Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Głośniki do retro (i nie tylko)... (Read 18794 times)
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #15 - 16. Feb 2017 at 12:15
Print Post  
Musiałem znaleźć chwile aby zanieść głośniki i kilka nowych rzeczy do pokoju w którym stoi retro-grzybek... nie mogłem się powstrzymać aby ich nie podłączyć... roboty masa ale te 15 minut - trudno  Wink

AWE32 CT3990 + Roland SCD-55 + Głośniki Microlab 6C... Na tym zdąrzyłem odsłuchać DOOM II - tak jak został "wymyślony"...

Przyznam, że jest lepiej niż na YT... rewelacja  Grin
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
zijacek
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 21
Joined: 14. Mar 2017
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #16 - 05. Apr 2017 at 11:28
Print Post  
A ja od 15 lat używam zestawu amplituner DENON AVR-1400 + 4 głośniki TANNOY M2, przy czym do stereo używam zazwyczaj dwóch (choć cztery wcale źle nie brzmią). Kupiłem to wszystko używane, gdy mieszkałem w domu jednorodzinnym. Po ok. 3-4 latach po oczytaniu się na forach postanowiłem spróbować zrobić lekki tuning głośników, i po odkręceniu ich od obudów nie udało mi się już złożyć ich tak, żeby przy głośniejszym dźwięku, w pewnych częstotliwościach nie potrafiły zabrzęczeć. Tuningu koniec końców nie zrobiłem, a "usterka" przestała mi przeszkadzać, bo przeprowadziłem się do bloku i już nie słuchałem ich na tyle głośno, aby się objawiała. Ogólnie jestem z tego zestawu bardzo zadowolony, głośniki bez subwoofera mają ładny bas, więc nadaje się i do filmów i do muzyki, i do gier.  Teraz ponownie wynoszę się z bloku, to może pomyślę o jakiejś zmianie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #17 - 06. Jun 2017 at 11:46
Print Post  
A teraz coś trochę innego... Nie zawsze jest możliwość aby Waszego ulubionego MIDI słuchać głośno... dzieci śpią, żona w "złym chumorze"  Wink sami wiecie... trzeba wtedy posłużyć się słuchawkami...

Kupiłem właśnie "Atomic Floyd AirJax Titanium 2" - jest to już moja trzecia para tego producenta. Najpierw kupiłem zwykłe AirJax'y dosłownie za grosze na allegro. Niestety były bez gumek i "zauszników"... ale jakość wykonania i dźwięk - nawet bez gumek zachwycił mnie zupełnie - choć jakość wykonania miała troszkę większy wpływ na mój wybór.

Następnie kupiłem też bardzo okazyjnie SuperDarts - remote.
(You need to Login or Register to view media files and links)
Douszne - rewelacyjne z głębokim (czasem za bardzo basem). Słuchawki są teraz w recablinku bo uszkodził mi się wtyk - były używane bardzo intensywnie, choćby ze względu na remote z mikrofonem, które podłączałem do telefonu.

Teraz czekam na AirJax Titanium 2 - niestety bez remote.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Jak przyjdą zrobię więcej testów na moim mido - podłączę je do Rolanda Smiley.

A Wy wolicie słuchać na słuchawkach czy z głośników?
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4202
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #18 - 06. Jun 2017 at 15:39
Print Post  
Ja słuchawek dousznych zupełnie nie trawię. Najbardziej komfortowo ze względu na długie włosy nosi mi się nauszne clip-on albo neckband - takich używam w pracy. W domu wolę głośniki, a słuchawki mam tradycyjne "nagłowne" z driverami 40mm. Niedrogie, ale potraktowane pieczołowicie dostrajanym equalizerem brzmią bardzo dobrze Smiley
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #19 - 06. Jun 2017 at 20:56
Print Post  
Ja lubię słuchawki. Douszne mam takie by mi nie było żal po utracie w terenie: Creative EP-830. Przy komputerze zmiennie słucham albo Panasonic RP-HT225 lub "retro" RP-HT21 XBS (czarna stara wersja).
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #20 - 08. Jun 2017 at 10:13
Print Post  
Tak jeszcze wracając do słuchawek. szukam speca, który zrobi mi recabling moich Floydów... mam dwie pary ale w jednej wtyk zaczyna przerywać... chciałbym przełożyć wtyk z drugich (mogę je poświęcić)...

Możecie kogoś polecić?
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #21 - 08. Jun 2017 at 10:36
Print Post  
Kiedys zrobilem sobie recabling Koss Porta Pro w Forza Audioworks i jedynie moge marudzic na czas realizacji.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #22 - 08. Jun 2017 at 10:43
Print Post  
Ale to się za granicę im wysyła? Czy jak to działa?
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #23 - 08. Jun 2017 at 12:21
Print Post  
Ja uzylem najtanszego recablingu:
(You need to Login or Register to view media files and links)
To sa "nasi", wysylka krajowa, wczesniej tylko za pomoca formularza na stronie.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #24 - 20. Jun 2017 at 17:15
Print Post  
Wysłałem swoje SuperDarts do naprawy jacka. W końcu znalazłem człowieka, który zamiast od razu mnie spławić gdy mówiłem, że chcę naprawić a nie wymienić, sprawdził jakie to są słuchawki i powiedział, że ona mają rozbieralnego jacka i zrobi mi to... Okazało się, że jack jest rozkręcany....


Tym czasem dodarły do mnie słuchawki... dwie pary. Oczywiście od Atomic Floyd bo to moja ulubiona marka - uwielbiam je za jakość wykonania, całość w metalu, super-cienkie przewody w oplocie, akcesoria itp.

Piersze to AirJax Sport:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Jakość dźwięku - kosmos. Na prawdę aż się zdziwiłem. Nie są to słuchawki dokanałowe. Są pomyślane o "aktywnum" użytkowaniu wykres idzie od basu w górę w stronę trebli - tak aby przy np. bieganiu było słychać czysty fajny dźwięk. Bardzo mi się to podoba. Malutki zakręcany kluczyk ampulowy do regulacji elastycznych metalowych "zauszników" - cudo... ALE - zdecydowanie niewygodnie się je wkłada. Jeśli częstu muszę je wkładać i zdejmować to jest to nie fajne. Do tego, jeśli się je źle ustawi są niewygodnie. Jak się chwilę nad ustawieniem posiedzi - w ogóle nie czuć że są na uszach.

Druga para to HiDefDrum + Remote
(You need to Login or Register to view media files and links)

I tutaj jak nazwa skazuje jest mocny nacisk na basy i perkusje. Tutaj krzywa idzie w przeciwnym kierunku czyli od mocnych basów w dół do trebli. Słuchawki są dokanałowe ale mają jak widać specyficzną budowę. W body mają 7 dziurek aby dawały lepszy bas i to działa. nie ma buczenia a p*****cię basu jest na prawdę mocne i głębokie ale nie buczące - czysty fajny i mega mocny bas. Do słuchania "spokojnej muzyki" za mocno w basach - zdecydowanie. Ale jak puściłem sobie np. Tool'a - wyrywa z butów - choć w tym przypadku musiałem pogrzebać w equalizerze i delikatnie je podkręcić w stronę trebli i trochę osłabić średnie basy - po takiej poprawce - słuchawki idealne. Izolacja jest świetna - ale jak ktoś wchodzi do pokoju i nagle kładzie rękę na ramieniu to ze strachu można z krzesła spaść... aż za dobrze izolują - to za sprawą gumek z dwóch rodzajów silikonu - miękkiego na zewnątrz i twardego w środku. Są ciężkie (w końcu to metal) ale tego się nie czuje. No i doskonały remote - w połączeniu z telefonem świetnie współgra (Czemu cholerny srajfon 7 nie ma jacka!!!! pytam się!!!)...

Teraz czekam aż wrócą moje superdarts z naprawy i porównam je.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Są najwyżej w chierarchii atomic Floyd więc będę miał porównaniu. A, że kupiłem je używane i miały tylko najmniejsze gumki to wrażenie nie było idealne. Na szczęście w HiDefDrum mam zapasowe gumki.


(sorry za literówki - chciałem szybko napisać Smiley )
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #25 - 25. Jun 2017 at 15:35
Print Post  
A miał ktoś z Was do czynienia z Microlab 9c?
  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #26 - 25. Jun 2017 at 16:04
Print Post  
Ja mam 6c i bawiłem się 7c - są bardzo podobne do 9c...

Dla mnie kosmos! Choć 7c dla mnie do retro sprzętu zdecydowanie za duże. Potrzebują miejsca.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #27 - 25. Jun 2017 at 16:10
Print Post  
9c mają jak dla mnie duży plus za mnogość złączy, wielkościach chyba zbliżone do 7c, niewiele większa moc. Miejsca będzie na nie sporo więc to nie problem, głównie zależy mi na jakości dźwięku za przyzwoitą cenę Smiley
  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #28 - 25. Jun 2017 at 18:02
Print Post  
Przed zakupem swoich robiłem dość duży reaserch i zdecydowanie wyszło ze w tej cenie to jeden z najlepszych wyborow (cena do jakości). mogłem tez sobie porównać u siebie 6c i 7c...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #29 - 13. Aug 2017 at 23:19
Print Post  
Co prawda nie do retro-odsłuchów. Choć ich też można słuchać, dzięki "dobrym ludziom" będę miał możliwość pobawienia sią takim zestawem:
- Słuchawki Denon AH-D7200 - poważne już, słuchawki audiofilskie...
- Wzmacniacz hybrydowy Aune T1 SE (MKIII) ze zmienioną lampą na Electro-Harmonix 6922EHG
- Zasilacz XP1 - dający znacznie lepsze warunki elektryczne dla samego wzmacniacza przez co i słuchawek tak wysokiej klasy...

Już nie mogę się doczekać... Ciekawe czy Wasz forumowy przygłuchy, główny dźwiękowiec zauważy ten "czar" sprzętu audiofilskiego...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top