Poll
Poll Question:
bars   pie





Total votes: 0
« Created by: sajmon on: 15. Jul 2021 at 14:24 »

Page Index Toggle Pages: 1 ... 303 304 [305] 306 307 ... 385 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Zdjęcia antyków ... (Read 712823 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4560 - 10. May 2019 at 20:48
Print Post  
Bjutiful Smiley

Jeśli dobrze pamiętam karta zmienia taktowania po rozszerzeniu pamięci i w trybie 3D Grin tak przynajmniej jest w teorii Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4561 - 10. May 2019 at 20:58
Print Post  
314TeR wrote on 10. May 2019 at 20:45:
Ja już widzę jaka jest przepaść między np ATI Rage a Matrox Millenium II na monitorze LC który w teorii powinien wiele problemów niwelować, a jednak jest kolosalna poprawa... W drodze mam jeszcze Matroxa G450 na PCI z złączem DVI. Ciekawe jak będzie się spisywał z moim P233MMX ta G450 - czytałem, że może być niespecjalnie, no ale trzeba się przekonać.

Mam nadzieję, że ruszy Ci ta graficzka, chociaż jak ktoś zauważył już wcześniej (chyba Callahan) z tym mostkiem mogą być problemy. Ja z własnych doświadczeń na 486 z PCI kilka razy się spotkałem, że nowsza karta PCI (sprawna i nawet bez mostka) mi nie ruszyła ale implementacje PCI w 486 to były "protezy", na Pentium powinno być lepiej. (:

MarianX wrote on 10. May 2019 at 20:48:
Bjutiful Smiley

Jeśli dobrze pamiętam karta zmienia taktowania po rozszerzeniu pamięci i w trybie 3D Grin tak przynajmniej jest w teorii Wink


Thx ^^

Nie słyszałem o tym "ficzerze" G200. W którą stronę taktowanie się zmieniało i o ile? [: Wiesz to na bazie własnych doświadczeń, czy gdzieś o tym można poczytać?


  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4562 - 10. May 2019 at 21:53
Print Post  
Niestety nie mam jeszcze G200 ze slotem na rozszerzenie. Ale wydaje mi się że tryb 3D zmniejszał taktowanie rdzenia jednocześnie podkręcając ram. Samo dodanie pamięci w trybie 2D powinno trochę ją spowolnić ale nie wiem co z chipem. Nie było żadnych informacji co będzie w przypadku rozszerzenia ram i trybu 3D jednocześnie.

Przeglądałem kiedyś serwer i natrafiłem na plik tekstowy z takimi informacjami które były zrzutem z programu diagnostycznego dla matroxów. Nie pamiętam jego nazwy. Poza tym MGATweak jest fajny ale chyba nie o niego chodzi Wink Postaram się na dniach znaleźć ten program
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4563 - 10. May 2019 at 22:26
Print Post  
Rozumiem, koniecznie daj znać, jeżeli natkniesz się ponownie na te "materiały". (:
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4564 - 10. May 2019 at 22:39
Print Post  
Powinienem je mieć na retro kompie ewentualnie jakiś link na zwykłym PC. W niedzielę planuje zobaczyć się z jednym i drugim xD xD
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4565 - 10. May 2019 at 23:07
Print Post  
Tu jest wzmianka o redukcji zegarów. Wydaje mi się że chodzi o program mxinfo  Wink
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4566 - 10. May 2019 at 23:29
Print Post  
Albo do programu PROGBIOS.EXE (pobieżnie na razie obejrzałem materiały ale są wyraźnie przesłanki potwierdzające to co napisałeś).

Będzie to trzeba sprawdzić jak uruchomię kartę. Dzięki wielkie za tę informację i link. Uwielbiam takie ciekawostki. [:

BTW. ten screen jest wzięty z linku z Voogons, który podałeś (jest tam odnośnik do webarchive stronki poświęconej Matrox'om stworzonej przez Polaka). Gość był kozakiem, mega historia ratowania uszkodzonej (wypożyczonej) G200. [:
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4567 - 11. May 2019 at 08:57
Print Post  
pawelemtica wrote on 07. May 2019 at 12:43:
A ja pierwszy raz w życiu dostałem coś za darmo z olx, żeby było ciekawiej ostatnio coś tak myślałem o głośnikach i najlepiej gdyby były takie jak na zdjęciu i są, i lokalnie, i za darmo. Przyznam, że kiedyś strasznie mi się nie podobał ten kształt, ale teraz strasznie się nimi jaram chociaż w sumie to nic szczególnego.


at-85n. kupiłem je w 97r. i to był czad. Grały kiepsko ale i tak lepiej niż większość głośniczków w tamtym czasie (pudełkowy, plastikowy bass i marna góra - nie mały głośników wysokotonowych tylko atrapy) wszędzie ich szukałem a Ty je masz :/ . Kupiłem sobie teraz  Primaxy, wyglądają prawie tak samo ale grają znacznie lepiej (mają głośniki wysokotonowe).
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4568 - 11. May 2019 at 13:08
Print Post  
@udam_u
Znalazłem Smiley W temacie z vogons autor wrzucił fotkę z programu z informacjami o których mówiłem Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4569 - 11. May 2019 at 15:20
Print Post  
MarianX wrote on 11. May 2019 at 13:08:
@udam_u
Znalazłem Smiley W temacie z vogons autor wrzucił fotkę z programu z informacjami o których mówiłem Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)


Mega ciekawe, dzięki wielkie, że poświęciłeś czas na odszukanie tych cennych informacji. (: Faktycznie kilka profili jest - ciekawe, że w 2D tak mocno takty GPU są zrzucane a pamięć za to idzie wyżej. Doczep z dodatkowymi 8MB też ma na takty negatywny wpływ, ciekawe jak moja wersja z SGRAM będzie się przedstawiała???
G200 zdecydowanie zasługuje na poświęcenie jej odrobinki czasu (szczególnie, że możemy ją obecnie testować na driverach pozbawionych wad wieku dziecięcego). [: BTW zawsze byłem przekonany, że seria FX Nvidii wprowadziła różne profile częstotliwości GPU/MEM w zależności od trybów 2D/3D a tu się okazuje, że Matrox miał to kilka lat wcześniej. Tongue

  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4570 - 11. May 2019 at 15:53
Print Post  
szu wrote on 11. May 2019 at 08:57:
Grały kiepsko ale i tak lepiej niż większość głośniczków w tamtym czasie (pudełkowy, plastikowy bass i marna góra - nie mały głośników wysokotonowych tylko atrapy)


wsrod znajomych w tamtych czasach popularne bylo podlaczanie do kompa jakiejs starej wiezy/radiomagnetofonu a wzmak unitry + tonsile to byla wersja "de luxe" Grin
ktos kiedys podpial do jakiejs dzwiekowki na isa (ehh zebym ja jeszcze pamietal co to bylo...) kolumne bodaj schneidera bezposrednio, gralo bardzo ladnie- czysto i glosno - niestety tylko mono bo mial jedna kolumne Tongue
zadne glosniczki komputerowe nie mialy porownania z takimi zestawami Wink
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4571 - 11. May 2019 at 16:42
Print Post  
m4us wrote on 11. May 2019 at 15:53:
szu wrote on 11. May 2019 at 08:57:
Grały kiepsko ale i tak lepiej niż większość głośniczków w tamtym czasie (pudełkowy, plastikowy bass i marna góra - nie mały głośników wysokotonowych tylko atrapy)


wsrod znajomych w tamtych czasach popularne bylo podlaczanie do kompa jakiejs starej wiezy/radiomagnetofonu a wzmak unitry + tonsile to byla wersja "de luxe" Grin
ktos kiedys podpial do jakiejs dzwiekowki na isa (ehh zebym ja jeszcze pamietal co to bylo...) kolumne bodaj schneidera bezposrednio, gralo bardzo ladnie- czysto i glosno - niestety tylko mono bo mial jedna kolumne Tongue
zadne glosniczki komputerowe nie mialy porownania z takimi zestawami Wink

Wiele kart dźwiękowych na ISA miało wbudowany wzmacniacz włączany zworkami do takich właśnie zastosowań. Jeśli o jakość chodzi to szału nie było, ale na większości głośników popularnie dostępnych dało się tego używać. Jak miałem 12 lat to sobie na skrętkę podpiąłem w ten sposób głośniki od jakiegoś telewizora CRT. W połączeniu z Atrend ATC-6631 nawet jakoś to grało.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4572 - 11. May 2019 at 22:00
Print Post  
udam_u wrote on 11. May 2019 at 15:20:
MarianX wrote on 11. May 2019 at 13:08:
@udam_u
Znalazłem Smiley W temacie z vogons autor wrzucił fotkę z programu z informacjami o których mówiłem Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)


Mega ciekawe, dzięki wielkie, że poświęciłeś czas na odszukanie tych cennych informacji. (: Faktycznie kilka profili jest - ciekawe, że w 2D tak mocno takty GPU są zrzucane a pamięć za to idzie wyżej. Doczep z dodatkowymi 8MB też ma na takty negatywny wpływ, ciekawe jak moja wersja z SGRAM będzie się przedstawiała???
G200 zdecydowanie zasługuje na poświęcenie jej odrobinki czasu (szczególnie, że możemy ją obecnie testować na driverach pozbawionych wad wieku dziecięcego). [: BTW zawsze byłem przekonany, że seria FX Nvidii wprowadziła różne profile częstotliwości GPU/MEM w zależności od trybów 2D/3D a tu się okazuje, że Matrox miał to kilka lat wcześniej. Tongue


No problemo  Smiley W pierwszym linku z vogons też jest ciekawostka. Otóż po dołożeniu dodatkowej pamięci karty tracą potencjał OC ponieważ kontroler ma jakąś wade czy coś w tym stylu. Temat do zbadania. Ale co w przypadku kart które na dzień dobry mają 16 MB pamięci? Problem tkwi w ilości pamięci czy ilości samych kostek?
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4573 - 11. May 2019 at 22:16
Print Post  
forteller wrote on 11. May 2019 at 16:42:
Wiele kart dźwiękowych na ISA miało wbudowany wzmacniacz włączany zworkami do takich właśnie zastosowań.


chodzi o zworki przelaczajace spkout/line out i napis na sledziu speaker/line out?
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4574 - 11. May 2019 at 22:57
Print Post  
O takie coś mi wpadnie... NEC power VR...
Foto z neta (to chyba voodoomana?)

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 303 304 [305] 306 307 ... 385
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top