Page Index Toggle Pages: 1 Send Topic
Normal Topic Modyfikacja BIOS-u AMI (Read 1027 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3785
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Modyfikacja BIOS-u AMI
10. Sep 2016 at 23:38
 
Witam,
zna się ktoś z Was na Biosach płyt głównych ? Potrzebuję nieco zmodyfikować BIOS, żadne jakieś poważne modyfikację, chodzi o samą informację identyfikującą płytę.

W skrócie mam 2 płyty główne - Ten sam producent. Jedna jest starsza rewizja, druga nowsza. Różnią się między sobą procesorem, obie mają procesor AMD, jedna płyta ma laptopowego AMD w podstawce S1, druga ma ma też laptopową wersję ale BGA czyli AMD NEO. Ale nie w tym rzecz. Poza tymi różnicami sprzęt jest identyczny. Niestety Nowsza płyta z innym prockiem i napięciami do niego, ma oczywiście nowszy BIOS. Ten nowszy BIOS już coś miesza, bo soft-system, który z tym współpracuje nie rozpoznaje dokładnie płyty i nie potrafi przypisać jej sterowników graficznych. Nowszy soft już nie ma tego problemu, ale.... ja potrzebuje, żeby śmigał z tym ten starszy soft. Na pewno chodzi tylko o rozpoznanie płyty. Zapewne jakieś ID które jest w BIOSie jest "za nowe" i program nie potrafi poprawnie przypisać jakie sterowniki ma odpalić.

Da się jakoś zmienić parametr w BIOSie, żeby ta nowsza płyta "pokazywała się" jako starsza ??
Niestety w Googlach za dużo nie ma na ten temat, a programy do edycji BIOS coś nie mają aż takich możliwości. Chyba, że źle szukam.......
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Modyfikacja BIOS-u AMI
Reply #1 - 11. Sep 2016 at 17:48
 
Może da się to zrobić pod frhed... Np. porównując oba pliki BIOSu...
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3785
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Modyfikacja BIOS-u AMI
Reply #2 - 11. Sep 2016 at 20:16
 
Chyba to nie zadziała, ale sprawdzę, czym się różnią dwa pliki. W hexie nie udało mi się znaleźć nic co mógłbym zmienić, żeby parametry, które mnie interesują były inne.

Chciałbym zmienić te wartości, które zaznaczyłem na fotce. (otworzyłem plik w edytorze do BIOSU AMI)
  

bios_1.jpg ( 162 KB | 11 Downloads )

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send Topic