Page Index Toggle Pages: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 64 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Fotografie kart dźwiękowych (Read 178282 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #855 - 08. Aug 2019 at 12:03
Print Post  
Ja jestem zdania, że w tym hobby jak nie celujesz w budowanie zestawów z epoki - to równie dobrze możesz cisnąć na emulatorach. No ale to moje zdanie...

PS: Na K6-2 300MHz + Riva TNT ogrywałem (w 800x600) większość gier, które wychodziły w latach bodajże 98-2000 i nie narzekałem - wszystko było bardzo grywalne. UT'99 i Q3A też.
Nawet gdzieś tutaj na forum wrzucałem fotki z LANParty w Hackroomie122 gdzie w Q3A na K6-2 550MHz grałem...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #856 - 08. Aug 2019 at 12:18
Print Post  
No cóż, moja mama twierdzi, że 320i E36 które moi rodzice mieli w latach 92-97 przyspieszało znacznie lepiej niż jej obecna Mazda 6 z dwulitrówką 165KM. Tu i tu jestem bezradny, więc po prostu wrzucę kilka obrazków Tongue

Nie wiem w jaki sposób K6-III+ to to samo co Athlon. Wyszło w innym czasie i dzieli je wydajnościowa przepaść.

AWE64 Gold to 1996 rok, a K6-III+ to 2000 rok. Huh
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #857 - 08. Aug 2019 at 13:02
Print Post  
forteller wrote on 08. Aug 2019 at 12:18:
Nie wiem w jaki sposób K6-III+ to to samo co Athlon. Wyszło w innym czasie i dzieli je wydajnościowa przepaść.


Będę celował w okres 99/2000 na platformie SS7

Dla porównania:

AMD Athlon processor
Launched on June 23, 1999
, with general availability by August '99. It launched at 500 MHz

AMD K6III
Produced      From February 22, 1999 to 2000


K6III+
First release: April 18, 2000


Gdzie ten Twój inny czas ?

Z AWE64 się zgodzę, przesadziłem, więc wejdzie ta Yamaha Cheesy
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #858 - 08. Aug 2019 at 13:25
Print Post  
forteller wrote on 08. Aug 2019 at 12:18:
Nie wiem w jaki sposób K6-III+ to to samo co Athlon. Wyszło w innym czasie i dzieli je wydajnościowa przepaść.

K6 III 21 milionow tranzystorów a Athlon 22milony. Jak wprowadzano Athlony do produkcji to dopiero na ich rzecz  zakonczono produkcje K6III.  Nie wiele ich różni poza granicami taktowań.

Z tabelek które pokazałeś wynika ze juz celeron mendocino zjadał k6 III a w artykułach z epoki np: (You need to Login or Register to view media files and links) K6III 450  biło pierwsze pIII 450-500 które niewiele przegrywało z Athlonem 500. (You need to Login or Register to view media files and links)


Właściwie to trudno umieścić to k6III sobie w głowie jakie miejsce w sród procków powinien zajomać
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #859 - 08. Aug 2019 at 14:10
Print Post  
Varus wrote on 08. Aug 2019 at 13:02:
forteller wrote on 08. Aug 2019 at 12:18:
Nie wiem w jaki sposób K6-III+ to to samo co Athlon. Wyszło w innym czasie i dzieli je wydajnościowa przepaść.


Będę celował w okres 99/2000 na platformie SS7

Dla porównania:

AMD Athlon processor
Launched on June 23, 1999
, with general availability by August '99. It launched at 500 MHz

AMD K6III
Produced      From February 22, 1999 to 2000


K6III+
First release: April 18, 2000


Gdzie ten Twój inny czas ?

Z AWE64 się zgodzę, przesadziłem, więc wejdzie ta Yamaha Cheesy


Oczywiście że karta PCI to najlepszy wybór jeśli ma być "z epoko"... AWE64 Gold mógłby być głównie dlatego, że te karty były w sprzedaży i były eksploatowane bardzo długo po ich premierze. Ja na karcie PCI cisnąłem jeszcze w czasach kiedy miałem Socket 7 i AMD K5 PR133 (czyli gdzieś 98 rok) - konkretnie ESS Maestro-1 (z resztą mam ją do dziś) i sobie chwaliłem. Żadnych problemów w grach DOSowych nie było chociaż brzmienie midi pozostawiało trochę do życzenia. A potem zmieniłem ją na Yamahę YMF-724 i to był już szał pyty!

Forteller - mnie słupki nie interesują, bo są odklejone od rzeczywistości niestety. MI się grało wygodnie w UT, Q2, Q3A na K6-2 300 i przyjmij to za pewnik - _MI_ się grało wygodnie i tyle. Nie pamiętam już też (poza tym, że grałem w 800x600 jakich ustawień stosowałem) - na pewno nie wymaksowanych chociaż też gra jakoś źle nie wyglądała.
I jak najbardziej K6-III+ wydajnościowo jest w zasadzie jak Athlon. Nawet K6-2 500MHz jest wydajnościowo bliski Athlonowi o takim samym taktowaniu (w zastosowaniach, które nie wykorzystują intensywnie koprocesora). Zmiana z K6-2 300Mhz na Athlona 600 Mhz nie była dla mnie takim przełomem jakiego się spodziewałem po entuzjastycznych recenzjach tego drugiego. No ale co ja tam wiem... słupków używałem tylko podczas przygotowania postępowań przetargowych gdzie CPU z nazwy nie można było wymienić, a nie brandzlowałem się nimi przy każdej okazji ;]
Za to na komputerze robiłem tylko takie błahe z punktu widzenia CPU rzeczy jak renderowanie animacji w 3D Studio Max  Grin
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #860 - 08. Aug 2019 at 14:48
Print Post  
HanJammer wrote on 08. Aug 2019 at 14:10:
Forteller - mnie słupki nie interesują, bo są odklejone od rzeczywistości niestety. MI się grało wygodnie w UT, Q2, Q3A na K6-2 300 i przyjmij to za pewnik - _MI_ się grało wygodnie i tyle. Nie pamiętam już też (poza tym, że grałem w 800x600 jakich ustawień stosowałem) - na pewno nie wymaksowanych chociaż też gra jakoś źle nie wyglądała.
I jak najbardziej K6-III+ wydajnościowo jest w zasadzie jak Athlon. Nawet K6-2 500MHz jest wydajnościowo bliski Athlonowi o takim samym taktowaniu (w zastosowaniach, które nie wykorzystują intensywnie koprocesora). Zmiana z K6-2 300Mhz na Athlona 600 Mhz nie była dla mnie takim przełomem jakiego się spodziewałem po entuzjastycznych recenzjach tego drugiego. No ale co ja tam wiem... słupków używałem tylko podczas przygotowania postępowań przetargowych gdzie CPU z nazwy nie można było wymienić, a nie brandzlowałem się nimi przy każdej okazji ;]
Za to na komputerze robiłem tylko takie błahe z punktu widzenia CPU rzeczy jak renderowanie animacji w 3D Studio Max  Grin

Ja swego czasu w Quake 3 grałem na prawie zawodowym poziomie. To było dawno temu i nieprawda, ale mam określone wymagania względem tego jak ta gra ma działać. Nie sądzę by była grywalna na Athlonie 550, ale jestem skłonny uwierzyć, że będzie działać 2x szybciej niż na K6-III+ taktowanym w taki sam sposób.

Wiesz, to że napiszesz mi, że gra działała świetnie jest dla mnie nic nie warte. Daruj sobie wulgarne wkładki, bo dużo większą wartość ma rzetelny pomiar niż napisanie że "mi się grało wygodnie". Świetna sprawa, mi się wygodnie ogląda pokaz slajdów, ale trafić w coś nie potrafię Wink

Nie wiem. Może ja robię jakieś wydumane rzeczy na tych swoich komputerach, ponieważ używam ich do grania w stare gry a nie do renderowania w 3DS Maxie. A faktem jest, że gry 3D z przełomu wieków cisną FPU (nie ma czegoś takiego jak koprocesor na tej platformie). Dziedzina w której K6 kulało od samego początku. Efekt jest taki, że w środowisku w9x K6-III+ jest naprwadę super-responsywny, system wstaje jak burza przy szybkim nośniku, na "nowoczesnej" platformie z poprawnie działającym DMA na kontrolerze dysków, wszystkie operacje systemowe chodzą jak na odpowiedniku PII/PIII/K7, ale żadne zaklinanie rzeczywistości do mnie nie przemówi. Niech ktoś mi pokaże wykres gdzie K6-III+ ma wydajność porównywalną z podobnie taktowanym PIII/K7 w grach 3D to się z Wami przeproszę. W rzeczywistości K6-III @ 550MHz ma wydajność PII 350-400 w grach 3D, a i to czasem nie.

K6-III+ @ 550MHz to mój podstawowy retro PC. To jego używam najwięcej i mam sprzęt by móc go porównać z podobnie taktowanym PIII / K7. Rzecz w tym, że (You need to Login or Register to view media files and links), a po drugie HanJammer i tak napisze, że u niego działało świetnie, więc dyskusja jest płonna Wink

@ pawlak
Jak Ty wklejasz te linki, że zawsze jest dopisane ftp i nigdy to nie działa? W samym tekście który wrzuciłeś jest napisane:
Quote:
K6-III być może jest niezrównany w standardowych aplikacjach biurowych, ale gdy uruchomisz w nim najnowszą strzelaninę 3D, szybko staniesz się ofiarą. W testach graficznych PC World komputery z K6-III 450, które wcześniej działały jak Pentium III 500, nie mogły dorównać typowemu PII 450.


Jeszcze jeden bezużyteczny fakt: 2x Pentium PRO 233MHz 512k liczą fraktal Julia dokładnie tak samo szybko jak przetaktowany do 600MHz K6 (niezależnie który, bo tutaj pamięć podręczna nie ma żadnego znaczenia). Takie to mocarne procki konkurujące z Athlonami Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #861 - 08. Aug 2019 at 14:54
Print Post  
@forteller

Nie sądzę by była grywalna na Athlonie 550, ale jestem skłonny uwierzyć, że będzie działać 2x szybciej niż na K6-III+ taktowanym w taki sam sposób

Challenge accepted  Cool

PS.
O dobrego Whiskacza
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #862 - 08. Aug 2019 at 15:04
Print Post  
Nie zakładam się nigdy co do zasady Wink Poza tym braknie 0,2FPS i przegram zakład Tongue

Tak bardziej serio, to popłynąłem z tą dwukrotną różnicą. Niemniej, będzie nie tyle mierzalna, co z całą pewnością odczuwalna.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #863 - 08. Aug 2019 at 15:15
Print Post  
O nie, zaczynają się ściany tekstu, trzeba było jednak załatwić ten basen kiślu na zlocie..
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #864 - 08. Aug 2019 at 16:46
Print Post  
forteller wrote on 08. Aug 2019 at 14:48:
Ja swego czasu w Quake 3 grałem na prawie zawodowym poziomie. To było dawno temu i nieprawda, ale mam określone wymagania względem tego jak ta gra ma działać. Nie sądzę by była grywalna na Athlonie 550, ale jestem skłonny uwierzyć, że będzie działać 2x szybciej niż na K6-III+ taktowanym w taki sam sposób.


Ja w Q3A nie, ale w UT grałem na takim poziomie na tym sprzęcie (na wybranych polskich serwerach) no i powiedzmy że całkiem nieźle mi szło...

forteller wrote on 08. Aug 2019 at 14:48:
Nie wiem. Może ja robię jakieś wydumane rzeczy na tych swoich komputerach, ponieważ używam ich do grania w stare gry a nie do renderowania w 3DS Maxie.


Pisałem o czasach kiedy te komputery nie były stare.  Grin
Teraz grafiką 3D się już nie zajmuję.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #865 - 08. Aug 2019 at 22:01
Print Post  
aż jutro odpale ut na K6+ 600  Cool ,Co ciekawe dopowiem że GTA 3 jest grywalne w 800x600 z min detalami  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #866 - 08. Aug 2019 at 22:42
Print Post  
Jaki framerate podczas jazdy autem z policją?
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1313
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #867 - 08. Aug 2019 at 22:58
Print Post  
sajmon wrote on 08. Aug 2019 at 22:01:
aż jutro odpale ut na K6+ 600  Cool ,Co ciekawe dopowiem że GTA 3 jest grywalne w 800x600 z min detalami  Grin


Co masz na myśli grywalne ? W GTA III grałem na baleronie 400MHz, 192MB oraz GF2 MX. Też to dobrze wspominam ale pewnie dlatego, że w ogóle ruszyła.

Po zlocie zainstalowałem GTA III na KT7E, Barton 2260MHz, 1GB oraz V5 5500 i przy 800x600 było grywalnie. Na baleronie to pewnie slajdy ogladałem ale człowiek się cieszyła, że działa. Inne czasy dziś musi być pincet dwa dziwincet fps.

Sam jestem ciekaw. Mam mobilną K6 400MHz niestety w tylko II+ ale jest szansa na 600MHz oraz gdzieś się wala K7 600MHz.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #868 - 08. Aug 2019 at 23:11
Print Post  
Przypominam, że to wątek

Fotografie kart dźwiękowych
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1313
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #869 - 08. Aug 2019 at 23:17
Print Post  
Wracając do wątku to poszukam tej płyty w sobotę i prześlę ISO.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 64
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top