Page Index Toggle Pages: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 64 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Fotografie kart dźwiękowych (Read 178253 times)
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #300 - 06. Aug 2017 at 22:55
Print Post  
Jak miło... możemy powiedzieć, że to prezent  Cool o tak! ... będę głównie z tego korzystał przy domowym sprzęcie ale do nagrań i na dłuższe sesje będzie też pimpowało mój retro zestaw...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #301 - 10. Aug 2017 at 18:27
Print Post  
Właśnie przyszło do mnie kilka nowych perełek...

- Oryginalny AdLib z 1990, karta od której w sumie wszystko się zaczęło.
- Logitech Soundman 16 i Logitech Soundman Wave - recenzje kart przeczytacie w poście ze skanami testów.
- Terratec Wave X Table - karta córka z największą ilością pamięci ze wszystkich "retro" kard... aż 16MB - dla porównania Roland miał max 4mb (współczesnego Dreamblastere X2 z 64mb nie liczę).
- Turtle Beach Maui - ciekawą rzeczą w tym egzemplarzu jest złącze wavetable, którego w większości widzianych przeze mnie eglemplarzy brak - ciekawe czy działa


  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #302 - 10. Aug 2017 at 18:28
Print Post  
No i Creme de la creme
Pudełkowy, piękny i cudowny ROLAND LAPC-I + MCB-1

Tadam!
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #303 - 11. Aug 2017 at 09:00
Print Post  
Trochę wczoraj się pobawiłem nowymi zabawkami.
Jeśli chodzi o Roland LAPC-I to miałem w stosunku do niego mega wysokie oczekiwania (w końcu to jedna z najdroższych kart na rynku) i karta spełniła te oczekiwania w 100%. Emulacja MT-32 z SC55 jest świetna ale w porównaniu do LAPC jest płytka i pozbawiona "tego czegoś"... Roland jest ekstra.

Największym zaskoczeniem był  dla mnie AdLib... spodziewałem się, że jako pierwsza karta to będzie bardziej "brzęczyk" tym bardziej, że dobrze znałem jego emulacje z innych kart. Tymczasem okazało się, że oryginalny AdLib na pięknym matowym PCB gra świetnie. Nieporównywalnie z emulacjami - jest "uroczy" z pięknym choć prostym brzmieniem - ale bardzo mi się podobał.

Największym zawodem jest Logitech Soundman Wave - karta poszukiwana przez kolekcjonerów ale chyba ja jej nie rozgryzłem jeszcze i udało mi się z niej wykrzesać jedyni "zwykłego" sound blastera...

A tutaj filmik z Monkey Island na LAPC-I...
Oczywiście nie jest to nagrani ścieżki - na to przyjdzie czas - ale efekt poglądowy.

(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #304 - 11. Aug 2017 at 13:14
Print Post  
Ponieważ tak jak zawsze w Twoim wątku - szczęka opada, opisujesz karty których najprawdopodobniej nigdy nie będę miał - czy jest szansa, że kiedyś zrobisz nagrania z jakichś "standardów" - typu muzyczka z Dark Forces, Duke Nukem itp?
  

Fajne sÄ… te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #305 - 11. Aug 2017 at 13:39
Print Post  
TAK! nawet nie szansa! to pewniak.

Może w przyszłym tygodniu będzie już moja strona www. Teraz będę musiał uzupełnić treści.

Chwilkę zajmie zrobienie nagrań i będę na początku musiał wymyślić dobrą "metodologię"  - np. z jakich tytułów itp. Ale cała infrastruktura gotowa - zewnętrzna karta dźwiękowa w laptopie podłączona pod wyjście na mikserze, więc bezpośredni sygnał z karty bez większych przekłamać itp.

Na pewno będzie Duke Nukem, Doom I i II, Tyrian, Raptor może Flashback, Dark Forces no i tytuły "specjalne" dla danych kart jak MonkeyIsladn dla LAPC...

Więc już niedługo będziecie mogli posłuchać kart na:
collection.batyra.pl   - na razie jeszcze nieaktywna oczywiście

A skoro mowa o fajnych kartach - Box'owy Ensoniq Soundscape Elite - z pozdrowieniami dla jednego z użytkowników tego forum Wink
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #306 - 11. Aug 2017 at 14:11
Print Post  
Oki:-) Super:-) To czekam(y) (nie)cierpliwie:-)
  

Fajne sÄ… te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #307 - 11. Aug 2017 at 14:22
Print Post  
Tak szczerze mówiąc to też się nie mogę doczekać, choć aż mnie pot oblewa jak myślę ile to pracy zajmie... ale od czasów nieżyjącego już retrosoundcards nie ma porządnej strony o tym... jedyną w sumie teraz jest amoretro - ale jest po niemiecku...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #308 - 11. Aug 2017 at 23:03
Print Post  
Batyra wrote on 11. Aug 2017 at 14:22:
Tak szczerze mówiąc to też się nie mogę doczekać, choć aż mnie pot oblewa jak myślę ile to pracy zajmie... ale od czasów nieżyjącego już retrosoundcards nie ma porządnej strony o tym... jedyną w sumie teraz jest amoretro - ale jest po niemiecku...

Tylko nie wpadnij w taki mądrzący ton jak ten koleś z retrosoundcards, bo ciężko go było przez to czytać Wink
  
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #309 - 12. Aug 2017 at 00:44
Print Post  
A koleś taki sympatyczny jak z nim pogadać Smiley
No właśnie wyszedłem z piwnicy z garścią nagrań... zaraz wrzucę.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #310 - 12. Aug 2017 at 08:57
Print Post  
Batyra wrote on 11. Aug 2017 at 09:00:
A tutaj filmik z Monkey Island na LAPC-I...
Oczywiście nie jest to nagrani ścieżki - na to przyjdzie czas - ale efekt poglądowy.

(You need to Login or Register to view media files and links)


Odnośnie strony estetycznej, to z uwagi, że lubisz zbierać do koloru, to może warto wymienić monitor na jakiś stary czarny LCD. Zasilacz też może warto zdobyć czarny, ten wygląda na tle głośników bardzo industrialnie Smiley

Odnośnie obrazu, to potrzebne lepsze oświetlenie (więcej światła), obraz zaszumiony. W wyniku braku światła, przy szybszych ruchach obraz traci też ostrość. Statyw też by się przydał Smiley
Ale to oczywiście detale, życzę udanej strony i kanału YT.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #311 - 12. Aug 2017 at 11:23
Print Post  
Dzięki za sugestie.

1. Monitor musi być Hi-End CRT do 2000r, o dobry (czarny) LCD z tamtego okresu - nie wiem czy to wogóle możliwe. Poza tym CRT ma ten retro klimat, którego brak współczesnym LCD'kom - choć wiem, że w związku z prolemami i zużywaniem się CRT'ków będę kiedyś musiał przejśćna LCD ale to raczej kwestia lat - chcę mieć duża "bańkę" jak długo się da.

2. Ten filmik to tylko taki podgląd, wiem, że swiatło się nie nadaje, poza tym jest kręcone z komórki. W przypadku "poważnych nagrań" oprócz prawidłowego oświetlenie i pracy ze statywem ścieżka dźwiękowa byłaby dodatkowo nagrywana bezpośrednio ze źródła. Poza tym ten filmik nie jest publiczny - wrzuciłem go tylko dla Was - podglądowo.

3. Do kanału na YT jeszcze długo, najpierw muszę mieć gotową i uzupełnionątreściami strone - a to zajmie jeszcze kilka m-cy (szczególnie zrobienie nagrań wszystkich kart każdej w kilku tytułach).

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #312 - 18. Aug 2017 at 22:47
Print Post  
Witam Smiley Miło mi po raz pierwszy gościć w tym temacie, oby nie ostatni Smiley O tych kartach wspominałem w "zdjęciach antyków". Jeszcze nie wiem czy sprawne ale mam Smiley Pierwsza z nich to wg internetów CT1750 ale sticker z tyłu karty twierdzi że jest to 1759, nie wiem czy jest różnica. Drugą kartą, wręcz wisienką na torcie jest miro sound PCM12 Cheesy Chyba dobra karta co prawda nie jest czerwona ale za to jest niebieska Cool
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #313 - 18. Aug 2017 at 23:07
Print Post  
Witaj witaj!
każdy nowy post w tym temacie to dla mnie skarb!
Dokładnie już nie pamiętam ale co do 1750 to te "dodatkowe liczby" 1759 itp to było nawiązanie do rewizji czy jakoś tak. Dla mnie 1750 i 2290 to najfajniejsze sb16.

Swoją drogą zerknij na mojego - on jest opisany także na naklejce jako 1750 - może zauważysz jakieś różnice...

Panie Marian... Pan teraz potrebuje karty córki skoro tyle wavetabli na pokładzie Wink
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #314 - 18. Aug 2017 at 23:25
Print Post  
Batyra wrote on 18. Aug 2017 at 23:07:
Pan teraz potrebuje karty córki skoro tyle wavetabli na pokładzie Wink

Heheh... nie chce wsuwać surowych ziemniaków i pić wody z kranu Wink Karty córki są zdeka za drogie ale kto wie co przyniesie jutro Smiley Teraz to tylko z "doskoku" coś zawijam Smiley

Batyra wrote on 18. Aug 2017 at 23:07:
co do 1750 to te "dodatkowe liczby" 1759 itp to było nawiązanie do rewizji czy jakoś tak. Dla mnie 1750 i 2290 to najfajniejsze sb16.

Swoją drogą zerknij na mojego - on jest opisany także na naklejce jako 1750 - może zauważysz jakieś różnice...

Brakuje jednego chipa. Za co on odpowiada? Czy jego brak ujmuje czegoś karcie?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 64
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top