Poll
Poll  Question:
bars   pie





Total votes: 0
« Created by: sajmon on: 15. Jul 2021 at 14:24 »
Page Index Toggle Pages: 1 ... 303 304 [305] 306 307 ... 385 Send Topic
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Zdjęcia antyków ... (Read 720821 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4560 - 10. May 2019 at 20:48
 
Bjutiful Smiley

Jeśli dobrze pamiętam karta zmienia taktowania po rozszerzeniu pamięci i w trybie 3D Grin tak przynajmniej jest w teorii Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4561 - 10. May 2019 at 20:58
 
314TeR wrote on 10. May 2019 at 20:45:
Ja już widzę jaka jest przepaść między np ATI Rage a Matrox Millenium II na monitorze LC który w teorii powinien wiele problemów niwelować, a jednak jest kolosalna poprawa... W drodze mam jeszcze Matroxa G450 na PCI z złączem DVI. Ciekawe jak będzie się spisywał z moim P233MMX ta G450 - czytałem, że może być niespecjalnie, no ale trzeba się przekonać.

Mam nadzieję, że ruszy Ci ta graficzka, chociaż jak ktoś zauważył już wcześniej (chyba Callahan) z tym mostkiem mogą być problemy. Ja z własnych doświadczeń na 486 z PCI kilka razy się spotkałem, że nowsza karta PCI (sprawna i nawet bez mostka) mi nie ruszyła ale implementacje PCI w 486 to były "protezy", na Pentium powinno być lepiej. (:

MarianX wrote on 10. May 2019 at 20:48:
Bjutiful Smiley

Jeśli dobrze pamiętam karta zmienia taktowania po rozszerzeniu pamięci i w trybie 3D Grin tak przynajmniej jest w teorii Wink


Thx ^^

Nie słyszałem o tym "ficzerze" G200. W którą stronę taktowanie się zmieniało i o ile? [: Wiesz to na bazie własnych doświadczeń, czy gdzieś o tym można poczytać?

 
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4562 - 10. May 2019 at 21:53
 
Niestety nie mam jeszcze G200 ze slotem na rozszerzenie. Ale wydaje mi się że tryb 3D zmniejszał taktowanie rdzenia jednocześnie podkręcając ram. Samo dodanie pamięci w trybie 2D powinno trochę ją spowolnić ale nie wiem co z chipem. Nie było żadnych informacji co będzie w przypadku rozszerzenia ram i trybu 3D jednocześnie.

Przeglądałem kiedyś serwer i natrafiłem na plik tekstowy z takimi informacjami które były zrzutem z programu diagnostycznego dla matroxów. Nie pamiętam jego nazwy. Poza tym MGATweak jest fajny ale chyba nie o niego chodzi Wink Postaram się na dniach znaleźć ten program
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4563 - 10. May 2019 at 22:26
 
Rozumiem, koniecznie daj znać, jeżeli natkniesz się ponownie na te "materiały". (:
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4564 - 10. May 2019 at 22:39
 
Powinienem je mieć na retro kompie ewentualnie jakiś link na zwykłym PC. W niedzielę planuje zobaczyć się z jednym i drugim xD xD
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4565 - 10. May 2019 at 23:07
 
Tu jest wzmianka o redukcji zegarów. Wydaje mi się że chodzi o program mxinfo  Wink
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4566 - 10. May 2019 at 23:29
 
Albo do programu PROGBIOS.EXE (pobieżnie na razie obejrzałem materiały ale są wyraźnie przesłanki potwierdzające to co napisałeś).

Będzie to trzeba sprawdzić jak uruchomię kartę. Dzięki wielkie za tę informację i link. Uwielbiam takie ciekawostki. [:

BTW. ten screen jest wzięty z linku z Voogons, który podałeś (jest tam odnośnik do webarchive stronki poświęconej Matrox'om stworzonej przez Polaka). Gość był kozakiem, mega historia ratowania uszkodzonej (wypożyczonej) G200. [:
  

g200_pins.png ( 48 KB | 10 Downloads )

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4567 - 11. May 2019 at 08:57
 
pawelemtica wrote on 07. May 2019 at 12:43:
A ja pierwszy raz w życiu dostałem coś za darmo z olx, żeby było ciekawiej ostatnio coś tak myślałem o głośnikach i najlepiej gdyby były takie jak na zdjęciu i są, i lokalnie, i za darmo. Przyznam, że kiedyś strasznie mi się nie podobał ten kształt, ale teraz strasznie się nimi jaram chociaż w sumie to nic szczególnego.


at-85n. kupiłem je w 97r. i to był czad. Grały kiepsko ale i tak lepiej niż większość głośniczków w tamtym czasie (pudełkowy, plastikowy bass i marna góra - nie mały głośników wysokotonowych tylko atrapy) wszędzie ich szukałem a Ty je masz :/ . Kupiłem sobie teraz  Primaxy, wyglądają prawie tak samo ale grają znacznie lepiej (mają głośniki wysokotonowe).
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4568 - 11. May 2019 at 13:08
 
@udam_u
Znalazłem Smiley W temacie z vogons autor wrzucił fotkę z programu z informacjami o których mówiłem Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4569 - 11. May 2019 at 15:20
 
MarianX wrote on 11. May 2019 at 13:08:
@udam_u
Znalazłem Smiley W temacie z vogons autor wrzucił fotkę z programu z informacjami o których mówiłem Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)


Mega ciekawe, dzięki wielkie, że poświęciłeś czas na odszukanie tych cennych informacji. (: Faktycznie kilka profili jest - ciekawe, że w 2D tak mocno takty GPU są zrzucane a pamięć za to idzie wyżej. Doczep z dodatkowymi 8MB też ma na takty negatywny wpływ, ciekawe jak moja wersja z SGRAM będzie się przedstawiała???
G200 zdecydowanie zasługuje na poświęcenie jej odrobinki czasu (szczególnie, że możemy ją obecnie testować na driverach pozbawionych wad wieku dziecięcego). [: BTW zawsze byłem przekonany, że seria FX Nvidii wprowadziła różne profile częstotliwości GPU/MEM w zależności od trybów 2D/3D a tu się okazuje, że Matrox miał to kilka lat wcześniej. Tongue

  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4570 - 11. May 2019 at 15:53
 
szu wrote on 11. May 2019 at 08:57:
Grały kiepsko ale i tak lepiej niż większość głośniczków w tamtym czasie (pudełkowy, plastikowy bass i marna góra - nie mały głośników wysokotonowych tylko atrapy)


wsrod znajomych w tamtych czasach popularne bylo podlaczanie do kompa jakiejs starej wiezy/radiomagnetofonu a wzmak unitry + tonsile to byla wersja "de luxe" Grin
ktos kiedys podpial do jakiejs dzwiekowki na isa (ehh zebym ja jeszcze pamietal co to bylo...) kolumne bodaj schneidera bezposrednio, gralo bardzo ladnie- czysto i glosno - niestety tylko mono bo mial jedna kolumne Tongue
zadne glosniczki komputerowe nie mialy porownania z takimi zestawami Wink
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
3dfx Friends
*****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3252
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4571 - 11. May 2019 at 16:42
 
m4us wrote on 11. May 2019 at 15:53:
szu wrote on 11. May 2019 at 08:57:
Grały kiepsko ale i tak lepiej niż większość głośniczków w tamtym czasie (pudełkowy, plastikowy bass i marna góra - nie mały głośników wysokotonowych tylko atrapy)


wsrod znajomych w tamtych czasach popularne bylo podlaczanie do kompa jakiejs starej wiezy/radiomagnetofonu a wzmak unitry + tonsile to byla wersja "de luxe" Grin
ktos kiedys podpial do jakiejs dzwiekowki na isa (ehh zebym ja jeszcze pamietal co to bylo...) kolumne bodaj schneidera bezposrednio, gralo bardzo ladnie- czysto i glosno - niestety tylko mono bo mial jedna kolumne Tongue
zadne glosniczki komputerowe nie mialy porownania z takimi zestawami Wink

Wiele kart dźwiękowych na ISA miało wbudowany wzmacniacz włączany zworkami do takich właśnie zastosowań. Jeśli o jakość chodzi to szału nie było, ale na większości głośników popularnie dostępnych dało się tego używać. Jak miałem 12 lat to sobie na skrętkę podpiąłem w ten sposób głośniki od jakiegoś telewizora CRT. W połączeniu z Atrend ATC-6631 nawet jakoś to grało.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4572 - 11. May 2019 at 22:00
 
udam_u wrote on 11. May 2019 at 15:20:
MarianX wrote on 11. May 2019 at 13:08:
@udam_u
Znalazłem Smiley W temacie z vogons autor wrzucił fotkę z programu z informacjami o których mówiłem Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)


Mega ciekawe, dzięki wielkie, że poświęciłeś czas na odszukanie tych cennych informacji. (: Faktycznie kilka profili jest - ciekawe, że w 2D tak mocno takty GPU są zrzucane a pamięć za to idzie wyżej. Doczep z dodatkowymi 8MB też ma na takty negatywny wpływ, ciekawe jak moja wersja z SGRAM będzie się przedstawiała???
G200 zdecydowanie zasługuje na poświęcenie jej odrobinki czasu (szczególnie, że możemy ją obecnie testować na driverach pozbawionych wad wieku dziecięcego). [: BTW zawsze byłem przekonany, że seria FX Nvidii wprowadziła różne profile częstotliwości GPU/MEM w zależności od trybów 2D/3D a tu się okazuje, że Matrox miał to kilka lat wcześniej. Tongue


No problemo  Smiley W pierwszym linku z vogons też jest ciekawostka. Otóż po dołożeniu dodatkowej pamięci karty tracą potencjał OC ponieważ kontroler ma jakąś wade czy coś w tym stylu. Temat do zbadania. Ale co w przypadku kart które na dzień dobry mają 16 MB pamięci? Problem tkwi w ilości pamięci czy ilości samych kostek?
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4573 - 11. May 2019 at 22:16
 
forteller wrote on 11. May 2019 at 16:42:
Wiele kart dźwiękowych na ISA miało wbudowany wzmacniacz włączany zworkami do takich właśnie zastosowań.


chodzi o zworki przelaczajace spkout/line out i napis na sledziu speaker/line out?
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zdjęcia antyków ...
Reply #4574 - 11. May 2019 at 22:57
 
O takie coś mi wpadnie... NEC power VR...
Foto z neta (to chyba voodoomana?)

  

powerVR.png ( 94 KB | 7 Downloads )
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 303 304 [305] 306 307 ... 385
Send Topic