Page Index Toggle Pages: 1 ... 6 7 [8]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) AGD do mieszkania (Read 3111 times)
Callahan
VIP Member

Re: AGD do mieszkania
Reply #105 - 31. Oct 2019 at 20:09
Print Post  
Czyli piana proszę pana  Cool

I jak to załatwiłeś już?

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-OD/512MB/VB/SCSI/XP sp1
IBM Z Pro 6899 2xPPRO/256MB/VB/SCSI/NT4
PR440FX 2x PII-OD/512MB/V4/SCSI/W2K
Back to top
IP Logged

HanJammer
Senior Member

Lord of Synth

Reply #106 - 01. Nov 2019 at 01:07
Print Post  
Callahan wrote on 31. Oct 2019 at 14:49:
Sode to wtedy jak nie chcesz używac proszków itp.
W zależności od wielkości bębna. Na typowy 50L to 50-100ml.

Tak tak, dokładnie nie chcę używać tego szajsu w butelce co Ewa z lubością kupuje. Pralka nie wiem ile litrów (Bosch Maxx 5 - swoją drogą problematyczny sprzęt, nie polecę nikomu, w przeciwieństwie do zmywarek Bosch - 2, odpukać, działają bez zarzutu odpowiednio 10 i 7 lat). W każdym razie do prania wsypałem 250 ml Grin nie czekając na podpowiedź i jeszcze łyżkę stołową nadwęglanu sodu.

Intel robi fajne CPU... takie nie za tanie, nie za szybkie, nie za chłodne... Grin
Back to top

IP Logged

Callahan
VIP Member

Reply #107 - 01. Nov 2019 at 11:33
Print Post  
@ HanJammer

A weź z drzwiczek symbol podaj, pierwsze trzy litery, to 45 czy zwykła 60cm?
Problematyczna powiadasz, ciekawe, w czym masz z tym zacnym sprzętem problem?

Back to top
IP Logged

HanJammer
Senior Member

Lord of Synth

Reply #108 - 01. Nov 2019 at 13:57
Print Post  
Na drzwiczkach pralki symbolu brak. Problem był z tym, że od razu po gwarancji przestała się wyłączać (zegar dochodził do 00:01 i tyle). Przestała też grzać wodę. Kupiłem nową grzałkę i termostat, wymieniłem samemu (robiłem to w innych pralkach w przeszłości, i tak skomplikowane nie było to nigdzie - tu trzeba było rozmontować pół pralki, zdjąć kołnierz utrzymywany jakimiś sprężynami, no debilna konstrukcja). Generalnie pralka zaczęła się po tym wyłączać, ale co do grzania wody mam nadal wątpliwości... Z wcześniej używanym Braunem nigdy takich problemów nie było i nadal u ojca służy w ciężkich warunkach, a ma już chyba ze 20 lat ta pralka...

Intel robi fajne CPU... takie nie za tanie, nie za szybkie, nie za chłodne... Grin
Back to top

IP Logged

Callahan
VIP Member

Reply #109 - 01. Nov 2019 at 14:49
Print Post  
Boga się nie boisz....
W tego typu zdjęcie sprężyny z kołnierza, odpięcie zamka, frontu i blendy poniżej frontu z wyjęciem grzałki zajmuje 3 minuty... 6 śrubek torx 20 plus „10” żeby poluzować grzałkę...

Pozostawała minuta do końca, bo nie kończyła grzać, a czas ubiegał, ubiegł, a moduł czekał na temperaturę żeby przejść do następnego kroku. Normalka przy upalonej grzałkę.
A powiedz mi coś o tym tajemniczym termostacie. Gdzie takie coś jest? Jak to wygląda? Od 1999r nie stosuje się termostatów, wszystko sterowane z modułu z odczytu z ntc wciśniętego w grzałkę....może hydrostat? Przez 10 lat nie widziałem ani jednego uszkodzonego, a robie 100 sprzętów miesięcznie...
Ewidentnie nie ta cześć trafiła do urządzenia skoro zaczęło się wyłączać...

Back to top
IP Logged

kazeobi
Senior Member

Reply #110 - 01. Nov 2019 at 16:07
Print Post  
Callahan wrote on 31. Oct 2019 at 20:09:
Czyli piana proszę pana  Cool

I jak to załatwiłeś już?

Żona dała mi bana na dotykanie sprzętu, po tym jak musiałem maskownice nóżek w szafkach połamać (opaske oscieżnicy drzwi lepiej wstawić przed szafkami, nie po - a płytodeska nie wytrzymała wygięcia), więc serwisant z 801 191 534 naprawił bez szansy na moje pogorszenie sytuacji...

Oddam: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top

IP Logged

HanJammer
Senior Member

Lord of Synth

Reply #111 - 01. Nov 2019 at 20:15
Print Post  
Callahan wrote on 01. Nov 2019 at 14:49:
Boga się nie boisz....
W tego typu zdjęcie sprężyny z kołnierza, odpięcie zamka, frontu i blendy poniżej frontu z wyjęciem grzałki zajmuje 3 minuty... 6 śrubek torx 20 plus „10” żeby poluzować grzałkę...

Pozostawała minuta do końca, bo nie kończyła grzać, a czas ubiegał, ubiegł, a moduł czekał na temperaturę żeby przejść do następnego kroku. Normalka przy upalonej grzałkę.
A powiedz mi coś o tym tajemniczym termostacie. Gdzie takie coś jest? Jak to wygląda? Od 1999r nie stosuje się termostatów, wszystko sterowane z modułu z odczytu z ntc wciśniętego w grzałkę....może hydrostat? Przez 10 lat nie widziałem ani jednego uszkodzonego, a robie 100 sprzętów miesięcznie...

Ja już nie pamiętam co i jak to było ze 2 lata temu. Ta sprężyna to jakiś dramat i chory patent. 3 minuty? Z założeniem mordowałem się przynajmniej 30...
Moduł możliwe że wciskany w grzałkę...

Back to top

IP Logged

kazeobi
Senior Member

Reply #112 - 01. Nov 2019 at 20:21
Print Post  
HanJammer wrote on 01. Nov 2019 at 20:15:
Callahan wrote on 01. Nov 2019 at 14:49:
Boga się nie boisz....

Ja już nie pamiętam co i jak to było ze 2 lata temu. Ta sprężyna to jakiś dramat i chory patent. 3 minuty? Z założeniem mordowałem się przynajmniej 30...
Moduł możliwe że wciskany w grzałkę...

(You need to Login or Register to view media files and links) ... ja jestem pewien, ze mi poszloby gorzej Wink

Oddam: (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top

IP Logged

HanJammer
Senior Member

Lord of Synth

Reply #113 - 02. Nov 2019 at 15:28
Print Post  
kazeobi wrote on 01. Nov 2019 at 20:21:
(You need to Login or Register to view media files and links) ... ja jestem pewien, ze mi poszloby gorzej Wink

Hehehe a ja szczególnie lubię jak ktoś kto zajmuje się czymś na codzień szydzi z kogoś kto ma z danym urządzeniem (czy raczej z jego naprawą) styczność po raz pierwszy...
Fakt jest faktem, że jak podobne podejścia robiłem do innych urządzeń to nie natrafiałem na problemy, przy których drapałem się w głowę zastanawiając się co inżynier miał na myśli... z resztą na Elektrodzie podobne spostrzeżenia na temat naprawy tych pralek mieli o ile pamiętam...

Back to top

IP Logged

Callahan
VIP Member

Reply #114 - 03. Nov 2019 at 01:03
Print Post  
Wszystko się zgadza.
Urządzenia projektowane za Odrą wykraczają poza nasze słowiańskie przyzwyczajenia. Bo oni myślą też o ew. naprawach, a nie tylko eksploatacji.
Ja na szczęście innych nie naprawialem, nie miałem się jak zarazić i nie miałem problemu do adaptacji myślenia: jak idzie źle to znaczy, że pora na papierosa, bo zacząłeś od dupy strony... i wszyscy moi koledzy, którzy najpierw robili u Włocha, Amica, Whirlpool czy innego mieli z tym problemy: nie, to niemożliwe żeby to było takie proste-zacznę inaczej. I kłopoty, i czas stracony, i telefony: a jak, a co...? A potem się okazywało, że w 40minut idzie wymienić pompoogrzewacz w zeolicie, i to z przerwą na faje razem z papierami. Sprawdźcie na elektrodzie ile to zajmuje albo uszczelnienie misy na e15(10minut z papierami)...
Ja to nazwałem: komplikator (słowiański). My wszyscy mamy ten komplikator wbudowany.

Back to top
IP Logged

forteller
Senior Member

Overclocking since 2003

Reply #115 - 03. Nov 2019 at 10:48
Print Post  
AGD jeszcze mnie nie spotkało, ale póki co miałem samochody 1985, 1988, 1992, 1993, 1999 i 2007. I na prawdę zależność jest taka, że im nowszy tym trudniej Tongue

Zestawy: (You need to Login or Register to view media files and links) / (You need to Login or Register to view media files and links) / (You need to Login or Register to view media files and links) / (You need to Login or Register to view media files and links) / (You need to Login or Register to view media files and links)
Opracowania: (You need to Login or Register to view media files and links) / (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 ... 6 7 [8] 
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top