 1000 zł więc nie ma w zasadzie uzasadnienia, żeby sprzętu nie wymieniać...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #51 - 12. Mar 2019 at 12:02
Print Post  
@ HanJammer

No to chyba z innymi ludźmi mamy do czynienia Wink Dla wielu ludzi z którymi mam do czynienia wydanie 150zł na SSD to zbytek, ponieważ tak jak jest, działa wystarczająco dobrze. I trudno się kłócić z takim podejściem.

Brak różnic pomiędzy i3 z 2011 a Ryzenem podczas codziennego używania nie za dobrze świadczy o tym drugim Tongue

To jest gruby temat do przegadania, a już i tak odchodzimy od głównego wątku.

Osobiście, na swoim komputerze, w W10 mam wyłączone aktualizacje automatyczne, dostaję tylko powiadomienia i każdą paczkę aktualizacji muszę zatwierdzić ręcznie. W ten sposób niweluje problem, że komputer restartuje się gdy tego nie chcę i mam podgląd na to co jest instalowane.

Rozumiem też praktykę wyłączania aktualizacji. W tym wypadku ktoś bierze na siebie odpowiedzialność za to, że potencjalnie może utracić dane i musieć stawiać system na nowo. Nie jest to jakiś dramat jeśli zdjęcia z wakacji i prace doktorskie ma się na zewnętrznym nośniku. Porównanie tego z niezapięciem pasów jest trochę nie na miejscu, bo zupełnie inne rzeczy są na szali.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #52 - 12. Mar 2019 at 12:27
Print Post  
Halo... Panowie... Pobudka... to inny topic Smiley a już półtorej strony blablania o aktualizacjach  Wink

(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #53 - 12. Mar 2019 at 13:05
Print Post  
Nostalgia Nerd kiedys zweryfikowal, co sie dzieje jak sie przeniesi moj komputer do kosza: (You need to Login or Register to view media files and links)
Smiley


forteller wrote on 12. Mar 2019 at 12:02:
Osobiście, na swoim komputerze, w W10 mam wyłączone aktualizacje automatyczne, dostaję tylko powiadomienia i każdą paczkę aktualizacji muszę zatwierdzić ręcznie. W ten sposób niweluje problem, że komputer restartuje się gdy tego nie chcę i mam podgląd na to co jest instalowane.

Ja jestem jakis pojeb%$#%#$ i swoje *buntu czy inne FreeBSD co kilka godzin proboje upgrejdowac ;P
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #54 - 12. Mar 2019 at 13:13
Print Post  
kazeobi wrote on 12. Mar 2019 at 13:05:
Ja jestem jakis pojeb%$#%#$ i swoje *buntu czy inne FreeBSD co kilka godzin proboje upgrejdowac ;P

Znam tą chorobę Tongue Wpisz sobie do crona sprawdzanie aktualizacji i wysyłanie maila gdy takowe występują Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #55 - 12. Mar 2019 at 13:24
Print Post  
forteller wrote on 12. Mar 2019 at 12:02:
@ HanJammer

No to chyba z innymi ludźmi mamy do czynienia Wink Dla wielu ludzi z którymi mam do czynienia wydanie 150zł na SSD to zbytek, ponieważ tak jak jest, działa wystarczająco dobrze. I trudno się kłócić z takim podejściem.


Widzisz, ja miałem ludzi prezentujących takie same podejście. Różnica polega na tym, że potrafiłem ich przekonać. Niestety trzeba mieć odpowiednią argumentację - jeśli informatyczna nie wystarcza, to wymagana jest np. biznesowa (uświadomienie jakie korzyści będą wynikały z podniesienia efektywności pracy itd.), a czasami być upierdliwym marudą który wierci dziurę w brzuchu Wink
Ale Ty jeszcze dzieciak jesteś Grin (bez urazy) - za 10 lat jak posiedzisz w tym biznesie to podłapiesz o co chodzi...

forteller wrote on 12. Mar 2019 at 12:02:
Brak różnic pomiędzy i3 z 2011 a Ryzenem podczas codziennego używania nie za dobrze świadczy o tym drugim Tongue


No właśnie nie. Po prostu oba śmigają. Dodam, że na domowym Ryzenie rzadko kiedy otwieram więcej jak Thunderbird i ze dwa okna przeglądarki, a jako antivira używam Defendera, podczas gdy w pracy zwykle kilka okien przeglądarki, terminal, Outlook, Teams, Kaspersky... Wszystko śmiga!
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #56 - 12. Mar 2019 at 13:43
Print Post  
@ HanJammer

Chętnie zaproszę Cię do kobity której robiłem ostatnio laptopa Wink 1000zł to więcej niż polowa jej miesięcznego przychodu, a po wywaleniu takiego tempa i paru innych operacjach, da się w dalszym ciągu używać komputera. Niejednego sępa przekonałem do zakupu SSDka / nowszego kompa, ale tracę już cierpliwość i coraz rzadziej zajmuję się takimi rzeczami po prostu. Działalności zarobkowej zaprzestałem w tej dziedzinie.

Odpalając Chrome widzę różnicę pomiędzy starszym 3770k a 7800X którego mam obecnie (reszta komputera jak SSD pozostały). 3770k to bardzo szybki procesor, różnice są symboliczne, ale dodatkowe rdzenie robią robotę i taki Chrome właśnie odpala się szybciej.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #57 - 12. Mar 2019 at 14:12
Print Post  
forteller wrote on 12. Mar 2019 at 13:43:
@ HanJammer

Chętnie zaproszę Cię do kobity której robiłem ostatnio laptopa Wink 1000zł to więcej niż polowa jej miesięcznego przychodu, a po wywaleniu takiego tempa i paru innych operacjach, da się w dalszym ciągu używać komputera. Niejednego sępa przekonałem do zakupu SSDka / nowszego kompa, ale tracę już cierpliwość i coraz rzadziej zajmuję się takimi rzeczami po prostu. Działalności zarobkowej zaprzestałem w tej dziedzinie.


Osobom prywatnym nie serwisuję komputerów w ogóle. Skończyłem z tym kilkanaście lat temu. M.in. ze względu na takie sytuacje co nie zmienia faktu, że sporo sępów przekonać mi się udawało do zakupu sprzętu używanego o lepszych parametrach i były zadowolone. Wink
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #58 - 12. Mar 2019 at 19:20
Print Post  
HanJammer wrote on 12. Mar 2019 at 10:59:
A potem płacz...


raz w zyciu mialem zalamke pt "AAAA gdzie sa moje wszystkie dane" jak w odmiennym stanie swiadomosci bawilem sie poleceniiem format z roznymi parametrami.. od tej pory nauczylem sie robic backupy Tongue
HanJammer wrote on 12. Mar 2019 at 10:59:
Komputer poleasingowy z i5, 8GB RAM i SSD można mieć poniżej 1000 zł więc nie ma w zasadzie uzasadnienia, żeby sprzętu nie wymieniać...
                   


kiedys zapytam o jakas w miare nowoczesna konstrukcje (ale dopiero jak sie ze starszymi kompami poogarniam Wink
forteller wrote on 12. Mar 2019 at 12:02:
W tym wypadku ktoś bierze na siebie odpowiedzialność za to, że potencjalnie może utracić dane i musieć stawiać system na nowo.


odkad da sie instalowac system z pendrive procedura stawiania systemu nie jest upierdliwa Wink
forteller wrote on 12. Mar 2019 at 13:43:
Niejednego sępa przekonałem do zakupu SSDka


ssdeki sa fajne, ale kupowalem dawno z nieco innych powodow (brak ruchomych czesci - a to wtedy jak netbooki wchodzily Wink
obecnie nieuzywany bo nie ma gdzie podpiac..
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Nieśmieszne retro memy i inne suchary...
Reply #59 - 15. Mar 2019 at 14:51
Print Post  
ahhh ten nieustraszony Internet Explorer Tongue
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top