Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 5  Send Topic
Very Hot Topic (More than 25 Replies) współczesny zasilacz do retro pc (Read 13889 times)
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #30 - 08. Feb 2019 at 22:11
 
No ceny takie ze za 300 nie chcą.zejść Wink dziwny okres na gravisy
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #31 - 09. Feb 2019 at 10:58
 
sajmon wrote on 08. Feb 2019 at 22:10:
Yyyy ale on miał 1 mb . Osobiscie mu kości z oti vga wsadzalem Wink

  Najpierw miałeś 2 kostki, doładowałeś do sześciu bo więcej nie Miałeś, potem jak byłem u Ciebie to mówiłeś że karta na niektórych grach fałszuje. To samo miałem z gus ace jak miał 512kb też fałszował. Było to spowodowane że nie miał na co załadować instrumentów i przez to niektórych nie odtwarzał i stąd fałszowanie. Doładowałem do Twojego 3.74 brakujące 2 kostki i nie ten GUS. Nie wiedziałeś o tym bo jak byś wiedział to dzisiaj nie cieszył bym sie tym GUSem :]
  
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #32 - 09. Feb 2019 at 11:08
 
sajmon wrote on 08. Feb 2019 at 22:11:
No ceny takie ze za 300 nie chcą.zejść Wink dziwny okres na gravisy

Na allegro widziałem że i po 500 były wystawiane, a znikały szybciutko. Teraz bardzo rzadko sie pojawiają, na ebay też. Banieczka rośnie Smiley

(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #33 - 09. Feb 2019 at 12:21
 
zyga64 wrote on 21. Jan 2019 at 14:15:
W nieużywanych kondensatorach też zachodzą różne procesy. (You need to Login or Register to view media files and links)

Inny przypadek. Miałem płytę kupioną na OLX, połowa kondensatorów wylanych. Wymieniłem wszystkie z tego typu co były wylane. Płytę uruchomiłem, potestowałem, schowałem na strych. Po 0.5 roku zdejmuję ze strychu - pozostałe kondensatory wylały. Od leżenia/upływu czasu.


Dlatego sprzęt retro musi być w ciągłej eksploatacji !! Nie ma co chować po kartonach (a często gęsto ludzie z braku miejsca trzymają sprzęt po piwnicach gdzie jest wilgoć - śmierć gwarantowana !!). Elektronika to nie kawałek drzewa a karty muzyczne, graficzne ect. to nie znaczki pocztowe, które latami można przechowywać w szafie czy o zgrozo piwnicy, na strychu.  Ja mam 2 kompy i staram się, nawet jeżeli nie mam na to ochoty regularnie je załączać raz na jakiś czas. W każdym z kompów są 4 karty muzyczne, każda z nich musi sobie pograć, Voodoo i grafikę też trzeba wygrzewać. Tak się dba o sprzęt elektroniczny - eksploatacja, eksploatacja i jeszcze eksploatacja !!!
Jeżeli chodzi o zasilacz to nie jakieś stare padła, na mocne używki też trzeba uważać bo często są wykorzystywane w koparkach i są mocno wyeksploatowane.
Najlepiej zainwestować w "nowy" mocny zasilacz tak jak ja zrobiłem (You need to Login or Register to view media files and links).
Nie pozwole sobie na to żeby GUS, AWE, DB50xg ... mi spłonęły i jezeli Wy tego nie chcecie no nie oszczędzajcie !!!
  
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #34 - 09. Feb 2019 at 13:19
 
Hmm o fałszowaniu to nie pamiętam ale kostki napewno wsadzalem z oti vga ,ile tego było tez nie pamiętam. Ps gusa też mam Wink ale wole awe wraz z db50 Cool
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #35 - 10. Feb 2019 at 15:35
 
A ja wczoraj miałem fajerwerki na rzekomo nowej płycie 286... podziałała chwilę, coś lekko pyknęło i przestała. Zasilacz AT nawet nie startował. Z drugim to samo. Odłączam płytę - działają, napięcia normalne. OK, to podłączam tylko P8 do płyty... włączam - jebut! Tantal strzelił... Super.
Przelutuję na niej w takim razie chyba wszystkie - może jeszcze zadziała. Szkoda by było gdyby nie działała, bo fajna jest.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
magiarasta
Junior Member
**
Offline


TriOptimum Corporation

Posts: 142
Location: Bielsko-Biała
Joined: 18. May 2019
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #36 - 25. May 2019 at 21:28
 
Czy ktoś by mi polecił jakiś nowy współczesny zasilacz to retro pc ? Ma zasilać komputer z P1 i P3.Pisząc nowy mam namyśli taki prosto ze sklepu z gwarancją.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Campaniero
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 116
Joined: 27. Apr 2013
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #37 - 25. May 2019 at 22:53
 
bobdylan wrote on 20. Jan 2019 at 22:23:
Wiem jak ważny jest zasilacz, wszystkie moje to EVGA lub sprawdzone i rekomendowane na jonnyguru.com.
A czy bezpiecznie jest używać zasilacza AT? Też mam taki, który po otwarciu wygląda jak nowy. Czy gdyby wymienić mu kondensatory na nowe to można mu zaufać?
No i ostatnie pytanie, jakie marki zasilaczy były w tamtych czasach solidne?


W starszych kompach mam tylko zasilacze AT, nawet do żadnego nie zaglądałem Cheesy. Ale jak zaczynałem zbierać już prawie 10 lat temu to często dostawałem sprzęt za darmo albo za psie pieniądze (bo tez tyle to było warte wówczas) więc nie przejmowałem się że cos się ufajczy. Generalnie jak odpalam czasem to wszystko działa ale planuje kupić hurtowo kondensatory i powymieniać - chociaż tyle Smiley.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
3dfx Friends
*****
Online



Posts: 8100
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #38 - 25. May 2019 at 23:23
 
@ magiarasta



Szukaj po prostu mocarnej linii +5V- tak ze 30A min do i kompletu z napięciem  -12V.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #39 - 26. May 2019 at 12:36
 
magiarasta wrote on 25. May 2019 at 21:28:
Czy ktoś by mi polecił jakiś nowy współczesny zasilacz to retro pc ? Ma zasilać komputer z P1 i P3.Pisząc nowy mam namyśli taki prosto ze sklepu z gwarancją.


AT czy ATX szukasz? Jak ATX i ma być ISA to niekiedy też dobrze mieć -5V. Mało kart potrzebuje, ale aby było "cacy" warto o tym pamiętać.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
magiarasta
Junior Member
**
Offline


TriOptimum Corporation

Posts: 142
Location: Bielsko-Biała
Joined: 18. May 2019
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #40 - 26. May 2019 at 17:03
 
Szukam zasilacza ATX.Będzie musiał zasilić taki zestaw:
ASUS cuv4x
Pentium III 933mzh
Geforce 2 Pro
SB CT4380
2x Voodoo 2 12MB
2x HDD
1x DVD
1X Czytnik kart pod IDE
  
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #41 - 26. May 2019 at 17:16
 
Spokojnie 350tka  z fsp- fortron wystarcZy lub chieftec.Możesz spróbować znaleźć modecom ale wersje produkowaną przez fortrona.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #42 - 26. May 2019 at 18:06
 
Zgadzam się z @sajmon i @Callahan, będziesz potrzebował mocnej linii 5V i do tego zadania spokojnie wystarczy markowy zasilacz 350W. Osobiście celuję w jakiegoś enermaxa ze względu na potencjometr do jednego z wentyli i dużo molexów. Póki co lecę na tandetnym iBOX 400W z czego +5V ma 14A, +3.3V ma 20A ale jest w stanie bez problemu pociągnąć PIII-866, 2xHDD, 1xram i GF6600GT z dodatkowym zasilaniem. Nie wiem jakie są różnice pomiędzy kolejnymi normami ATX i nie wiem też jakie ma to znaczenie w retro Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #43 - 26. May 2019 at 18:08
 
Szukaj też Enlight i Seasonic - to niszowe, ale bardzo solidne marki. Tu masz co prawda cybertycz, ale porządną 300W z 25A na 5V oraz 20A na 3,3V (razem 180W) oraz -5V na wypadek potrzeby dla ISA:

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
magiarasta
Junior Member
**
Offline


TriOptimum Corporation

Posts: 142
Location: Bielsko-Biała
Joined: 18. May 2019
Re: współczesny zasilacz do retro pc
Reply #44 - 26. May 2019 at 20:20
 
Ten zasilacz co wyżej mi poleciłeś to od razu muszę zanieść do serwisu żeby kondensatory wymienić ?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 5 
Send Topic