Page Index Toggle Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20 Send Topic
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Współczesny dream build (Read 57249 times)
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1711
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #75 - 13. Jun 2019 at 11:57
 
Batyra wrote on 13. Jun 2019 at 10:40:
Ale możliwości kręcenia sa ponoć lepsze. Zmuszenie takiego do pracy przy np. 5.2GHz to super rzecz.


A czemu?

i9-9900/K/KF/KS (i wiele innych modeli) to ten sam kawałek krzemu. Różnica jest na etapie produkcji podczas selekcji w fabryce. Słabsze egzemplarze trafiają np do wersji gołej 9900, lepsze do K, do KF trafiają np z wadami iGPU. KS to ponoć nowy stepping, ma być to też tzw selekt z selektów K, już na starcie masz gwarancję wyższych bazowych parametrów pracy np turbo 5.0 na wszystkich rdzeniach, kiedy niższe modele Ci nie gwarantują osiągnięcia tego nawet po OC.

Nie zmienia to faktu, że i tak architektura zastosowana w i9-9900* jest wyżyłowana do granic możliwości. Podejrzewam, że i tak OC jaki osiągniesz będzie symboliczny, więc wcale bym się tak na niego nie nastawiał. Ja wiem, że masz oczekiwania co do OC, ale niestety ta architektura intela jest już wyżyłowana na maksa, niewiele zostało miejsca do uzyskania czegoś więcej. Przy bazowym 5GHz jak osiągniesz 5,2GHz to i tak zaledwie + ~4%?

Natomiast LC powinien Ci pomóc osiągnąć porządną kulturę pracy i stabilne parametry. Na powietrzu raczej nie byłoby szans na jakiekolwiek OC, nawet bym postawił, że z utrzymaniem standardu byłby problem. 
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #76 - 13. Jun 2019 at 12:03
 
4 wiatraki od noctua wraz z czarnymi gumkami  Grin już są. Jutro ma być płyta i procek... Oj.. wygadałem się  Tongue  Cheesy Grin - jutro też pewnie będzie pasta thermal grizzli conductonaut a w weekend będę składał nowy sysytem... czekam jeszcze na kilka innych rzeczy jak nowy dysk na system. Teraz miałem 960evo 256 (na system) a wymieniłem go na 970pro 512.
  

IMG_6286.jpg ( 319 KB | 7 Downloads )
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #77 - 13. Jun 2019 at 14:11
 
Do tego dotarły jeszcze bloki.
2x blok na GPU + 2x Backplate
oraz blok na CPU i VRM w jednym.

TO JEST OGROMNE i waży z 5 kilo łącznie! No ale reszta chłodzenia będzie musiała poczekać - chciałem kupić te rzeczy bo one są specjalnie pod moje modele sprzętu i może za dwa trzy miesiące już mogłoby ich nie być...
  

IMG_7556.JPG ( 140 KB | 4 Downloads )
IMG_7557.JPG ( 133 KB | 3 Downloads )
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1711
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #78 - 13. Jun 2019 at 14:49
 
Składaj, składaj... i wrzucaj postępy z prac.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
LCU
Junior Member
**
Offline


Retro NooBee

Posts: 130
Location: Zduńska Wola
Joined: 23. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #79 - 13. Jun 2019 at 20:30
 
jak bym nie kręcił bo w moim wypadku 9900k poszedł na gwarancjęSad
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #80 - 13. Jun 2019 at 20:42
 
Paaanie... Custom loop, wersja KF, ciekłe metale itp itd... nie moge nie kręcić. Po prostu nie mogę. To jakby mieć... nawet nie moge znaleźć dobrego porównania... wydaje mi się, że zarówno ta płyta jak i procek zostały wymyślone właśnie do OC Smiley

A jak pójdzie na gwarancję to pójdzie... nie jestem też wariatem żeby dawać napięcia typu 1.5 itp... chcę stabilne 5GHz - będzie super jak uzyskam 5.2GHz...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1758
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #81 - 13. Jun 2019 at 21:03
 
Jeśli chodzi o OC i napięcia to to jest dobry poradnik:

(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
LCU
Junior Member
**
Offline


Retro NooBee

Posts: 130
Location: Zduńska Wola
Joined: 23. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #82 - 13. Jun 2019 at 21:27
 
rozumiem ale mi padł przy 4.2 Sad
i nawet nie kręciłem tylko włączyłem xmp a płyta sama ustawiła i klops
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1758
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #83 - 13. Jun 2019 at 21:28
 
Musiał się trafić wadliwy...
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #84 - 13. Jun 2019 at 21:37
 
Ekstra! Właśnie skończyłem czytać. Mega porządny kawał literatury. Dzięki!
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
LCU
Junior Member
**
Offline


Retro NooBee

Posts: 130
Location: Zduńska Wola
Joined: 23. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #85 - 13. Jun 2019 at 21:44
 
nie mam zielonego pojęcia  Embarrassed
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1758
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #86 - 13. Jun 2019 at 22:07
 
To może opisze krótko moją historię z ostatnimi uszkodzonymi prockami.
Miałem kilka procków 2500k i 2600k. Wszystkie podkręcone, 2500k chodziły na 5Ghz, 2600k na 4,5-4,8, ale ostatnie 2sztuki 2600k okazały się bardzo pechowe. Kupiłem je używane znacznie drożej, niż typowa używka, ale za to z 12 miesięczną gwarancją sprzedającego. Oba działały na granicy max vcore na 4,7Ghz. Pierwszy padł po 3 miesiącach. Dziwnie padł, bo podczas oglądania youtube czyli bez żadnego obciążenia. A przecież regularnie grywałem w BF1, Wiedźmina 3, Quake Champions, czy Forzę Motosport 7 i wszystko działało jak talala. A tu nagle komputer się wyłączył i brak obrazu. Zamontowałem zapasowego i3 i komp podniósł się. Wysłałem proc na gwarancję i po miesiącu dostałem inny sprawny. Ten podziałał...też 3 miesiące, ale tym razem padł razem płytą. Płyta Asusa P8P67 Pro 3.1 z niezłą sekcją zasilania, a chłodzenie wodne Enermaxa. A jednak padła płyta a wraz z nią wymieniony procek. Nie wiem jakie były powody, czy to były procki wymęczone jakimś mocnym OC przez poprzedniego właściciela,  czy może faktycznie po latach Sandy Bridge degradują się... Nie znałem ich przeszłości, ale poprosiłem sprzedawcę o zwrot pieniędzy z tytułu rękojmi i postanowiłem już nie kombinować tylko poczekać na premierę Ryzenów 2, zobaczyć jak rynek zareaguje i kupić nowy sprzęt.
Dodam, że u mnie rotacja sprzętu była bardzo wysoka i nieraz w ciągu pół roku miałem 5-7 konfigów, ale te uszkodzone 2600k przeważyły szalę i postanowiłem już nie kupować używanych podzespołów. Swego czasu właśnie tak robiłem, że proc, płyta,ram, grafika używałem dopóki zostawał rok czy półtora do końca gwarancji to sprzedawałem dany podzespół i kupowałem coś nowego z dopłatą. I chyba wrócę do tego systemu. Póki co siedzę, na wygrzebanym z szuflady Core 2 Quad QX6700 Extreme 2,66Ghz, na płycie GA-N650SLI-DS4, 2x2GB GEIL 800Mhz i GF GTS 450. Do tego podłączyłem pozostałości po 2600k czyli 2 dyski SSD, 3 dyski WD RED 4TB, Sound Blastera Z i w oczekiwaniu na Ryzeny ogrywam stare gierki. Kilka dni temu skończyłem Wiedźmina 1, teraz na tapecie pierwszy Far Cry Smiley
Taka historia Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #87 - 13. Jun 2019 at 23:10
 
Procek już siedzi na miejscu. Jutro ma przyjść ciekły metal grizzli i w weekend bedziem montować Smiley
  

1_096.jpg ( 430 KB | 4 Downloads )
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Jenot
3dfx Friends
*****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #88 - 14. Jun 2019 at 13:05
 
@Batyra tylko pamiętaj - po zastosowaniu ciekłego metalu w zasadzie tracisz gwarancję na procesor. Na moim Rysiu 2700X po oznaczeniach już nie ma śladu - to gówno wżera się w metal. Spróbuj może najpierw z Carbonaut (też od Grizzly) - przewodność trochę mniejsza, ale i tak jest sporo lepiej niż na konwencjonalnych pastach.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Współczesny dream build
Reply #89 - 14. Jun 2019 at 15:27
 
Tak właśnie zrobię. Teraz dam Kyronaut (pasta 12W) a ciekłego metalu bedę używać jak będę zakładał chłodzenie wodne.

Ten "build" i tak w wersji ostatecznej będzie dopiero wtedy. Teraz to taka szybka przesiadka na wyższą platformę.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20
Send Topic