Page Index Toggle Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 64 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Fotografie kart dźwiękowych (Read 178232 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #60 - 18. Dec 2016 at 20:13
Print Post  
Jak zwykle szukałem czegoś innego, a znalazłem coś innego Tongue Batyra, proszę o streszczenie tej karty Cheesy
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #61 - 18. Dec 2016 at 21:12
Print Post  
Najzwyklejszy crystal . Emulacja sb pro ,a napis wave table jest lekko mylący. Oznacza tylko "złącze" do podłączenia zewnętrznego wave
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #62 - 18. Dec 2016 at 22:11
Print Post  
Mój ładniutki AWE 64 Gold. Nie wiem czy nie dokupię jeszcze sobie zwykłego AWE 64 4520 którego miałem pod koniec lat 90-tych... Hmm....
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #63 - 18. Dec 2016 at 22:29
Print Post  
Najładniejsza karta na ISA. Gratuluję.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #64 - 18. Dec 2016 at 22:31
Print Post  
Jestem tego samego zdania Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #65 - 18. Dec 2016 at 22:40
Print Post  
@Varus... mogę powiedzieć dokładnie to samo co sajmon... jedyną wartością karty jest to, że jest "mint" w pudełku... sama w sobie nic ciekawego i jest to chyba najbardziej budżetowa wersja patrząc po tym ile na pcb mogło by się zmieścić ale zostało zamarkowane Smiley

Jeśli to z tąd to cena +- odzwierciedla wartość (ale nie na polskim rynku)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Tak czy inaczej box jest box i kropka.

@konku - piękna Smiley ostathi hi-end na isa...  Cry potem się już skończyła magia... AWE64 CT4500 o ile pamiętam mam w duplikacie jakbyś chciał... Była jeszcze druga Gold CT4540 późniejsza ('97) troszkę, krótsza - ponoc ciutkę lepsza jakość ale to dla na prawdę wytrawnego ucha... ja różnicy nie słyszę...

A ta miała być ale... ale zamiast tego jest ta taki Voodoo Rampage kart dźwiękowych...

(You need to Login or Register to view media files and links)

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #66 - 18. Dec 2016 at 23:02
Print Post  
Może to będzie wyzwanie dla Ciebie zdobyć tą kartę ?
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #67 - 18. Dec 2016 at 23:07
Print Post  
Nie mam ostatnio czasu aby obrobić ponad 50 nowych fotek do swojej dokumentacji więc robię "z ręki"... niedługo zamienię na takie jak trzeba...

Tymczasem do trojaczów dołączyło kolejne... tym razem maleństwo Smiley GUS ACE... budżetowa (wtedy) wersja, którą instalowało się w jednej budzie razem np. z SB16, łączyło obie karty jack-jack i miało sie też GUS'a... taka jakby karta córka Gravisa ale na śledziu Smiley

Wielkie ukłony dla @rafal893dfx, który zgodził się oddać kartę w dobre ręce i ultra-pancernie zapakował przesyłkę! Dzięki!

PS.> a czy ktoś z Was wie, że Gravis również wypuszczał karty córki... też na czerwonym PCB... ale nie były to wavetable... jeśli zastanawiacie się po co w GUS Classic na dole taki niekończący się rząd pinów... to właśnie pod taką autorską kartę córkę Gravisa...

PS.2> @Varus - przez Ciebie! pozazdrościłem Ci PnP Pro i z kraju papryki i Victora Orbana jedzie do mnie taka sama... niestety nie box... ahhh... ileż ja bym dał za box... Cry

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #68 - 18. Dec 2016 at 23:31
Print Post  
Varus wrote on 18. Dec 2016 at 23:02:
Może to będzie wyzwanie dla Ciebie zdobyć tą kartę ?


Kiedyś na pewno... Pytanie tylko czy jest to cel, który można w ogóle osiągnąć...

Nie wiem jak się ma takie porówanie dokładnie do Rampage... ale to jest coś co było gotowe. Było zprototypowane i wg znający temat gotowe do wypuszczenia... i nagle projekt padł został zamieniony w Live... z tą różnicą że Creative nie upadł dlatego takie egzemplarze mają u siebie...

W internecie są dwa zdjęcia... na vogons też traktowane jest jak aktualne zdjęcie tupaca czy elvisa... ponoc jest ale nikt na świecie nie widział ani nie zna nikogo kto widział... tak czy inaczej fotka autentyk wg. "tych co się znają"...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #69 - 19. Dec 2016 at 17:56
Print Post  
Ehhhh te GUSy są piękne:-) Zwłaszcza tego ACE Ci zazdroszczę, bo to w mojej ocenie najciekawszy okaz;-) Jak byś miał 2 albo namiar na kogoś kto ma i chce sprzedać to mniej mnie proszę na uwadze;-)
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #70 - 19. Dec 2016 at 19:48
Print Post  
Classic zawsze najpiękniejszy! Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #71 - 19. Dec 2016 at 20:26
Print Post  
Najładniejsza jest zawsze ta pierwsza w kolekcji  Wink u mnie to był Classic.  Ale bez względu na to musze przyznać, że Classiki maja cos w sobie - chodzi o kolor PCB... on nie jest czerwony jak w ACE czy krwisty jak w PnP... on jest jakby z brokatem... wiem ze to moze głupio brzmi ale on ma taki malinowe refleksy - to sprawia że jest jeszcze bardziej retro...

Z drugiej strony mowi sie ze najładniejszy jest zawsze ten następny Smiley którego jeszcze sie nie ma Wink
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #72 - 19. Dec 2016 at 22:41
Print Post  
Ja mam Batyra to szczęście, że mój apetyt na karty został w znacznej mierze zaspokojonwy.

Z Gravisów zawsze faktycznie pociągał mnie tylko Classic - jeśli chodzi o zastosowanie typowego gracza epoki czystego DOS, żadna z kolejnych nie ma nad nią przewagi. Mój to 3.74, więc ostatnia rewizja. Kolor PCB faktycznie, niesamowity, głęboki, tak, jak zieleń na moim CT1320A.
Tak na prawdę pożądam jeszcze tylko Rolandów i starych 8-bitowców. Ten 8-bitowy PAS będzie mi się śnił po nocach. BTW - działa?
  
Back to top
 
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #73 - 19. Dec 2016 at 22:54
Print Post  
Trudno się nie zgodzić z Tobą Nem84 - Classic jest kultowy, kolejne wersje nie wnoszą tak na prawdę nic istotnego. Jednak ten ACE jest super przez to, że myślę, że jest najbardziej unikatową/unikalną kartą i ciekawym rozwiązaniem - wiedzieli, że ich mocną stroną jest muzyka a nie efekty i skorzystali z tego w optymalny kosztowo sposób;-)
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #74 - 19. Dec 2016 at 23:16
Print Post  
Mam takie osobiste pytanie w sprawie kart. Każdy pisze o waveach, efektach itp. A jak wygląda sprawa czystego dźwięku w kartach ? Pomijając wszystkie efekty 3d, 5.1, dźwięk przestrzenny i inne emulacje. Weźmy np taką mp3.... No dobra, może jednak np .flac, do tego dobre głośniki. Czy w takim zestawieniu różnica między kartami też jest tak dobrze widoczna? Poza wzmocnieniem dźwięku, bo to między dźwiękówkami jest akurat widoczne. Ale to zapewne sprawa sterowników.

Wszystko oczywiście na epickim Winampie Smiley
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 64
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top