Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 5 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Patologie na allegro (Read 14023 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #15 - 16. May 2021 at 12:49
Print Post  
314TeR wrote on 15. May 2021 at 18:46:
A to, że akurat interesujemy się szukając sprzętu często niszowego to nieraz i ja ryzykowałem kupno na aukcjach. Tylko ja nie mam pretensji jak opis przedmiotu zgadza się z stanem faktycznym. A co w sytuacji jak kupujesz sprzęt opisany jako używany sprawny, okazuje się złomem z wypalonymi ścieżkami a sprzedawca robi Ci problemy z zwrotem?

Ja piję przede wszystkim do allegro o to, że nawet nie stara się uregulować tej sytuacji. Program ochrony kupujących - kpina... zgłaszać na policję fakt oszustwa, szukanie winnych... Kto z Was faktycznie dostał wsparcie z programu ochrony kupujących na allegro?

Jeśli opis jest zgodny ze stanem faktycznym to lux, tylko trzeba zwracać uwagę na detale np dział uszkodzone, wzmianki o sprawności technicznej bo ludzie mają różne patenty tzn. "zdjęcia przedstawiają stan faktyczny" i tu kupujący może wyobrażać sobie co chce. Ma być napisane konkretnie "sprawne" jeśli nie ma zwrotów to git, nie mam zamiaru zwracać sprawnej karty.

Co innego, jak piszesz dalej gdy stan faktyczny jest niezgodny z opisem i mimo to jest info o braku zwrotu. Tu chyba każdy ma to samo podejście. Nie miałem takiej sytuacji ze sprzedającymi żeby allegro interweniowało.

Muszę zwrócić też uwagę na patologie kupujących. Pamiętając o prawie do zwrotu przedmiotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny mogę mieć problemy z szybką sprzedażą przedmiotu jeżeli potrzebowałbym kasy na już. Taka sytuacja, jakiś kolekcjoner powoli wyprzedaje kolekcję, więc taki JA jeśli brakuje mi kart do benchmarków itp kupuję takie karty masowo, bawię się do bólu i robię zwrot. Mam smarta więc nic mnie to nie kosztuje, darmowe OC, benczyki i co mi się zamarzy Grin

Druga rzecz. Nigdy nie wiemy komu sprzedajemy, może to być amator który wczoraj naczytał się o 3dfx a dziś chce mieć i nie wie co z czym i jak. Wysyłam Voodoo3 a kupujący pakuje kartę do P4 po czym robi zwrot. Ja ją odbieram i jest spalona. Co tutaj mogę zrobić?

Trzecia sytuacja. Wiadomo że stare sprzęty lubią mieć swoje humorki np moje stare tridenty nie chciały pracować poprawnie na płycie s.370 ale na s.462 śmigają aż miło Smiley Nad Kyro2 AGP trzeba trochę posiedzieć by rozwinęło skrzydła, Savage 4 może się wieszać a Savage 2000 do dziś nie rozgryzłem. Wiem że sprzedaję pewną kartę sprawdzoną kiedyś i przed wystawieniem a później dostaję zwrot albo od razu negatyw "bo nie działa", karta wraca i działa Smiley Mogę mieć nadzieję że kupujący jest ogarnięty albo za każdym razem robić wywiad o resztę sprzętu sterowniki itd.

Myślę że co allegro nie zrobi tzn da więcej możliwości kupującym lub sprzedającym to w ten sposób i tak będą nowe patologie po jednej lub drugiej stronie. Nie ma co liczyć na kogoś tylko trzeba patrzeć i czytać ze zrozumieniem. Kilka razy nie doczytałem opisu lub nie przyjrzałem się zdjęciom w sytuacji gdy były poprawne. Dużego problemu ze sprzętem nie było ale trzeba wyciągać wnioski na przyszłość.

pawlak wrote on 16. May 2021 at 11:08:
Szkoda że ci ludzie z tą zajawką są tak krótkowzroczni i zamykają dostęp do części zamiennych. V2 nie działa? Łup! młotkiem i w śmietnik a np TMU było całe i do wylutowania. Karta zgubiła bios? Nie mam programatora wiec szukam u złomiarzy takiej niesprawnej to sobie przelutuje kość ale nie bo entuzjaści tłuką to młotkami.

Myślę że Smoła, Mario i wielu innych tutaj chętnie przyjmą takie karty na części których tak im brak i lepiej im to wysyłać niż dobijać i niszczy. Na pewno nie wytawią na allegro jako nietestowane.

Myślę że może nie chodziło o bicie młotkiem V2 lub czegokolwiek fajnego ale zwróciłeś uwagę na bardzo ciekawą kwestię. Sprzedaż trupów za 15-20 zł z opisem sugerującym że może działa i jednoczesny zakup z przeznaczeniem na części. Od kiedy postawiłem na nogi matroxa G200 przez przeflashowanie BIOSu a w Rage Fury Maxx wystarczyło rozlutować jakieś dwie nóżki by przestała palić płyty, o 180 stopni zwróciłem się ku naprawianiu zamiast wyrzucania
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #16 - 16. May 2021 at 12:50
Print Post  
Ja pie***le, ale długie wyszło Shocked
  
Back to top
 
IP Logged
 
adalbert
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 280
Joined: 01. Aug 2015
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #17 - 16. May 2021 at 12:53
Print Post  
pawlak wrote on 16. May 2021 at 11:08:
zamykają dostęp do części zamiennych


Prawda, np. ja chętnie bym kupił wiele uszkodzonych rzeczy jeśli coś jest mi potrzebne. Przykład: karty graficzne (wymienne) do laptopa Dell i8100 (stacja dyskietek, dźwięk DOS, tualatin) dostępny mocny pod Win 98 GeForce 4 i Radeon 9000. Wszystkie które widziałem miały artefakty - zarówno ATi jak i NVidia, po prostu jest wada konstrukcyjna. Jedna kość jest umiejscowiona tuż obok miejsca podporu klawiatury, i walenie w przyciski latami może zepsuć połączenie BGA (nie GPU, tylko kości). Wymieniłem kulki 5 lat temu i działa bez zarzutu, a gdyby poszło do kosza, to nie miałbym fajnego laptopa pod Windows 98. Niedawno kupiłem na zapas kolejną taką uszkodzoną kartę i zamówiłem już nowe kości z kulkami i je przylutuję.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #18 - 16. May 2021 at 19:10
Print Post  
pawlak wrote on 16. May 2021 at 11:08:
konku wrote on 15. May 2021 at 23:47:
314TeR wrote on 15. May 2021 at 18:46:
na allegro trafia masa przedmiotów, które umyślnie są wystawiane tak, aby ukryć wady przedmiotu

Niestety. I dlatego, na szczęście, coraz częściej sprzęty uszkodzone nie trafiają na aukcje jako "uszkodzone" tylko najpierw dostają młotkiem a potem idą do elektro-śmietnika. By mieć pewność, że złom nie wróci do obiegu. Praktyka ta jest coraz częstsza wśród ludzi z zajawką na stare komputery. Sam praktykuję. Smiley


Szkoda że ci ludzie z tą zajawką są tak krótkowzroczni i zamykają dostęp do części zamiennych. V2 nie działa? Łup! młotkiem i w śmietnik a np TMU było całe i do wylutowania. Karta zgubiła bios? Nie mam programatora wiec szukam u złomiarzy takiej niesprawnej to sobie przelutuje kość ale nie bo entuzjaści tłuką to młotkami. 

Myślę że Smoła, Mario i wielu innych tutaj chętnie przyjmą takie karty na części których tak im brak i lepiej im to wysyłać niż dobijać i niszczy. Na pewno nie wytawią na allegro jako nietestowane.

Nic z tego. Żaden trupek, który trafi do mnie nie wróci do obiegu nawet "na części zamienne". Wszystko w temacie.  Smiley

  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #19 - 16. May 2021 at 20:23
Print Post  
Czyli rozumiem, że jak wpadnie Ci w ręce V5 z uwalonym biosem, to strzał młotkiem i do kosza? Wink

Ja nie pochwalam takiej postawy, bo więcej retro gratów nie naprodukują i co się da to trzeba ratować.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Patologie na allegro
Reply #20 - 16. May 2021 at 20:34
Print Post  
zwłaszcza że niektórzy mają po temu możliwości i umiejętności...
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #21 - 16. May 2021 at 20:48
Print Post  
Bios, który wyparował, recap, itp sprawy nie przedstawiają jakiegoś wielkiego problemu. Zrobię albo sam, albo przez serwis gdyby był potrzebny bardziej zaawansowany ekwipunek.
Jeżeli V5 nie zmieści się w tych  możliwościach- pójdzie na przemiał. Mam z biegiem czasu w sobie coraz mniej sentymentu.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #22 - 16. May 2021 at 21:01
Print Post  
To szkoda, bo dla kogoś innego przelut BGA może być nie większym problemem niż recap.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #23 - 16. May 2021 at 21:20
Print Post  
konku wrote on 16. May 2021 at 20:48:
Bios, który wyparował, recap, itp sprawy nie przedstawiają jakiegoś wielkiego problemu. Zrobię albo sam, albo przez serwis gdyby był potrzebny bardziej zaawansowany ekwipunek.
Jeżeli V5 nie zmieści się w tych  możliwościach- pójdzie na przemiał. Mam z biegiem czasu w sobie coraz mniej sentymentu.


Gdyby mt777 myślał podobnie moje 2x v4500 były by bez oryginalnych coolerow aavid. Mój Hercules Rush 8mb nie miał by przeszczepione układu 2D itp.

Masz podejście jak Hitler do niepełnosprawnych czyli "życie nie warte życia" xD
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #24 - 16. May 2021 at 23:00
Print Post  
forteller wrote on 16. May 2021 at 21:01:
To szkoda, bo dla kogoś innego przelut BGA może być nie większym problemem niż recap.

I nie jest. Jak wspomniałem wyżej.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #25 - 16. May 2021 at 23:02
Print Post  
pawlak wrote on 16. May 2021 at 21:20:
konku wrote on 16. May 2021 at 20:48:
Bios, który wyparował, recap, itp sprawy nie przedstawiają jakiegoś wielkiego problemu. Zrobię albo sam, albo przez serwis gdyby był potrzebny bardziej zaawansowany ekwipunek.
Jeżeli V5 nie zmieści się w tych  możliwościach- pójdzie na przemiał. Mam z biegiem czasu w sobie coraz mniej sentymentu.


Gdyby mt777 myślał podobnie moje 2x v4500 były by bez oryginalnych coolerow aavid. Mój Hercules Rush 8mb nie miał by przeszczepione układu 2D itp.

Masz podejście jak Hitler do niepełnosprawnych czyli "życie nie warte życia" xD

Byłyby. I żylibyśmy sobie dalej. Kiedyś i wam ciśnienie opadnie.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #26 - 16. May 2021 at 23:36
Print Post  
konku wrote on 16. May 2021 at 23:02:
Byłyby. I żylibyśmy sobie dalej. Kiedyś i wam ciśnienie opadnie.

I nam też jak opadnie to jednocześnie zamieni się w ciśnienie na pewność, że złom nie wróci do obiegu i będziemy obok klawiatury i myszki mieli młotek?;p Osobiście uważam że  obecne ciśnienie jest dla mnie zdrowsze i bardziej rozwijające. Dobrze że w muzeach nie podchodzą  podobnie do eksponatów. Albo prototypy Rampage.. pod młotek;p
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #27 - 17. May 2021 at 09:11
Print Post  
pawlak wrote on 16. May 2021 at 23:36:
konku wrote on 16. May 2021 at 23:02:
Byłyby. I żylibyśmy sobie dalej. Kiedyś i wam ciśnienie opadnie.

I nam też jak opadnie to jednocześnie zamieni się w ciśnienie na pewność, że złom nie wróci do obiegu i będziemy obok klawiatury i myszki mieli młotek?;p Osobiście uważam że  obecne ciśnienie jest dla mnie zdrowsze i bardziej rozwijające.

Serio będziesz trzymał pordzewiałe S3 Virge?  Wink Ja rozumiem oczywiście to podejście, że części zamienne, że zbieranie sprzętów, które kiedyś chciało się mieć, że testujemy jak to się podkręcało  itd, itd... Zwyczajnie dla mnie to nie eksponaty muzealne, jedyne w swoim rodzaju, tylko masówka z przełomu wieku. Sprawny - świetnie. Nie rokujący nadziei - młotek. Tak na wszelki wypadek by ktoś nie wrzucił na aukcję jako "nie sprawdzony, z własnej kolekcji".
Quote:
Dobrze że w muzeach nie podchodzą  podobnie do eksponatów.

Stawiasz swoje zainteresowania na równi z działalnością muzealną. Nie ma problemu, wolno ci.   Smiley
Quote:
Albo prototypy Rampage.. pod młotek;p

Porównujesz próbki inżynierskie do masówki? Tak jakby zrównać rysunki maszyn latających Leonarda Da Vinci z tym co wyciągniesz ze złomowiska starych Boeingów... Same karty Rampage jedynie dowiodły (co mnie bardzo kiedyś smuciło, a teraz już wcale) jak bardzo 3dfx nie umiał w marketing i nie rozumiał potrzeb rynku. Pod tym względem to fakt: warto je zachować. Jako ostrzeżenie.  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4209
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #28 - 17. May 2021 at 10:23
Print Post  
Według mnie to hobby ma wiele wspólnego z działalnością muzealną. Lokomotywy parowe też były kiedyś uważane przez ogół jako nie warty uwagi przeżytek. Były wszędzie i masowo szły na żyletki. A teraz celebruje się każdą jedną co przetrwała, nie ważne jak pospolity był to model.

Sam zamierzam na emeryturę zrobić małe muzeum z mojej skromnej kolekcji.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Patologie na allegro
Reply #29 - 17. May 2021 at 11:30
Print Post  
OK, ja to rozumiem. Uwielbiałem wyjmować pudełka i oglądać swoje "skarby" przypominając sobie jak to było gdy czytałem o nich w gazetach z lat 90-tych... Nie odcinam się od tego. A że priorytety inne wraz z kolejnymi kartkami w kalendarzu to i inaczej traktuję te przedmioty.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 5
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top